Podlahy

Řešení jak zvýšit podlahu

Začínat by se mělo hezky od podlahy, a tak je třeba si někdy poradit i s jejím zvýšením, popřípadě vyrovnáním. Metod je hned několik, záleží jen na vás, kolik chcete investovat peněz, času a také vlastního umu.

Jak si položit teracovou dlažbu?

Teracová dlažba je velmi odolná podlahová vrstva, která se nejčastěji využívá u podlah garáží, balkónů, autodílen či servisů, v obchodech a jiných místech s vysokými požadavky na mechanickou odolnost. Teracové dlaždice můžeme využít jak v interiéru tak i exteriéru. Díky svému vzhledu bývá teraco používáno i v reprezentativních místnostech. V článku naleznete postup pokládky teracové dlažby do cementu. 

Jak dlouho vysychá anhydritová podlaha a co se může pokazit

Anhydritová podlaha patří mezi tzv. lité podlahy. Jinými slovy je pokládána v tekutém stavu. Tekutá směs je tvořená vlastním materiálem podlahy a vodou, která se logicky musí odpařit poté co je směs nanesena na své místo. Teprve ve chvíli, kdy je podlaha vyschnutá, je možné na anhydritovou podlahu pokládat finální nášlapnou vestu. Jak dlouho takové vysychání probíhá? 

Jak na ukončení podlahy u prahů, stěn, nábytku apod.

Řešení finální pochůzné vrstvy skladby podlahové konstrukce bývá často realizováno s ohledem na několik specifických faktorů, kterými jsou vedle vzhledu a únosnosti také funkčnost či odolnost vůči poškození. Interiérové podlahy tak mívají nášlapnou vrstvu z různých materiálů, pro které platí také specifické způsoby ukončování či napojování na další místnosti. Způsob ukončení podlahy by měl být estetický a zároveň zajišťovat, aby nedocházelo k poškození materiálu podlahy na styku (ve spáře) se svislou konstrukcí.

Jakou podlahu zvolit do pergoly - materiál

Poslední roky získalo venkovní domácí posezení velkou oblibu a pergola, které je také velice dekorativní, je jednou z možností, jak si venkovní posezení zpříjemnit.

Možnosti odhlučnění podlahy

Ať už bydlíte v rodinném domě, nebo v paneláku, hluk je tím, co vám může hodně znepříjemnit život. Dá se s ním ale bojovat za pomoci moderních izolačních materiálů, které dokáží výrazně snížit kročejový hluk, případně změnou některých stavebních prvků ve starší zástavbě. Ve své vlastní nemovitosti to budete mít výrazně snazší. Přesvědčit sousedy bydlící v činžovním domě nad vámi, že jejich hluk je nesnesitelný a je třeba ho řešit, bývá někdy nadlidský úkol.

Povrch terasy - možnosti z čeho jej vytvořit

Plánujete na vaší zahrádce vylepšení v podobě terasy? A přemýšlíte o tom, jaký materiál zvolit? Pak tu pro vás máme skvělý článek, ve kterém se pokusíme nastínit možnosti, které můžete použít pro povrch terasy. U všech námi zmíněných variant je zaručena vysoká odolnost a využití terasy po celý rok a to i s ohledem na činnosti, které na terase budete provozovat, ať už půjde o grilování nebo pouhé posezení s přáteli.

Oprava betonu - jak opravit vydrolené díry?

S vydroleným betonem se může i běžný majitel domu nebo třeba chaty potkat poměrně často. Jak tento materiál nejúčinněji opravit?

Vrzání parket - příčiny a způsoby oprav

Existuje mnoho věcí, které ve starším domě působí nemalé obtíže a určitou nervozitu obyvatel. Jedním z nich je i vrzání parket, které je nepříjemné především v nočních hodinách, kdy je každý zvuk slyšet o mnoho více a může probudit nejen spící děti, ale i rozštěkat vašeho domácího mazlíčka. Nepříjemností s vrzajícími parketami může být opravdu hodně, proto jsme se rozhodli sepsat článek, který řeší příčiny a způsoby oprav vrzajících parket

Nápady jak vyrovnat křivou podlahu

Možná jste se s tím u vás doma nesetkali a určitě vám to nepřejeme, ale křivá podlaha je komplikací, s níž se setkává mnoho lidí, kteří kupují starší byty a domy. A věřte, že chůze po křivé podlaze není nic příjemného. I proto jsme se rozhodli sepsat několik nápadů jak vyrovnat křivou podlahu. Vyrovnání podlahy není hračkou, ale dá se zvládnout. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.

Způsoby oprav poškrábaného linolea

Linoleum je velmi oblíbenou variantou voděodolné a snadno omyvatelné podlahové krytiny vhodné i do namáhaných prostor, kterou si lze pořídit v různých dekorech. V běžných domácnostech se linoleum pokládá především do místností, kde se předpokládá větší znečištění, jako jsou kuchyně, chodby, ale i dětské pokoje. Právě zvýšený pohyb a práce s ostrými předměty mohou způsobit mechanické poškození nášlapné vrstvy linolea, jejíž opravy však obvykle nepředstavují výrazně pracný úkon.

Jak na renovaci podlahy?

Každý z nás si přeje žít v krásném prostředí a k tomu patří i kvalitní a pěkná podlahová krytina. Většinu podlahových krytin lze opravovat velmi obtížně - linoleum lze vyříznout a nahradit jiným kouskem, vinylové dílce lze vyměnit jeden za druhý. Existují však dřevěné podlahy, které můžeme renovovat v několika krocích a zachovat si je tak na delší čas. Náš článek se právě tématu, jak na renovaci podlah?, bude věnovat.

Jak vybrat PVC podlahy?

PVC podlahy známe už od 19. století, kdy podlahy z polyvinylchloridu spatřili světlo světa. Podařilo se tehdy spojit velmi významné vlastnosti dvou různých podlahových krytin: koberce a vinylu. Podlahy jsou vyráběny ze skelných vláken potažených vrstvou PVC. Avšak při výběru čehokoli do vašeho obydlí je nutné nejdříve vědět, na které parametry je nutné dávat si pozor. Pojďte se tedy s námi podívat na to, jak vybrat PVC podlahu, abyste s koupí byli spokojeni i po delším čase.

Jak na trhliny v podlaze?

Realizace betonových podlah spočívá obvykle ve vytvoření homogenního a rovného povrchu na základové nosné konstrukci. Nejčastěji se pokládá v podobě lité směsi, které je pro zvýšení pevnosti a odolnosti opatřena jemnozrnným vsypem. Po dokončení a také vlivem používání či sedání konstrukce mohou v podlaze vznikat trhliny nebo výtluky, které jsou nejen nevzhledné, ale mohou postupně vést ke zhoršování užitných vlastností i snižování celkové stability podlahové konstrukce.

Způsoby odvodnění vlhké podlahy

Vlhká podlaha je představuje problém jak z hlediska stavebního, tak hygienického. Stálá zvýšená vlhkost urychluje prakticky u všech stavebních materiálu zkracuje jejich trvanlivost a mění jejich vlastnosti – zejména pevnost a odolnost proti mechanickému poškození. Pokud je zvýšená vlhkost stavebního prvku v interiéru, promítá se také do kvality mikroklimatu místnosti a může zapříčinit rozvoj plísní, jejichž spory pak denně dýcháme s rizikem nemocí dýchacího ústrojí. Máte-li doma vlhkou podlahu, existuje několik způsobů, jak ji odvodnit a měli byste je aplikovat co nejdříve, abyste uchránili své zdraví.

Jak brousit betonovou podlahu?

Brusky a frézky na beton se používájí převážně k sanaci (povrchové úpravě) betonových ploch. Nejčastěji je využijeme při renovacích podlah v koupelnách, kde s nimi lze odstraňovat lepidlo po obkladech a dlažbě. A také ve starých garážích, kde je podlaha velmi často narušená degradací, sněhem i solí.

Jakou stěrku na podlahu?

Je celkem lhostejné, pro jaký druh podlahy se doma rozhodnete. První krok bývá zpravidla stejný, když je nutné uskutečnit vyrovnání podkladu, jež se obvykle děje stěrkováním prostřednictvím speciálních vyrovnávacích hmot, které se označují jako stěrky. Nejedná se rozhodně o úplně jednoduchou činnost, a proto bývá většinou přenechávána profesionálům v oboru, s trochou snahy ji je ale schopen podle jednoduchého návodu zvládnout i šikovný amatér.

Jak opravit starou betonovou podlahu v garáži?

Beton si díky své vysoké odolnosti a trvanlivosti získal vysokou oblibu při použití pro garážové podlahy. Dlouhé roky zůstává stejný, ale u podstatně starých betonových podlah v garáži snadno zaznamenáte narušení povrchu nebo dokonce větší praskliny. Přestože si podlahu můžete opravit sami ve snaze ušetřit, měli byste se snažit použít aspoň kvalitní přípravky, které se vám budou snadněji aplikovat.

Jak na zpevnění sypkého podkladu pod podlahou, cestou, základy..

Každá stavba vyžaduje pevné a kvalitně provedené základy, bez toho se prostě neobejdeme. Buďto přenecháme práci odborníkům, tzv. „na klíč“ nebo ji zvládneme svépomocí.

Jaký povrch na balkon?

Balkon - jedna velká výhoda... Ať už žijeme v patrovém domě nebo v bytě s větším či menším balkonem, jedno je jasné - máme zaručenou oázu klidu, kterou si můžeme udělat zcela podle svých představ. Zahradní nábytek, osázené květináče, nejrůznější dekorace - to vše jsou krásné věci, ale neměli bychom zapomínat, že především dobře zvolená podlaha je základ k úspěchu a dodá balkonu úplně jiný funkční i estetický vzhled...

Jak odstranit fleky z podlahy?

Fleky na podlaze - boj v každé domácnosti, ve které ani nemusí být zatím děti. Stačí chvilka nepozornosti, návštěva a nebo právě ty děti. O tom, že se skvrny z podlahy špatně dostávají pryč ani nemusí být řeč, ale pojďme si říci pár užitečných rad, jak se s takovými problémy správně "poprat"...

Jak vyřešit styk podlahy se stěnou?

Když položíte novou podlahovou krytinu, posledním krokem bude instalace podlahových (také soklových) lišt. K čemu jsou a jak si vybrat ty pravé?

Co dát na venkovní terasu? - typ podlahy

Terasa je pro mnoho lidí vítaným útočištěm po práci nebo náročném dni. Chodíme sem za odpočinkem, často zde grilujeme s  přáteli, o víkendu snídáme s rodinou nebo jen tak nikým nerušeni lenošíme.

Jak na potěry z líté podlahy?

Podlaha patří k nedílným součástem každé místnosti. Je proto důležité, aby byla zhotovena kvalitně a s ohledem na využívání dané místnosti. Jedině tak bude zaručena její dlouhá životnost a především odolnost. Kvalitně zhotovená podlaha by měla splňovat určité standardy. Především by měla být dobře izolována, vyrovnaná a samozřejmě bezpečná. Podlaha může být umístěna buď na betonovém základu či na stropní konstrukci. Podle těchto faktorů se také vybírají vhodné materiály pro její tvorbu. Podlaha je složena z několika vrstev.

Kolik stojí litá podlaha?

Litá podlaha je moderním prvkem ve stavebnictví, umožňuje větší komfort , snazší provedení a má velmi dobré tepelné vlastnosti (minimum tepelných ztrát). Co si máme představit pod názvem litá podlaha? Je to směs vody, písku, chemických přísad a anhydritu (síran vápenatý), působící jako pojivo. V tomto článku se zaměříme především na cenu.

Jak na podlahové vytápění od Rehau?

Jak funguje systém podlahového vytápění od společnosti Rehau, kde všude se dá využít, jaké jsou jeho hlavní přednosti a jak se instaluje?

Jakým způsobem vytvořit podlahu proti hluku?

Hluk v budovách může velmi výrazně snížit komfort při užívání staveb, a to především u staveb obytných, ve školách nebo v prostorech určených pro klidnou a soustředěnou práci. Proto je tento faktor ošetřen i v normách, které udávají požadavky na vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost stavebních konstrukcí. Jaké možnosti tedy máme, abychom požadovaných hodnot dosáhli?

Jak na bezbariérovou koupelnu?

Bavíme-li se o bezbariérovém bydlení pro osoby s dočasnou či trvalou omezenou hybností nebo osoby staršího data narození, není to pouze o odstranění prahů, schodů apod. Neméně důležitou roli hraje také vybavení jednotlivých místností, a protože koupelna je místem, kde trávíme ty nejosobnější chvilky, pojďme se podívat na to, jak ji upravit, abychom v ní mohli bezproblémově fungovat všichni. I ti, kterým zdraví v životě příliš nepřálo.

Jak připravit podklad pod koberec pomocí nivelační stěrky?

Výhody koberce jakožto řešení podlahové krytiny jsou zřejmé. Díky své dekorativní funkci, měkkému zpracování a tedy vysoké pohodlnosti, dále hřejivosti, mechanické odolnosti a dalším přínosům bývají právě koberce první volbou při zařizování (nejen) dětských pokojíčků. Jak se to ale má s podkladem pod ně a co vše jejich pokládce předchází, to už je otázka složitější.

Jak vyřešit podlahu ve vlhké místnosti?

Mezi základní předpoklady příjemného bydlení nepochybně patří i přiměřená vlhkost obývaného prostoru. Určitý kompromis mezi dráždivým klimatem přetápěných a přesoušených bytů výškových paneláků a nezdravým prostředím objektů, kde vzlínající vlhkost z podlah dosahuje výšky oken a na stěnách kvete plíseň.

Jak poskládat suchou podlahu?

Suché podlahy jsou v dnešní uspěchané době více a více populární než jejich protějšky, těžké podlahy z betonu. Nesou s sebou totiž řadu skvělých výhod, které určitě oceníte i vy. Přinášíme vám základní informace o suchých podlahách a také návod, jak si poradit s jejich sestavováním. S trochou šikovnosti to zvládnete úplně sami. 

Vhodné dřeviny na podlahu

Možná, že si právě stavíte dům snů, možná jste se pustili do rozsáhlé rekonstrukce bytu. Tak či tak, nastává komplikace týkající se výběru vaší budoucí dřevěné podlahy. Nevíte si rady s výběrem vhodné dřeviny? Hledáte dřevo, které má dlouhou životnost a bude svou barvou ladit se zbytkem vašeho interiéru, nebo naopak hledáte informace o konkrétní dřevině, kterou byste si pro vaši podlahu přáli?

Jak správně položit lino?

Linoleum neboli lino patří dlouhodobě k nejpopulárnějším podlahovým krytinám u nás. Už dávno neplatí, že si můžete vybrat mezi šedým nebo béžovým. Lino a podobné materiály se dodávají v mnoha různých dekorech i barevných variantách. Z lina si klidně uděláte i „plovoucí podlahu“, stačí jen vybrat ten správný dekor.

Jak odlepit lino od podlahy?

Víte, jaká činnost dokáže pořádně pocuchat nervy takřka každému člověku, který se pustí do rekonstrukce? Přece odstranění starého lina z podlahy! Myslíte si, že se jedná o zbytečnou práci a postačí překrýt staré lino novým? Tak na to raději hned zapomeňte! Staré lino může totiž lehce zapříčinit nerovnost nové podlahy, zvláště když bude zkroucené nebo jinak poškozené. Další nebezpečí představuje i skutečnost, že se pod ním mohou vyskytovat plísně nebo různé nečistoty. Jak se zbavit starého lina co možná nejefektivněji?

Jak ošetřit půdovky?

Cihlová dlažba neboli půdovky patří k vyhledávaným podlahovým krytinám, používá se už stovky let a pro svoje rustikální kouzlo se stále těší oblibě i u moderních staveb. Při jejich ošetření však musíme pamatovat na určitá specifika. Která to jsou?

Jak na podlahové topení?

Podlahové topení je moderní a uživatelsky velmi příjemný způsob vytápění. Skvělý je jak v koupelně, kde díky němu odpadá nepříjemný chlad od nohou, tak i v obývacím pokoji. Tam je podlahové topení vynikající zvláště pro rodiny s malými dětmi, které tráví velké části dnů hraním na podlaze.

Co jsou WPC prkna a kde se dají použít?

WPC prkna, dřevo nové generace? Svůdná kombinace dřeva a polymeru. Skvělý materiál pro milovníky dřeva, kteří se nechtějí zaobírat pravidelnou údržbou a péčí, ale chtějí krásný povrch dřevěného charakteru. WPC materiál je plast s duší dřeva!

Jak na montáž podlahových lišt?

Rozhodli jste se položit nové podlahy a potřebujete vyřešit ukončení podlah u stěn? Perfektním řešením jsou podlahové lišty! Čistě a dekorativně ukončí přechod mezi stěnou a podlahou, navíc chrání podlahu před vlhkostí a poškozením. Vyřeší i Váš problém s vedením kabelů.

Jak opravit lino?

Známe to všichni, občas něco upadne na podlahu asi úplně každému. Někdy to zůstane bez následků, jindy si na podlaze objeví rýhy, škrábance i jiná poškození. A to platí zvlášť o podlahových krytinách z měkčích materiálů, jako například na linoleu. Případně potřebujeme změnit rozestavění nábytku a na místě bývalé skříně či postele nám zůstanou v linu dolíčky po nožičkách.Problém můžete vyřešit buď radikálně, to znamená výměnou celé podlahy, nebo lino opravit. Jak na to?

Jak položit vinylovou plovoucí podlahu?

Vinylové podlahy patří ke stále oblíbenějším typům podlahových krytin. Připomíná klasické PVC, ale je oproti němu mnohem odolnější. Vinylová plovoucí podlaha se velmi dobře snáší i s podlahovým topením. K dalším jejím výhodám patří též jednoduchá pokládka. Zvládnete ji i sami.

Jakou podlahu do dětského pokoje?

Každý, kdo má děti ví, jak moc důležitou roli hraje v dětském pokoji podlaha. Sotva začnou lézt, usalaší se na podlaze a vydrží jim to často až do studentských dob. Ostatně, my jsme to dělali taky. Jen naši rodiče měli tehdy podstatně menší výběr toho, co na podlahu dát.

Jednoduchý návod jak položit lino na dlažbu?

Máte v plánu doma položit linoleum (hovorově lino), ale nevíte, jak na to, abyste to zvládli sami a bez problémů? Pak čtete správný článek! Zde Vám totiž poradíme, jak postupovat.

Jak vyrovnat betonovou podlahu?

Betonové podlahy bývají hlavně ve starších domech často všechno jen ne rovné. A pokud není rovný podklad, ani finální pochozí vrstva nebude v pořádku. Pamatuji si jednoho kamaráda, který koupil na krásném místě dům stavěný v 70. letech svépomocí. Původně ho chtěl zrekonstruovat, ale při podrobnějším zkoumání se zjistilo, že v domě není rovná ani jedna podlaha a dokonce ani jedna zeď. Nakonec starý domek zboural a nechal si postavit nový. Pokud máte křivou betonovou podlahu, nemusíte být tak radikální, dá se to opravit.

Jak odstranit vrzání parket?

Parkety jsou základem krásných podlah už dlouhá staletí. Najdete je na zámcích, ve starších domech a bytech, ale také v novostavbách. Pokud rekonstruujete starší nemovitost, často stačí na parkety jen dát nový lak a krásná dřevěná podlaha může sloužit další dlouhé roky. Proto patří parkety stále mezi nejpopulárnější podlahové krytiny.

Ve starých domech je stačí jen natřít a podlaha je často krásnější než i ty nejmodernější podlahové materiály. Dřevo dává bytu hřejivost a zabydlenost. Ale jako všechno mají i parkety, zejména ty starší, jednu velkou vadu – vrzání.

Drátkování parket jak na to?

Podařilo se vám náhodou v bytě při rekonstrukci pod podlahou objevit původní parkety? Rozhodně byste toho měli využít, dřevěná podlaha je totiž nesmrtelná. Zaslouží si ovšem drobnou renovaci. Ta se dělá výbrusem. A jak na to?

Jak srovnat betonovou podlahu?

Příprava povrchu

Pokud máme nerovnosti na betonové podlaze, můžeme se jich zbavit za pomocí vyrovnávací stěrky. Nejprve podklad zbavíme všech nečistot. Před nanášením stěrky musí být nejen čistý, ale také suchý, pevný a soudržný. Pokud povrch takový není, může se snadno stát, že nám nanesená vrstva popraská a oddělí se od něj. Pak pokračujeme penetrací, která zamezí nasákovosti. Pokud by totiž došlo k odsátí vody, byly by omezeny chemické reakce a zrání. Samonivelační stěrka pak špatně teče, případně zůstavá stát na místě a na povrch vystupují bublinky, které na povrchu tvoří malé krátery. Zrající vyrovnávací stěrky nejdříve zvětší svůj objem, ale pak se smrští. Pro první fázi je třeba vytvořit dostatečný prostor mezi stěrkou a okolními stěnami. K tomu se dobře hodí například mirolenové pásy, které mohou být na zadní straně samolepící. Standardně postačí 5 mm. Pro lití tenkých vrstev lze použít housenku akrylátového tmelu.

Jak položit plovoucí podlahu?

Plovoucí podlahy jsou kvalitní a odolnou krytinou, kterou můžete rovněž pořídit v mnoha dekorech. Staly se proto mimořádně oblíbenými v řadě domácností. Navíc je zvládnete s trochou šikovnosti položit i sami. Jak?

Jak nivelovat podlahu?

Příprava podkladu

Než začneme pokládat podlahovou krytinu, je nutné mít rovný podklad. Ten by měl být rovněž odolný vůči tlaku, suchý, hladký a bez vnitřních trhlin. Podklad nesmí obsahovat zbytky starších podlahových krytin či lepidla.

Jak vybetonovat podlahu?

Pokud by vás dnes někdo pozval domů a měl podlahu z udusané hlíny, zřejmě byste si pomysleli, že se zapomněl někde ve středověku. Betonová podlaha je dnes naprostou samozřejmostí. Kvalitní zednické firmy se dokonce chlubí tím, že dokážou vybetonovat dům během jediného odpoledne. Jestliže si však budete betonovat sami, určitě ušetříte!

Jak na vrzající parkety?

Parkety jsou i v současnosti velmi populární podlahovou krytinou. Ve starých domech je stačí jen natřít a podlaha je často krásnější než i ty nejmodernější podlahové materiály. Stejně jako ostatní dřevěné podlahy, i parkety evokují pocit tepla, takže po nich rádi chodíme i bosí. Mně třeba připomínají dětství a starý byt mých rodičů, kde se ještě topilo v kamnech na uhlí. Dřevěné parkety jsou prostě úžasné, až na to vrzání…

Jak vystěrkovat podlahu?

Ať už chcete doma pokládat jakoukoli podlahu, prvním krokem je vždy vyrovnání podkladu, které se většinou provádí stěrkováním pomocí speciálních vyrovnávacích hmot - tzv. stěrek. Není to úplně jednoduché – na dvou metrech délky podlahy by neměl činit rozdíl více než 2 mm. Nejjednodušší proto je přenechat stěrkování profesionálům, protože materiál není právě nejlevnější a pro stěrkování také potřebujete speciální nářadí. Ale zvládne to i šikovný amatér, když se bude držet osvědčených pravidel. Jejich souhrn vám přinášíme v tomto textu.

Jak udělat cementový potěr?

Cementový potěr bývá někdy označován také jako cementová mazanina nebo betonový potěr. Jedná se o jednu z vrstev podlahové konstrukce, která je upravena před ztuhnutím tak, aby dosáhla co nejvyšší pevnosti a rovinnosti. Používá se jako podkladová vrstva pod podlahové krytiny, ale lze ji využít i jako finální pochozí vrstvu např. ve sklepech, garážích, či dílnách.

Cementové podlahové potěry se hodí i do vlhkých prostor. Mají dlouhou životnost, jsou hygienicky nezávadné a odolají ohni i chemickým látkám. Nevýhodou je poměrně dlouhá doba vysychání a nutnost dodržet přesně podíl přidané vody.

Stěrky a směsi na vyrovnání podlah

Samonivelační stěrky a potěry, jsou tříděny podle předpokládaného provozního zatížení a také způsobu užívání podlahy. Technologicky vyspělé samonivelační polymercementové stěrky slouží jako samonivelační litý potěr na bázi cementu. Jsou finální nebo vyrovnávací povrchovou vrstvou dobře zaschlých a vyzrálých betonových podlah.

Jak vybrat kvalitní podlahu?

Říká se "co je v domě, není pro mě", to ovšem neplatí o podlaze, která je základem rodinného štěstí. A to z jednoduchého důvodu - krásná a kvalitně dělaná podlaha unese jakékoliv rodinné otřesy, ať už v podobě vášnivých hádek nebo milostných vzplanutí. Proto pokud přemýšlíte nad typem podlahy pro váš byt, dům či novostavbu, následující článek vám usnadní výběr.

O vinylových podlahách - kvalitní téměř bezúdržbová

Doslouží-li lidem doma či jinde koberce, řada uživatelů uvažuje o novém, modernějším trendu ve stylu doby.

Levnější PVC v pokojích sice splní svoje základní účely, avšak estetická a dekorativní stránka věci by mohla být i vzhlednější.

V sortimentu podlahovin je díky bohu poměrně solidní výběr a kdo chce našlapovat měkce, má před sebou širokou škálu typů, druhů, vzorů i barevností podlah, včetně nejrůznějších imitací dřeva, kamene, dlažby, o originalitě zpracování nemluvě.

Je laminátová podlaha nejlepší?

Při zařizování a zútulňování nového či rekonstruovaného bydlení již ze známých důvodů není třeba váhat, co na podlahu. Prošlapané staré koberce a vybledlé linoleum v pokojích dává jasné avízo, kam se obrátit.

Obrovský výběr v sortimentu podlahovin nám ale úkol doslova ztíží. Dokážete-li si nastavit a správně definovat všechna požadovaná kritéria výběru, pak není co řešit. Rozhodně ale není od věci mít po ruce zkušeného poradce či přímo podlahového specialistu nebo odborníka na bydlení.

Co je kamínková podlaha?

Kamínková podlaha je tvořena kombinací milionů přírodních kamínků a pryskyřičné směsi. Pojivo, které je zde využito, je na epoxidové nebo polyuretanové bázi pryskyřic. Je to ekologicky nezávadný a tvrdý povrch bezespár, který disponuje dlouhodobou životností a stále stejným vzhledem.

Masivní dřevěné podlahy - Jakou podlahu do bytu?

S novým moderním domem to chce nasadit také laťku vysoko i při pokládce podlahových krytin. Vybírat ze široké nabídky na současném trhu není nic jednoduchého, protože kvalitních krytin je poměrně dost, záleží však na přání a požadavcích klienta, jeho finančních možnostech a účelu.

Skutečně výjimečnými jsou masivní dřevěné podlahy, které jsou nejenom krásné, ale splňují i vysoké nároky uživatelů po všech stránkách, včetně té estetické. Lidé, kteří žijí v souladu s přírodou a přírodními materiály, jim dají určitě tu nejvyšší známku ohodnocení. Podle referencí, recenzí a doporučení se zřejmě lze dobrat ke stejnému výsledku. Takže se pojďme na ně podívat trochu zblízka…

Jak vybrat a pokládat plovoucí podlahu? - Podlahové krytiny

Bydlení je hlavně o útulnosti, praktičnosti a komfortu a aby dům či byt splňoval tyto tři faktory, musí jeho obyvatelé zvolit dobrou podlahu. Právě plovoucí podlaha je velmi útulná, praktická a tím poskytne komfort všem jejím uživatelům.

Jakou podlahu do bytu? - druhy, vrstvy a podklad podlah

Podlaha tvoří nedílnou součást každe stavby! Může být složená pouze z jedné vrstvy, ale ve většině případů se setkáte s vícevrstvou konstrukcí. Každá vrstva plní určitý úkol (povíme si v následujících odstavcích). Taktéž se v článku zmíníme o nejčastějších druzích podlah a způsobech vyrovnání nerovných podkladů.

Anhydritové podlahy - moderní způsob lití podlah

Chcete-li být úspěšní v tom, v čem děláte, musíte jít s dobou. Toto platí bez výjimek ve všech případech, ať už se jedná o jednotlivce, firmy, lékaře, ale i například takové podlaháře. Samozřejmě, že můžete existovat, potažmo podnikat, bez výkonného počítače, se zastaralým lékařským materiálem nebo můžete míchat cementové směsi postaru, kdy měrnou jednotkou nezřídka kdy bývala jedna lopata, máte-li rádi retro.

5 nejčastějších typů podlah

Chcete svým nožkám dopřát tu nejpohodlnější podlahu, jenž by zároveň lahodila vašemu oku, avšak díky široké nabídce a technologiím podlahové výroby si ne a ne vybrat? Tak právě pro Vás byl vygenerován následující seznam pěti nejefektivnějších a nejprodávanějších typů podlah.

Opravy dřevěných podlah - dřevěné parkety

Po podlaze chodíme téměř každý den. Podlaha tedy patří mezi základní a nejdůležitější stavební prvky vůbec. Nejen že ovlivňuje celkově naše zdraví, ale může působit i na váš majetek. Divíte se jak? Jednoduše. Je-li podlaha nerovná, či má různé trhliny, může postupem času způsobit bolesti jak kloubů, tak svalstva, nebudete se cítit klidně, spokojeně. Co se týče majetku, tak sami víte, že je-li nerovná podlaha, skříně, postele, komody a podobně nejsou v rovnováze a vy je musíte něčím podkládat. Tak abyste docílily rovnováhy. Ale je to jen provizorní řešení. Na to se nesmí zapomínat.

Čím vyrovnat podklad podlahy? - kamenivem z Liaporu

Co je Liapor? - podsyp pod suché plovoucí podlahy.

Můžeme ho využít jak při novostavbách, tak i rekonstrukcích. Položení je velmi jednoduché a rychlé. A také čisté, jelikož není potřeba žádného mokrého procesu. S tímto materiálem lze manipulovat ručně a bez problému ho přepravit po celém stavebním objektu.

Podlaha z desek FERMACELL - Sádrovláknité desky

Nechcete studenou vrzající podlahu? Máme pro Vás jednoduché řešení a to podlahový systém FERMACELL. Zvýšíte si jím kvalitu a komfort bydlení ve Vašem bytu nebo domu. Podlahy FERMACELL můžete použít jak při stavbě, tak i při rekonstrukci. Vlákna ze směsi sádry a papíru (získaného recyklací) tvoří totiž pevnou vazbu a proto mají v každém bodě průřezu stejné vlastnosti. Navíc jsou zcela ekologicky nezávadné.

LIAPORové kamenivo pro vyrovnání a izolování podlah

Co je to Liapor a na co se dá použít? To jsou určitě základní otázky, které si položí nejeden kutil. Zkušenější odborníci, se již určitě setkali s tímto stavební materiálem, který má jediný účel a to vyrovnat/zaizolovat podlahy, ale i stěny. Nejdříve si tedy pojďme představit, z čeho se skládá a jaké má vlastnosti.

Oprava betonové podlahy stěrkováním

Podlaha musí splňovat několik důležitých kritérií, jako jsou pevnost, rovnost, odolnost proti chemickým látkám, mrazuvzdornost, žáruvzdornost, musí mít dobrou životnost, ale i dobré tepelně-izolační vlastnosti. Někdy se ale stává, že nedokonalou prací, vlivem počasí, ale i samotnými stavebními materiály dochází k popraskání podlahy.

FORTELOCK Podlaha do garáže - vinylové dlaždice se zámkem

Potřebujete si vybudovat podlahu do garáže a nevíte jaké použít materieály a jak na to? Zde je malý článek o tom, co byste měli udělat a jaké byste měli použít stavební materiály. Důležitými faktory pro vybudování podlahy je to, že podlaha musí být jak pevná, tak odolná proti chemickým látkám.

Sami dobře víte, že čas od času vám může z auta vytékat jak olej, tak benzín, či jiná kapalina. A pokud podlaha není pevná, dobře zaizolovaná, mohlo by dojít k znečištění jak spodních vod, tak samotné půdy. A to má nepříznivý vliv na naše zdraví.

Jakou podlahu do garáže?

Při stavbě či přestavbě rodinného domku je třeba neustále řešit nějaká dilemata, týkající se nejenom základních stavebních úprav, dokončovacích prací nebo pak následného vybavování a zařizování. Ve finále na řadu přicházejí také venkovní úpravy, plot, brána, garážová vrata, bezpečnostní systém. Velkým oříškem je také pro mnohé výběr vhodné ideální a nejlépe bezúdržbové podlahy do garáže za rozumnou cenu.

Jak vybrat podlahovou krytinu?

Při zařizování nového domova či při likvidaci propšlapaných koberců a letitého PVC v pokojích se naskýtá široká škála v sortimentu podlahovin.

Chcete našlapovat měkce a tiše? Máte zájem především o bezúdržbové podlahové krytiny? Vybíráte podle ceny nebo kvality?

Pokud si umíte nastavit všechna optimální kritéria, není nic jednoduššího, než se porozhlédnout a pořídit podlahové krytiny na míru vašim potřebám a požadavkům.

Jak na odstranění hluku zvukovou izolací podlahy?

Jednou z možností jak snížit hluk vaši podlahy při chůzi, cvičení, či hlučných sousedů, rodinky, je zvuková izolace podlahy. Zvuk je mechanické vlnění přenášené vzduchem. Příliš hlučný zvuk nepříjemně působí na naše zdraví, jak po stránce psychické, tak fyzické. Hladina hluku (zvuku) je daná normou č. 502/2000 Sb., která přesně definuje co je to zvuk, hluk, jejich parametry, čím se měří a jaké jsou jejich limity.

Jak na rekonstrukci podlahy? - tradiční vs. oblíbené metody

Koupili jste si starší dům, či byt a chatu? Prvně co byste měli udělat je zkontrolovat zda podlahy nebotřebují rekonstrukci.

Po podlaze chodíte pravidelně a jeli křivá, či má různé trhliny, je nutné ji opravit. Rovný, hladký povrch je velmi důležitý jak pro naši správnou chůzi (nezatěžujeme klouby), ale i pro následné umístění nábytku a jiného vybavení v místnosti.

Jak a čím rekonstruovat podlahu? Existuje několik řešení. Všechno se odvíjí jak od vašich finančních možností, tak o představě nového majitele, jaký vzhled má mít nová podlaha. V tomto článku je pár možností, jak toho dosáhnout.

Stavební otázky a odpovědi 2.

Dnešní článek navazuje na první díl ze seriálu stavebních otázek a odpovědí. Výhody a nevýhody dlážděné podlahy? Proč používat věnec? Je vlhkost nebezpečná a jak odhlučnit příčky?

Jak na údržbu dřevěných podlah?

Pod údržbou si představíme drobné opravy poškozené nášlapné vrstvy a pravidelné čištění. Zanedbáváním údržby dřevěných podlah dochází především k zkrácení jejich životnosti.