MartinST81 - článkyJak dlouho vysychá anhydritová podlaha a co se může pokazit

Anhydritová podlaha patří mezi tzv. lité podlahy. Jinými slovy je pokládána v tekutém stavu. Tekutá směs je tvořená vlastním materiálem podlahy a vodou, která se logicky musí odpařit poté co je směs nanesena na své místo. Teprve ve chvíli, kdy je podlaha vyschnutá, je možné na anhydritovou podlahu pokládat finální nášlapnou vestu. Jak dlouho takové vysychání probíhá? 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit ventil u radiatoru

V dnešní době již domácí radiátory nemají jen ventil schopný zapnout a vypnout přívod horké vody, ale disponují termostatickou hlavicí schopnou přívod regulovat a tím udržovat teplotu v místnosti na požadované hodnotě. Jak takový ventil vyměnit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Poškozené umyvadlo - jak ho opravit?

Keramika je materiálem, který je v koupelně jen špatně nahraditelným. Jeho tvrdost, odolnost i absolutní netečnost vůči vodě ji k tomu přímo předurčuje. Kromě všech těchto skvělých vlastností má ale jednu, která již tak skvělá není: keramika je křehká. Není proto tak těžké jí poškodit pádem nějakého těžkého předmětu jako je lahvička s parfémem, těžký fén na vlasy apod. Pokud se taková nehoda stane, jde umyvadlo nějak opravit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Hmoždinka ve zdi nedrží, možnosti jak opravit

Při upevňování poliček, zrcadel a jakýchkoliv dalších prvků na zeď je hmoždinka nepostradatelným pomocníkem. Může se však stát, že hmoždinka ve zdi nedrží dobře. Jak k něčemu takovému dojde? A především: jak takový problém vyřešit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co dělat s vrzající postelí?

Rozvrzaná postel dokáže způsobit hodně nepříjemností: rušit a ze spaní budit bude nás samotné i všechny ostatní obyvatele bytu. A pokud na posteli zrovna nebudete sami, uslyší to občas i sousedi. Vrzající postel není zkrátka nic příjemného. Co ale dělat, pokud tao nepříjemnost postihne právě nás? Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Možnosti, jaké máme při výběru elektro zařízení: zásuvky, vypínače, chytrá zařízení

Malé, menší, větší nebo velké: elektrické spotřebiče jsou dnes nepostradatelnou součástí našich každodenních životů v práci i v domácnosti. Spotřebiče a veškeré příslušenství s nimi spojené nás zkrátka obklopují. Jejich správný výběr je proto poměrně důležitý a je při něm třeba posuzovat všechny možnosti, které máme. I u zařízení typu zásuvek nebo vypínačů to platí stejně jako třeba u lednice.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak rychle se dá postavit dům?

Každý, kdo se rozhodne pro stavbu nového rodinného domu, by fázi stavby nejraději přeskočil a rovnou se do vysněného nového domova nastěhoval. To samozřejmě možné není, na druhou stranu ale platí, že moderní stavební technologie a postupy dnes dokážou stavbu podstatně urychlit, aniž by jí ubíraly na kvalitě.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek