Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Masivní dřevěné podlahy - Jakou podlahu do bytu?

  

S novým moderním domem to chce nasadit také laťku vysoko i při pokládce podlahových krytin. Vybírat ze široké nabídky na současném trhu není nic jednoduchého, protože kvalitních krytin je poměrně dost, záleží však na přání a požadavcích klienta, jeho finančních možnostech a účelu.

Skutečně výjimečnými jsou masivní dřevěné podlahy, které jsou nejenom krásné, ale splňují i vysoké nároky uživatelů po všech stránkách, včetně té estetické. Lidé, kteří žijí v souladu s přírodou a přírodními materiály, jim dají určitě tu nejvyšší známku ohodnocení. Podle referencí, recenzí a doporučení se zřejmě lze dobrat ke stejnému výsledku. Takže se pojďme na ně podívat trochu zblízka…

Dřevo, materiál který dýchá a žije spolu s námi

Příroda nám dává ze svých zásob nejeden poklad. Přírodní kámen a originální masiv je toho přímým důkazem. Chcete-li, aby to u vás doma bylo útulné, příjemné a nenarušovalo to celkový kolorit domu v zahradě nebo v blízkosti lesů, přírody, můžete již s podlahou začít vybavovat pocitově oblíbený i oku lahodící interiér. Navíc tyto typy podlah patří k těm nejvíce odolným, proto vynikají velmi vysokou životností.

Detail podlahy ze dřeva

Vybere si každý – vášeň a exotika nebo klidné zázemí?

Dřevěné podlahy se nabízejí zpracované buď z:

  • masivních prken - lze opakovaně renovovat optimálně jednou za 8 let
  • parket
  • palubek

...jejich užití v prostoru má hlubokou tradici a neztrácí na své přirozené kráse ani po letech, čímž se zvyšuje jejich hodnota.

Výroba ze dřev stromů:

  • Merbau (Mirabow) - dřevo vhodné do exteriéru i interiéru, disponuje vysokou pevností a tvrdostí. Nevýhodná je reakce se železem.
  • Palisandru - tropická dřevina červeno-hnědé barvy
  • Teaku - pevné, tvrdé a zárověň pružné dřevo
  • ModřínuSmrkuBoroviceJasanu či dubu

...znamená, že je skutečně z čeho vybírat. Jak v odstínech, v moření a úpravách, které znamenají vždy originální a jedinečné vzezření, jež dokáže dokonale podtrhnout půvab jakéhokoli interiéru. Exotika či klidné tuzemské dřeviny – tuto volbu musí každý zájemce o podlahy vyřešit sám dle svého citu, pocitů a přání. Každému interiéru sluší něco jiného, co právě onen objekt činí opravdovým domovem.

Prkenná podlaha

Vlastnosti a přednosti

Přirozené a známé podlahy z masivu zaujmou hlavně díky své trvanlivosti, pevnosti, dlouhověkosti a jsou nenáročné na údržbu. Udržují klimatické prostředí bez prachu a roztočů, snadná je také následná renovace. Umějí absorbovat vlhkost, vůči vlhku jsou vysoce odolné, jsou dokonale stabilní, povrch lze snadno obnovovat, i když letité dřevo získává jedinečnost díky přírodní patině, kterou nelze nijak napodobit.

Investice

Tomu, kdo dá přednost masivním podlahám před ostatními, se jeho investice časem několikanásobně vrátí. Za prvé totiž mohou vydržet při správné péči a ošetřování po dobu několika generací, za druhé jsou skutečně nadčasovým prvkem stylového prostředí. Hřejivé a blízké nám budou po desetiletí, z ekologického hlediska jsou na trhu číslem jedna. Při pokládce je dobré svěřit vše do rukou odborných, neboť neznalí problému by mohli napáchat více škody jak užitku. Jenom kvalitně položená masivní podlaha může potěšit jak oko, tak po dlouhá léta i naše cítění.

Specialista pro váš dům

V běžných designových centrech a obchodech s podlahovou nabídkou je třeba obrátit se na zkušené odborníky, jejich profesionální přístup je velmi důležitý při rozhodnutí klienta, jelikož informací o dřevěných podlahách, jejich pokládce, úpravě, ošetřování a údržbě je mnohem více, než je obecně známo. Dlouhověkost pramení totiž zejména z dodržování zásad soužití se dřevem kolem nás, v interiérech a obytných prostorách.

Jejich obliba stoupá…

Díky přírodnímu barvení lze korigovat žádanou barevnost, ladění barevných odstínů v domě může každý objednavatel ovlivnit vlastní zkušeností nebo přáním, je poté velmi blízko osobnímu vkusu každého a dále lze ke kladům dřeva jako materiálu nutné připočíst tepelně izolační a akustické vlastnosti. Dřevo má navíc tu schopnost, že dokáže tlumit vibrace, působí antistaticky a akusticky. Takže, máte-li vybráno, hybaj do obchodu, argumenty z praxe hovoří zcela jednoznačně a jasně. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články