Pavla Růžičková - článkyPostup při přípravě a ukládání betonové směsi

Aby se beton stal kvalitním a pevným materiálem, musíme dbát na správnou volbu materiálu a na dodržování postupů přípravy při michání betonu a jeho následném ukládání (hotovou směs musíme do k-ce uložit dle správných pravidel/postupů).

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Stěrky a směsi na vyrovnání podlah

Samonivelační stěrky a potěry, jsou tříděny podle předpokládaného provozního zatížení a také způsobu užívání podlahy. Technologicky vyspělé samonivelační polymercementové stěrky slouží jako samonivelační litý potěr na bázi cementu. Jsou finální nebo vyrovnávací povrchovou vrstvou dobře zaschlých a vyzrálých betonových podlah.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyrobit dřevěný kompostér?

Tvary dřeva - můžeme použít prkna, frézované půlené kulatiny, kulatiny nebo hranoly. Na kompostér je vhodné použít zejména dřevo z jehličnanů, nejčastěji smrkové nebo odolné modřínové dřevo.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyrobit dřevěný žebřík?

Impregnace dřeva - Proti nepříznivým vlivům počasí je dobré dřevo naimpregnovat. Pro delší životnost proto použijte před samotnou výrobou vašeho žebříku ochranný lazurovací nátěr na dřevo, například Luxol nebo třeba Womanitem CX 10 nebo mořidla.

Nářadí - pila, sekera, kotoučová pila, vrták, nebozez, smirkový papír, řezbářský poříz, kulatina o průměru 5mm se závitem, podložky, matky

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak namalovat strom na zeď?

Pokud Vás doma omrzely jednobarevné stěny a nechcete znovu malovat, tapetovat ani používat váleček, nakreslit si obraz přímo na zeď je skvělý nápad jak do vašeho pokoje vetknout něco nového, jedinečného a oživit si prostor. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak založit nový trávník? A jak o něj pečovat?

Krásný trávník je snem každého z nás a je základem každé zahrady. Ať už se rozhodnete pro trávník rekreační a funkční, na kterém si budete chtít občas s dětmi zakopat s míčem, nebo zvolíte luční trávník spíše pro potěchu oka, založit kvalitní trávník vyžaduje pečlivost. Je to doslova alchymie pro silné povahy, výsledek ale stojí za to.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek