David Manek - článkyStaré pařezy - jak odstranit?

Hyzdí vaši zahrádku staré pařezy? Přemýšlíte o jejich odstranění? Způsobů může být velké množství, ale ne každý je ten nejvhodnější. Některé dokonce mohou odporovat místním vyhláškám. To je třeba brát v potaz spolu s časem, za který se chceme pařezů zbavit. Chcete-li se o odstraňování pařezů dovědět více, pak doporučujeme číst dále.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit zaschlou vrstvu kalu v septiku?

Velmi aktuálním tématem dneška je pro mnoho vlastníků rodinných domů čištění septiku. Zjednodušeně řečeno nádrže, která funguje na základě biomechanického přečištění odpadních vod. Asi mnozí vědí, že septik disponuje oproti jímce odvodem ven (např. do kanalizace). Mírnou obtíží však může být usazení odpadu na dně a jeho postupný rozklad. Ten může být pomalý a někdy i zasychat. Proto je občas nutné odstranit zaschlou vrstvu kalu ze septiku

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Hydroizolace základů - jaké máme možnosti?

Stavíte-li nový rodinný dům, pak se hned v úvodu realizace vašeho snu setkáte s tématem hydroizolace základů. Ta je naprosto zásadní a nelze ji opomenout, protože správné odvádění vlhkosti a vody již od základů domu je velmi důležité. Společně se zkusíme podívat na možnosti, které nám dnešní moderní technologie a postupy nabízejí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak pracovat s marmolitem?

Možná to chvíli trvalo, ale dnes už máte jasno. Rozhodli jste se některá místa na domě a v zahradě pokrýt marmolitem. Za pomoci odborníků už dokonce víte i to, jaké množství budete potřebovat. Pak už stačí jediné, vrhnout se do práce. My bychom rádi pomohli, proto přinášíme návod, jak pracovat s marmolitem. Nebojte se, není to obtížné.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na renovaci podlahy?

Každý z nás si přeje žít v krásném prostředí a k tomu patří i kvalitní a pěkná podlahová krytina. Většinu podlahových krytin lze opravovat velmi obtížně - linoleum lze vyříznout a nahradit jiným kouskem, vinylové dílce lze vyměnit jeden za druhý. Existují však dřevěné podlahy, které můžeme renovovat v několika krocích a zachovat si je tak na delší čas. Náš článek se právě tématu, jak na renovaci podlah?, bude věnovat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zpevnit strop?

Zažíváte ve vašem domě nepříjemné pocity při pohledu na strop? Ten vypadá velmi nepěkně, je na mnoha místech vlhký nebo se dokonce hýbe, když vám nad hlavami v patře běhají děti. Pak jste na správném místě, protože právě v našem článku si společně odpovíme na otázku, jak zpevnit strop? A věřte, že způsobů je hned několik.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak a čím oplotit bazén?

Pro letní období je typické koupání v bazénech. V nejteplejších dnech většina rodin vyráží na veřejná koupaliště, která tak praskají ve švech a neposkytují dostatečné soukromí. A to mnoho lidí vede ke koupi bazénu na zahradu, kde je dostupný celé rodině i návštěvám. Ale pozor, právě tady musíme myslet na děti a jejich bezpečnost. A právě to je důvod k zamyšlení se nad otázkou jak a čím oplotit bazén

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak připravit bazén na zimu?

Krásné a teplé léto se nachýlilo ke svému konci a bazén na naší zahrádce zažil velké množství úžasných radovánek. Posloužil jako prostředí pro relaxaci dospělých, ale také jako místo pro hrátky malých i větších dětí. A protože jej chceme využívat i v další sezóně, tak si zaslouží poctivou péči. Jak tedy připravit bazén na zimu?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na myši a jejich zápach v domě?

Do vašeho domu se dostali hosté, které si nepřejí ani ti nejotrlejší. Jsou to myšky, které jsou schopné všeho. Nakousají uskladněnou úrodu, trousí nebezpečný a zapáchající trus, prokousávají díry ve zdech a mnoho dalšího. Pojďme se společně podívat na možnosti, jak se myší zbavit a odstranit zápach, který v domě zanechaly.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na rekonstrukci garsonky?

Většina mladých lidí na počátku své životní cesty volí malý byt v paneláku, tzv. garsonku. Ta velmi často nesplňuje prostorové nároky, je totiž velmi malá a její ztísněný prostor nedostačuje a to především v případech, kdy chtějí pozvat přátele nebo si najdou životního partnera. Přesto je tu řešení, které může i z malé garsonky udělat prostor, který bude krásný a vzdušný. Jen je otázkou jak na to? Jak bychom tedy měli postupovat při rekonstrukci garsonky?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udělat rastr na sádrokarton?

Rozhodli jste se udělat z jedné místnosti dvě? Chcete snížit stropy v domě? Nechcete se zaobírat zdlouhavým vyzdíváním stěn a technologickým zráním? Pak je ideální využít sádrokarton, pro nějž je důležité správně vytvořit tzv. rastr nebo-li konstrukci z kovových profilů. Pojďme se spolu podívat na kvalitní návod, který všechny stavební kutily provede problematikou, jak udělat rastr na sádrokarton.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Kolik stojí projekt domu?

Trápí vás otázka, kolik zaplatíte za vyhotovení projektové dokumentace rodinného domu? Přemýšlíte o tom, zda zvolit typový nebo individuální projekt? Pak nabízíme skvělý přehled o výhodách a nevýhodách obou variant a především jejich nacenění.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Optimální velikost pozemku pro stavbu domu

Stavba rodinného domu je životním krokem a rozhodnutím, které nás bude provázet nejspíše po zbytek našeho života. Proto bychom měli velmi dobře zvažovat, kde a jaký dům si postavit. A jedním ze zcela zásadních kritérií, kterým se musíme zabývat, je optimální velikost pozemku pro stavbu domu. Pojďme se tedy podívat na to, co nás dovede k ideální volbě.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udělat ze zahrady stavební pozemek?

Přišla chvíle, kdy jste se rozhodli změnit zahradu na stavební pozemek. Jednoduše chcete stavět a získat nové větší a lepší vysněné bydlení pro rodinu. Důležité je vlastnit pozemek, na kterém můžete stavět. Většinou nestačí jen údaje získané z katastru nemovitostí, protože tento úřad eviduje pouze základní informace o pozemku a jeho druhu. A co tedy dělat, když jste zjistili, že pozemek je zahradou a ne stavební parcelou? Právě to se od nás dozvíte.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaké jsou možnosti financování novostavby?

Mnoho z nás sní o novém bytě nebo dokonce stavbě krásného domu. Asi všichni máme svou představu, jak bychom si své bydlení představovali. Ale málo z nás ví, jakým způsobem lze financovat novostavbu. Možností je hned několik a přiznejme si, že ne vždy nabízejí ty nejlepší podmínky pro budoucího majitele domu. Pojďme se podívat na základní možnosti financování novostavby.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak malovat po štukování?

Starší byt v panelovém domě nebo dům po rekonstrukci nám při výmalbě může přidělat mnoho vrásek a to hlavně tehdy, když jsme se rozhodli pro štukování a následnou výmalbu. Náš článek vám odpoví na nejzásadnější otázku, která zní: "Jak malovat po štukování?"

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak přidělat rohož na zeď?

Koupili jste si rohož, kterou chcete připevnit na zeď? Navíc Vám chybí čas, který byste mohli trávit nad její instalací? Pak si určitě přečtěte náš návod, díky kterému bude rohož připevněna na Vaši zeď kvalitně a velmi rychle. A co více, cena námi doporučeného připevnění bude zanedbatelná. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaký štěrk na drenáž?

Asi každý z nás, kdo někdy řešil drenáže, se musel zamyslet nad tím, jaký štěrk použít? Na první pohled se zdá tato otázka zbytečná a nedůležitá, ale není tomu tak. Fungující odvod vody vždy zajišťuje tzv. frakce, tedy hrubost kamenného drtiva. Drtivo je důležité slovo a měli bychom vždy dát pozor na jeho záměnu s kulatými kameny (tzv. kačírkem), který je pro drenáže nevhodný, protože kamínky do sebe při hutnění nezapadají. Pojďme se podívat na výběr správného štěrku pro drenáže.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně namíchat maltu na omítání?

Patříte mezi kutily? Rozhodli jste se namíchat si maltu na omítku? Pak je následující článek určen právě vám. Poradíme, jak namíchat maltu správné konzistence, se kterou se bude skvěle pracovat. Bez větších problémů ji budou moci nahazovat na stěnu všichni, kteří se nebojí malého množství špíny. A navíc správný postup přípravy malty zajistí její skvělou přilnavost či dokonce minimalizaci trhlin, které se běžně vytváří při jejím zasychání. Neváhejte a využijte nejlepší návod na přípravu malty na omítání.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udělat sádrokartonový strop? POSTUP

Přestěhovali jste se do starší zástavby, kde jsou stropy téměř v nedohlednu? Vadí vám, že náklady na topení jsou příliš velké, protože máte v bytě vysoké stropy? Právě proto jsme připravili podrobný návod, kterým všem stavebním kutilům poradíme, jak si snížit výšku stropu vybudováním sádrokartonového podhledu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyndat vrut z dřeva?

Stojíme před nádhernou dřevěnou skříní, kterou jsme právě montovali pomocí vrutů do dřeva a zjistíme, že máme problém, protože jsme vrut zašroubovali na špatné místo nebo dokonce křivě. Nebo jsme se rozhodli vyndat vrut ze starší dřevěné konstrukce, kterou nechceme poničit a nejde nám to. Právě proto je tu náš návod, jak vyndat vrut ze dřeva?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek