Zateplování

Chcete ušetřit několik tisíc korun ročně a zároveň ochránit vaši stavbu i pro další generace? Jedna z možností, jak to právě udělat, je zateplení vaši stavby. Teplo stále patří mezi drahé záležitosti, které stojí nemalé peníze. Chcete-li svoji stavbu zateplit, můžete použít i dotační izolační programy, které vám ušetří nemalé peníze. A to se potom oplatí, když stát vám dá peníze na zateplení, a vy díky nim, ušetříte za topení. ochráníte stavbu, ale i vaše zdraví.

Kapitoly tématu „Zateplování"

Kde nejčastěji teplo uniká?

I když novostavby rostou jako houba po dešti, je stále mnoho starších staveb, které mají i více jak 50 let. Únik tepla tedy může pocházet jak ze starých, dřevěných oken, tak dveří, ale nejčastěji se oborníci shodují, že je to na špatně odvedené izolaci, konstrukci střech. Teplo, které vzniká z topení od kamen, vstoupá vzhůru, a není-li strop dobře zaizolován, uniká z domu pryč.

Zateplete dům za 3 hodiny

Pokud se tedy rozhodnete zateplit svoji stavbu a chcete to udělat co v nejkratším možném termínu, na trhu s izolacemi existuje stavební materiál zvaný Magmarelax.

Jedná se o foukanou minerální izolaci, která se vyrábí roztavením čediče nebo skla. Jsou to tedy přírodní materiály, které vynikají svoji pevností, ale taktéž dobrou odolností proti vodě, vlhkosti, nebo jiným chemickým látkám. Aplikuje se foukáním přímo do stavby, a díky tomu se zajistí až 100% pokrytí stěn, ale i menších, nepřístupných míst a dutin.

Co tedy získáte, když použijete Magmarelax?

  • přijede k vám nákladní auto s odborníky, a pomocí hadic se začne foukat izolace
  • nemusíte úplně vyklízet vaši střechu
  • nepotřebujete žádné lešení, či jiný stavební materiál, který těžce musíte vynášet nahoru
  • je to rychlé, snadné, bez odpadu
  • ekologicky nezávadné
  • rychlý, okamžitý účinek – nejpozději do třech hodin
  • rychle začne šetřit vaši peněženku

Rozdíly mezi šedým a bílým polystyrenem

Polystyren - materiál, který většina z nás velmi dobře zná. Stejně tak jeho izolační účinky. Méně známá je ovšem jeho šedá varianta. Teď ale vyvstává otázka. Je tedy lepší šedý nebo bílý polystyren a hlavně proč? Po přečtení tohoto článku již budete znát odpověď.

Izolování čedičovou izolací ROCKWOOL

V dnešní hektické době jistě každý z nás uvítá, když po příchodu domů z PRÁCE za sebou zavře dveře a nechá se pohltit božským klidem a tichem. Co však ale ti, kterým se příjemného ticha nedostává a jsou dokonce i v pohodlí svého domova rušeni zvukem projíždějícího vlaku, továrny v provozu a nebo náhodnými kolemjdoucími či sousedskými rozhovory?

Izolace domu svépomocí - tepelné, zvukové, proti vodě, speciální

Izolace domu je jedna ze základních stavebních věcí, které se nesmějí podcenit. V minulosti se stavěli domy jako houby po dešti, ale neřešila se jejich kompletní izolace. Takže ačkoliv dům byl krásně postaven, vybaven, postupem času dům zchátral a znehodnotil se. V dnešní době se již apeluje na budoucí, ale i stávající majitele domů, aby počítaly i nákladnou izolací domu. Nejen že se vám časem vrátí drahá investice zpět v podobě ušetření za vytápění, ale i ochrání váš majetek proti vlhkosti, plísním.

Dřevovláknité izolační desky STEICO

Když je třeba zabránit pronikání nebo unikání tepla, je načase začít se zajímat o tepelné izolanty. Většinou se tak stává při zateplování domů, objektů či technického potrubí a obvykle si lze zvolit nejvhodnější typ izolace, což pak značí zjevnou energetickou úsporu. Jak se ale orientovat v široké škále sortimentu na současném trhu?

Zateplení chytrou pěnou - stříkaná PUR pěna

Je slyšet zvenku každý šramot, plíseň se začíná nebezpečně roztahovat, při pohledu na účty za energie v topném období je jednomu neveselo a objekt by potřeboval nový kabátek? Místa, kudy uniká z domu teplo jsou bohužel nezabezpečená a stav alarmující. Na druhé straně slovo izolace je pojem, který je v poslední době skloňován snad ve všech pádech, stejně jako se hodně mluví o zateplování střech, podkroví a fasád domů. Možná nebude od věci zjistit nějaké podrobnější informace, asi na tom odizolování něco bude…

Výhody, které zateplení domu přináší

Víte, kudy vám uniká teplo? Když se začtete do obecných průzkumů, zjistíte, že největší procentuální část samozřejmě okny, ale 35% právě obvodovými stěnami. To je důvod, proč uvažovat o úpravách opláštění domu a zefektivnění procesu vytápění interiérových prostor. Ale protože existuje více způsobů jak ušetřit a zlepšit svoje životní prostředí, je otázkou, který způsob zateplení domu je vhodný právě pro vás.

Zateplení zvýší hodnotu domu

Kompletní tepelná izolace domu je v dnešní době výbornou investici, která se může docela rychle vrátit. Zateplením domu či panelového domu nezískáme jenom levnější náklady za vytápění, ale k tomu se zvýší i hodnota celkového bytu nebo domu.

Tepelná izolace - skelná vata

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Řešíte střešní nástavbu? Přemýšlíte nad zateplením fasády, střechy nebo stropních podhledů?

V dnešním článku Vám poradíme proč a jak použít k zateplení skelnou vatu.

Zateplení stropu minerální vatou

Zateplení domů je nejenom in, ale především je to investice s vysokou návratností, jelikož úzce souvisí s efektivním vytápěním jak rodinných domů, tak bytových i jiných objektů. Vynaložené prostředky na topení mohou kvalitním a účelovým zateplením klesnout až o celých 40%, dokonalá izolace interiérů i exteriérů od základů až po střechu také jednoznačně znamená zvýšenou hodnotu, rekonstrukce starších objektů nevyjímaje.

Možnosti zateplení domu

Zateplování domu přináší mnoho výhod, ale samozřejmě také starostí. Je dobré se o této problematice důkladně informovat a zvážit všechny možnosti. Pokud se rozhodujete, zda zateplit nebo ne, pak vězte, že vám to můžeme jen doporučit. Existuje však celá řada možností, jak zateplení domu vyřešit. Pojďme si tuto problematiku více přiblížit.

Jaký materiál na zateplování fasád?

Proč se zateplování fasád provádí, není potřeba příliš zdlouhavě rozepisovat. Největším důvodem proč se to dělá, je zabránění úniku tepla do vnějšího okolí, a tím se nám sníží jednak finanční nároky na vytápění, ale i ochrání naše zdraví a majetek. Zateplování se provádí jak u novostaveb, starších domů i paneláků.

Tipy a rady: jak na zateplení stropu

U nezateplených stropních konstrukcí dochází k velkým únikům tepla. K zabránění nebo spíše k omezení těchto ztrát, je potřeba zvolit správnou tloušťku izolace, druh a vhodný konstrukční postup instalace zateplení. Samotná montáž je poměrně jednoduchá bez nutnosti mít speciální drahé nářadí.