Stavba garáže

Kapitoly tématu „Stavba garáže"

Jak zajistit garážová vrata proti zlodějům?

Dle statistických údajů policie, jsou garáže pro zloděje doslova magnetem. Důvod bývá jednoduchý, takovéto garáže bývají nejméně zabezpečené a lidé tomu nevěnují tolik pozornosti. Zloděje je přitahuje z důvodu uskladněných věcí, kterých tam bývá mnoho.

Jak se vypořádat s nedostatkem místa v garáži?

Když se řekne garáž, jen pro málokoho to znamená pouze místo pro zaparkování vozu. Naopak, často slouží jako skladiště všeho možného, v horším případě si čeští kutilové z části garáže udělají dílnu.

Jakým způsobem zabezpečit garáž?

Garáž je mnohdy místem, které zloději využívají při vykrádání rodinných domů. Podle statistik je velkým lákadlem nejen zaparkovaný vůz, ale především snadná cesta do dalších objektů. V garáži skladujeme cenný majetek v podobě jízdních kol, pneumatik, nářadí, zahradní techniku a nesprávným zabezpečením je prakticky zlodějům přímo nabízíme na ruku. Z tohoto důvodu bychom měli mít garáž zabezpečenou opravdu kvalitním a spolehlivým mechanismem.

Jak postupovat při prodeji garáže?

Jste vlastníkem garáže, kterou již nevyužíváte, či jste se přestěhovali a vaše garáž je pro vás příliš daleko? Z těchto, ale možná také z mnoha jiných různých důvodů jste se rozhodli vaši garáž prodat a my vám v našem článku poradíme, jak při jejím prodeji postupovat. Přinášíme vám 7 tipů, kterých byste se měli držet.

Jak vyřešit vjezd do garáže?

Jistě to znáte. Je večer, vracíte se z práce domů, a jako každý den zacouváte autem do garáže, zavřete vrata, zamknete svého plechového miláčka, aby ho nikdo neukradl, a jdete domů.

Každodenní rutina, nic zajímavého, nad čím by stálo za to přemýšlet. Ale přesto i taková základní věc, jako je vjezd do garáže musí splňovat hodně požadavků, pokud nám má sloužit dobře a pohodlně a nekomplikovat nám život.

Rolovací a výklopná garážová vrata

Moderní rolovací či výklopná garážová vrata dokáží ušetřit místo a zároveň ochránit vaši domácnost před nebezpečím požáru nebo loupeže. Na kolik vás přijdou, jak je to s náročností údržby a ovládáním?

Jakou podlahu do garáže?

Při stavbě či přestavbě rodinného domku je třeba neustále řešit nějaká dilemata, týkající se nejenom základních stavebních úprav, dokončovacích prací nebo pak následného vybavování a zařizování. Ve finále na řadu přicházejí také venkovní úpravy, plot, brána, garážová vrata, bezpečnostní systém. Velkým oříškem je také pro mnohé výběr vhodné ideální a nejlépe bezúdržbové podlahy do garáže za rozumnou cenu.

Rychloběžná vrata

Takzvaná rychloběžná vrata se vyplatí pro všechny podnikatele a majitele skladů a větších prostor, jako jsou supermarkety, výrobní haly a podobně. Díky rychlému zavíraní a otevírání jsou zvláště vhodné pro místnosti, kde vadí rychlé střídání teplot, hodí se do prostor kladoucích vyšší nároky na hygienu, vlhkost (mikroklima uskladněného materiálu, například ve skladech rychle se kazících potravin), průvan, prach, hluk a při požadavcích na oddělení výroby v „čistých provozech“.

Stavba malé garáže svépomocí z Porothermu

Postavit hrubou stavbu garáže svépomocí z keramických tvárnic Porotherm není žádný problém. Tvárnice Porothermu v sobě skrývají několik předností, které nám jiné stavební materiály nedopřejí. Rychlost, efektivnost výstavby a tepelně izolační schopnosti jsou v porovnání s klasickou cihlou úplně na jiném levelu.