Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Je laminátová podlaha nejlepší?

  

Při zařizování a zútulňování nového či rekonstruovaného bydlení již ze známých důvodů není třeba váhat, co na podlahu. Prošlapané staré koberce a vybledlé linoleum v pokojích dává jasné avízo, kam se obrátit.

Obrovský výběr v sortimentu podlahovin nám ale úkol doslova ztíží. Dokážete-li si nastavit a správně definovat všechna požadovaná kritéria výběru, pak není co řešit. Rozhodně ale není od věci mít po ruce zkušeného poradce či přímo podlahového specialistu nebo odborníka na bydlení.

Podlahy mohou být různé - Krásné dřevěné podlahy s prokreslenými liniemi jsou samozřejmě bezkonkurenční a po letitém trendu dřevěných parket si drží rozhodně první příčky v podlahovém sortimentu. Jenomže cenové relace mnohým zabrání v širším rozkoukání se. Pohled na ně vás nutně nasměruje do jiného oddělení. Podobně je to i s exotickou bambusovou a kamennou podlahou, s marmoleem, se sportovními palubkami. Ale ne nadarmo se říká, že kdo hledá, najde.

Laminátová podlaha

Módními, příjemnými, oblíbenými a hojně klienty využívanými jsou dostupné a cenově únosné podlahy laminátové. Laminát, jak je známo, je vrstevnatý – kompozitní materiál, jehož vrstvy jsou impregnovány a spojeny vhodně pryskyřicí či jiným pojivem.

Název pochází z procesu, kterým vzniká, lisováním neboli laminováním za vyšších teplot.

Laminátová prkna se pak využívají k výrobě nábytku, podlahových krytin, sportovního náčiní a dalších výrobků, protože lamináty jsou pevné, odolné a tvarovatelné. V dnešní době mají tedy díky všem svým vlastnostem jednoznačně zelenou a pořídit si je může skutečně každý.

Nevíte, jaký vzor? Poraďte se.

Oblíbené jsou tedy zejména pro svoji nízkou pořizovací cenu, snadná, rychlá a profesionální pokládka i údržba už je jen dotažením do konce. K neopomenutí je i estetická stránka, protože výběr typů, barevností, dezénů a vzorů, včetně veškerých imitací a věrných napodobenin jiných materiálů je skutečně gigantický.

Pro neznalé je třeba už jen doporučit interiérové poradenství, speciálně podlahové poradenství, což může dokonale zjednodušit pořizování laminátových podlah pro neznalé.

Laminát v balících

Vzorky laminátových podlah v Hornbachu

Jak na údržbu?

Pro čištění těchto podlahovin se nedoporučuje voda a velké máčení. Vytírat je nutno do sucha a šetrně, neboť jen tak vám vaše podlahy dlouho vydrží. Je třeba ale také přiznat vlastnosti, jako tvrdost, hlučnost a chladivý efekt, tedy pokud pod nimi zrovna není nainstalováno podlahové vytápění. V rámci možností však poskytují snadno dostupný a udržitelný komfort.

Proč si pořídit laminátovou podlahu?

V domácnostech i komerčním prostoru mají jasné uplatnění díky své univerzálnosti, kráse, poměrně vysokému zatížení. Nejsou zničitelné pádem předmětů na zem, kolečky židlí a křesel, jsou tedy odolné vůči běžnému oděru.

Můžeme na nich bez problému bydlet i s běžnými domácími mazlíčky, protože údržba je velmi rychlá a snadná. Dalším kladem jsou též antistatické vlastnosti a odolnost vůči mírné vlhkosti.

Pokládka je velmi jednoduchá a zvládne ji každý zručný člověk či kutil, když bude postupovat podle doporučeného postupu a nebude šetřit na instalaci, zapravení a dokončujícím zalištování.

Podlahy napodobující řadu známých, ale i exotických dřevin potom dodají vašemu bydlení či pracovišti punc originality, jsou velmi elegantní. Každého potěší i akustické a izolační vlastnosti (snižují a tlumí hlučnost zvenčí, pomáhají udržovat žádané teploty v místnostech). Je tedy dobré před výběrem vzít v potaz všechny informace o plovoucích laminátových podlahách, aby vše dopadlo podle představ uživatelů. Rozhodně ale dodají každému interiéru příjemný vzhled a zvýší úroveň všech rekonstruovaných prostor, aniž by investor musel sáhnout hluboko do své peněženky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články