David Manek - článkyOprava prasklin po štukování

Praskliny, trhliny a mnoho nerovností v omítce jsou jistě velmi nepříjemným společníkem, kterého si v novém ani starším bytě nepřejeme denně potkávat. Naštěstí existují zaručené postupy, které nám pomohou tento problém vyřešit. A my jsme se rozhodli je přehledně popsat v našem článku. Chcete-li se tedy dovědět více o opravách prasklin po štukování, pak čtěte dále.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak řešit elektro přípojku u novostavby?

Při stavbě domu vyvstává velké množství otázek, na které někdy není snadné hledat odpovědi. Jednou z nich může být i to, jak řešit elektro přípojku u novostavby? Většina majitelů stavebních parcel se s touto otázkou setká hned na počátku stavby, kdy je třeba vyřešit to, jakým způsobem do domu dostanou elektřinu, aby mohli svítit, vařit nebo se dívat na televizi. Elektřina je v domě nepostradatelná a její zavedení není tak snadné, ale s našimi radami to zvládne úplně každý.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Povrch terasy - možnosti z čeho jej vytvořit

Plánujete na vaší zahrádce vylepšení v podobě terasy? A přemýšlíte o tom, jaký materiál zvolit? Pak tu pro vás máme skvělý článek, ve kterém se pokusíme nastínit možnosti, které můžete použít pro povrch terasy. U všech námi zmíněných variant je zaručena vysoká odolnost a využití terasy po celý rok a to i s ohledem na činnosti, které na terase budete provozovat, ať už půjde o grilování nebo pouhé posezení s přáteli.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Vrzání parket - příčiny a způsoby oprav

Existuje mnoho věcí, které ve starším domě působí nemalé obtíže a určitou nervozitu obyvatel. Jedním z nich je i vrzání parket, které je nepříjemné především v nočních hodinách, kdy je každý zvuk slyšet o mnoho více a může probudit nejen spící děti, ale i rozštěkat vašeho domácího mazlíčka. Nepříjemností s vrzajícími parketami může být opravdu hodně, proto jsme se rozhodli sepsat článek, který řeší příčiny a způsoby oprav vrzajících parket

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odvodnit zatopenou zahradu?

Stojíte na své zahradě a jednu z částí nemůžete používat, protože je podmáčená? Pak tu pro vás máme hned několik rad, které by měly pomoci zodpovědět otázku: "Jak odvodnit zatopenou zahradu?". Přestože odvodnění zahrady není věcí jednoduchou, tak existují způsoby, které zajistí správný odvod přebytečné vody, která zatopení způsobila.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na plevel mezi dlaždicemi?

Každý zahrádkář řeší na své zahrádce dvojici problémů. Prvním jsou škůdci a druhým je plevel. My se budeme zabývat druhým zmíněným a to s ohledem na jeho likvidaci, pokud se objeví mezi dlaždicemi. Možností likvidace je velké množství, tak se na ně pojďme podívat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak upevnit koberec na strop?

Neobvyklé, ale vcelku moderní a designově zajímavé jsou stropy, na kterých jsou uchyceny koberce. Především mladí lidé tento způsob řešení stropu preferují. Je však otázkou: "Jak upevnit koberec na strop?". Není to úplně jednoduché a určitě to nezvládne jeden člověk, protože je třeba větší množství rukou.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Možnosti jak zkrátit dveře

Ne u všech staveb jsou dodržovány standardní rozměry zárubní, do kterých se usazují dveře. To může být problémem, pokud se rozhodnete dveře vyměnit, protože na trhu nenajdete rozměr dveří, který by vám vyhovoval a bylo jej možné snadno nasadit. A právě proto můžete stát před otázkou: "Jak zkrátit dveře?".

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vysoký strop v dílně a garáži?

Rozhodli jste se postavit novou garáž nebo dílnu? Pak je třeba se hned v úvodu zabývat tím, jaké rozměry, tedy i výšku stropu zvolíte. U novostaveb je to o něco jednodušší, protože vám výšku do stropu i ostatní rozměry určí projektant snadno. Při rekonstrukcích prostor to může být komplikovanější vzhledem k možnostem, které daný objekt nabízí i pro zkušené projektanty. A jak vysoký strop by tedy dílna nebo garáž měla mít?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyhledat kabely a trubky pod omítkou?

Koupili jste si rodinný domek nebo rekonstruujete koupelnu nebo jinou místnost v bytě a zasahujete do zdí? Navíc jste zjistili, že nemáte k dispozici dokumentaci, která by přesně určovala polohu kabelů a trubek vedených ve zdi? Pak stojíte před vcelku velkým problémem, na který se zkusíme najít odpověď. Otázka: "Jak vyhledat kabely a trubky pod omítkou?" patří totiž mezi ty nejzapeklitější.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Návod jak nasadit topůrko u kladiva

Máme pro vás unikátní návod jak nasadit topůrko u kladiva, protože nehody se stávají a kladivo bez topůrka je naprosto k ničemu. I proto jsme se rozhodli připravit tento krátký článek, díky kterému se dovíte, jak si poradit s odstraněním zlomené části topůrka a následným nasazením nového. Věřte, že to není nic složitého. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na zasklívání pomocí sklenářského tmelu?

Asi každý by byl nejraději, pokud by se mu vyhnuly nehody s rozbitými okny. Bohužel ne vždy je to možné, protože vandalové, popř. některé živelní katastrofy se mohou vyskytnout úplně všude. V těchto a dalších případech může dojít k rozbití oken, které je nepříjemné, ale řešitelné. Jednou z možností opravy je využití sklenářského tmelu k zasklívání oken, o kterém se více dovíte v našem článku.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co čekat od stavebního pozemku ve svahu?

Není to jen sen, ale skutečnost. Mnoho z nás by ráda domek ve svahu nebo v kopci. Přináší to sice obtíže při realizaci, ale ty výhledy a romantika. Pojďme se však podívat na odpovědi na otázku: "Co čekat od stavebního pozemku ve svahu?". Úžasný domek s výhled je tady vyvážen náročností na procese i finance investora.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zlikvidovat mech na střeše?

Mech na střeše může být velkým problémem a to nejen kvůli vzhledu, ale i jeho dlouhodobému poškozování střešní krytiny. I proto jsme se rozhodli najít odpověď na jednoduchou otázku: "Jak zlikvidovat mech na střeše?". 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaké dřevo je vhodné na krov?

Realizace krovů podléhá mnoha pravidlům, jejichž dodržením docílíme v závěru odolné a kvalitní střešní konstrukce. Na samém počátku je však výběr materiálu pro krov, kterým může být železobeton nebo ocel. Nejčastěji se však používá dřevo, jehož významnými vlastnostmi je vysoká únosnost, malá hmotnost a vynikající pružnost. Dřevo je tak tou nejlepší volbou pro krov vaší střechy a zbývá již jen odpověď na otázku: "Jaké dřevo použít na krov?".

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Čím provizorně zakrýt střechu?

Ten, kdo staví dům, se může setkat s mnoha úskalími a obtížemi. Jedním z nich může být i nutnost provizorně zakrýt střechu. V ideálním případě stavební firma a její pokrývači vše zvládnou a zakrývat se střecha nemusí. Často nás však překvapí počasí a provizorní zakrytí střechy začne být jedinou volbou, jak ochránit stavbu před přílišnou vlhkostí, jejíž vysoušení bude stát nejen prostředky, ale celou stavbu obrovsky zdrží. Pojďme se tak podívat na možnosti i úskalí, která nás při dočasném zakrytí střechy mohou čekat. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak to vypadá s energií nyní a v budoucnosti?

Denně využíváme velké množství spotřebičů a zařízení, která potřebují ke svému spuštění a chodu energii. A právě u té je třeba se zastavit a zapřemýšlet nad odpovědí na otázku z jakých zdrojů k nám putuje?. V našem článku se pokusíme nejen popsat současný stav, ale podíváme se i do budoucnosti.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Nápady jak vyrovnat křivou podlahu

Možná jste se s tím u vás doma nesetkali a určitě vám to nepřejeme, ale křivá podlaha je komplikací, s níž se setkává mnoho lidí, kteří kupují starší byty a domy. A věřte, že chůze po křivé podlaze není nic příjemného. I proto jsme se rozhodli sepsat několik nápadů jak vyrovnat křivou podlahu. Vyrovnání podlahy není hračkou, ale dá se zvládnout. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Staré pařezy - jak odstranit?

Hyzdí vaši zahrádku staré pařezy? Přemýšlíte o jejich odstranění? Způsobů může být velké množství, ale ne každý je ten nejvhodnější. Některé dokonce mohou odporovat místním vyhláškám. To je třeba brát v potaz spolu s časem, za který se chceme pařezů zbavit. Chcete-li se o odstraňování pařezů dovědět více, pak doporučujeme číst dále.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit zaschlou vrstvu kalu v septiku?

Velmi aktuálním tématem dneška je pro mnoho vlastníků rodinných domů čištění septiku. Zjednodušeně řečeno nádrže, která funguje na základě biomechanického přečištění odpadních vod. Asi mnozí vědí, že septik disponuje oproti jímce odvodem ven (např. do kanalizace). Mírnou obtíží však může být usazení odpadu na dně a jeho postupný rozklad. Ten může být pomalý a někdy i zasychat. Proto je občas nutné odstranit zaschlou vrstvu kalu ze septiku

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Hydroizolace základů - jaké máme možnosti?

Stavíte-li nový rodinný dům, pak se hned v úvodu realizace vašeho snu setkáte s tématem hydroizolace základů. Ta je naprosto zásadní a nelze ji opomenout, protože správné odvádění vlhkosti a vody již od základů domu je velmi důležité. Společně se zkusíme podívat na možnosti, které nám dnešní moderní technologie a postupy nabízejí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak pracovat s marmolitem?

Možná to chvíli trvalo, ale dnes už máte jasno. Rozhodli jste se některá místa na domě a v zahradě pokrýt marmolitem. Za pomoci odborníků už dokonce víte i to, jaké množství budete potřebovat. Pak už stačí jediné, vrhnout se do práce. My bychom rádi pomohli, proto přinášíme návod, jak pracovat s marmolitem. Nebojte se, není to obtížné.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na renovaci podlahy?

Každý z nás si přeje žít v krásném prostředí a k tomu patří i kvalitní a pěkná podlahová krytina. Většinu podlahových krytin lze opravovat velmi obtížně - linoleum lze vyříznout a nahradit jiným kouskem, vinylové dílce lze vyměnit jeden za druhý. Existují však dřevěné podlahy, které můžeme renovovat v několika krocích a zachovat si je tak na delší čas. Náš článek se právě tématu, jak na renovaci podlah?, bude věnovat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zpevnit strop?

Zažíváte ve vašem domě nepříjemné pocity při pohledu na strop? Ten vypadá velmi nepěkně, je na mnoha místech vlhký nebo se dokonce hýbe, když vám nad hlavami v patře běhají děti. Pak jste na správném místě, protože právě v našem článku si společně odpovíme na otázku, jak zpevnit strop? A věřte, že způsobů je hned několik.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak a čím oplotit bazén?

Pro letní období je typické koupání v bazénech. V nejteplejších dnech většina rodin vyráží na veřejná koupaliště, která tak praskají ve švech a neposkytují dostatečné soukromí. A to mnoho lidí vede ke koupi bazénu na zahradu, kde je dostupný celé rodině i návštěvám. Ale pozor, právě tady musíme myslet na děti a jejich bezpečnost. A právě to je důvod k zamyšlení se nad otázkou jak a čím oplotit bazén

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak připravit bazén na zimu?

Krásné a teplé léto se nachýlilo ke svému konci a bazén na naší zahrádce zažil velké množství úžasných radovánek. Posloužil jako prostředí pro relaxaci dospělých, ale také jako místo pro hrátky malých i větších dětí. A protože jej chceme využívat i v další sezóně, tak si zaslouží poctivou péči. Jak tedy připravit bazén na zimu?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na myši a jejich zápach v domě?

Do vašeho domu se dostali hosté, které si nepřejí ani ti nejotrlejší. Jsou to myšky, které jsou schopné všeho. Nakousají uskladněnou úrodu, trousí nebezpečný a zapáchající trus, prokousávají díry ve zdech a mnoho dalšího. Pojďme se společně podívat na možnosti, jak se myší zbavit a odstranit zápach, který v domě zanechaly.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na rekonstrukci garsonky?

Většina mladých lidí na počátku své životní cesty volí malý byt v paneláku, tzv. garsonku. Ta velmi často nesplňuje prostorové nároky, je totiž velmi malá a její ztísněný prostor nedostačuje a to především v případech, kdy chtějí pozvat přátele nebo si najdou životního partnera. Přesto je tu řešení, které může i z malé garsonky udělat prostor, který bude krásný a vzdušný. Jen je otázkou jak na to? Jak bychom tedy měli postupovat při rekonstrukci garsonky?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udělat rastr na sádrokarton?

Rozhodli jste se udělat z jedné místnosti dvě? Chcete snížit stropy v domě? Nechcete se zaobírat zdlouhavým vyzdíváním stěn a technologickým zráním? Pak je ideální využít sádrokarton, pro nějž je důležité správně vytvořit tzv. rastr nebo-li konstrukci z kovových profilů. Pojďme se spolu podívat na kvalitní návod, který všechny stavební kutily provede problematikou, jak udělat rastr na sádrokarton.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Kolik stojí projekt domu?

Trápí vás otázka, kolik zaplatíte za vyhotovení projektové dokumentace rodinného domu? Přemýšlíte o tom, zda zvolit typový nebo individuální projekt? Pak nabízíme skvělý přehled o výhodách a nevýhodách obou variant a především jejich nacenění.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Optimální velikost pozemku pro stavbu domu

Stavba rodinného domu je životním krokem a rozhodnutím, které nás bude provázet nejspíše po zbytek našeho života. Proto bychom měli velmi dobře zvažovat, kde a jaký dům si postavit. A jedním ze zcela zásadních kritérií, kterým se musíme zabývat, je optimální velikost pozemku pro stavbu domu. Pojďme se tedy podívat na to, co nás dovede k ideální volbě.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udělat ze zahrady stavební pozemek?

Přišla chvíle, kdy jste se rozhodli změnit zahradu na stavební pozemek. Jednoduše chcete stavět a získat nové větší a lepší vysněné bydlení pro rodinu. Důležité je vlastnit pozemek, na kterém můžete stavět. Většinou nestačí jen údaje získané z katastru nemovitostí, protože tento úřad eviduje pouze základní informace o pozemku a jeho druhu. A co tedy dělat, když jste zjistili, že pozemek je zahradou a ne stavební parcelou? Právě to se od nás dozvíte.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaké jsou možnosti financování novostavby?

Mnoho z nás sní o novém bytě nebo dokonce stavbě krásného domu. Asi všichni máme svou představu, jak bychom si své bydlení představovali. Ale málo z nás ví, jakým způsobem lze financovat novostavbu. Možností je hned několik a přiznejme si, že ne vždy nabízejí ty nejlepší podmínky pro budoucího majitele domu. Pojďme se podívat na základní možnosti financování novostavby.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak malovat po štukování?

Starší byt v panelovém domě nebo dům po rekonstrukci nám při výmalbě může přidělat mnoho vrásek a to hlavně tehdy, když jsme se rozhodli pro štukování a následnou výmalbu. Náš článek vám odpoví na nejzásadnější otázku, která zní: "Jak malovat po štukování?"

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak přidělat rohož na zeď?

Koupili jste si rohož, kterou chcete připevnit na zeď? Navíc Vám chybí čas, který byste mohli trávit nad její instalací? Pak si určitě přečtěte náš návod, díky kterému bude rohož připevněna na Vaši zeď kvalitně a velmi rychle. A co více, cena námi doporučeného připevnění bude zanedbatelná. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaký štěrk na drenáž?

Asi každý z nás, kdo někdy řešil drenáže, se musel zamyslet nad tím, jaký štěrk použít? Na první pohled se zdá tato otázka zbytečná a nedůležitá, ale není tomu tak. Fungující odvod vody vždy zajišťuje tzv. frakce, tedy hrubost kamenného drtiva. Drtivo je důležité slovo a měli bychom vždy dát pozor na jeho záměnu s kulatými kameny (tzv. kačírkem), který je pro drenáže nevhodný, protože kamínky do sebe při hutnění nezapadají. Pojďme se podívat na výběr správného štěrku pro drenáže.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně namíchat maltu na omítání?

Patříte mezi kutily? Rozhodli jste se namíchat si maltu na omítku? Pak je následující článek určen právě vám. Poradíme, jak namíchat maltu správné konzistence, se kterou se bude skvěle pracovat. Bez větších problémů ji budou moci nahazovat na stěnu všichni, kteří se nebojí malého množství špíny. A navíc správný postup přípravy malty zajistí její skvělou přilnavost či dokonce minimalizaci trhlin, které se běžně vytváří při jejím zasychání. Neváhejte a využijte nejlepší návod na přípravu malty na omítání.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udělat sádrokartonový strop? POSTUP

Přestěhovali jste se do starší zástavby, kde jsou stropy téměř v nedohlednu? Vadí vám, že náklady na topení jsou příliš velké, protože máte v bytě vysoké stropy? Právě proto jsme připravili podrobný návod, kterým všem stavebním kutilům poradíme, jak si snížit výšku stropu vybudováním sádrokartonového podhledu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyndat vrut z dřeva?

Stojíme před nádhernou dřevěnou skříní, kterou jsme právě montovali pomocí vrutů do dřeva a zjistíme, že máme problém, protože jsme vrut zašroubovali na špatné místo nebo dokonce křivě. Nebo jsme se rozhodli vyndat vrut ze starší dřevěné konstrukce, kterou nechceme poničit a nejde nám to. Právě proto je tu náš návod, jak vyndat vrut ze dřeva?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně udit klobásy?

Žijeme v krásné České republice, kde u mnoha rodinných domků najdeme udírny. V těch jsou připravovány ty nejlepší dobroty včetně klobás. Otázkou však je: "Jak na správné uzení klobás?". Ty jsou vynikající pochutinou, kterou skvěle doplňuje zlatavý mok. Avšak ne každý je umí vyudit tak, aby byly dokonalé a chutné. I proto jsme se rozhodli sepsat pár základních rad, díky kterým z vaší udírny dostanete ty nejlepší klobásky. Tak se na to pojďte spolu s námi podívat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek