Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Rolovací a výklopná garážová vrata

  

Moderní rolovací či výklopná garážová vrata dokáží ušetřit místo a zároveň ochránit vaši domácnost před nebezpečím požáru nebo loupeže. Na kolik vás přijdou, jak je to s náročností údržby a ovládáním?

Proč vybrat rolovací garážová vrata

Výhodou garážových vrat je, že zaberou pouze minimální prostor, a to jak pro provoz tak i samotnou montáž. Jsou prakticky bezúdržbová a s vysokou životností. Představují kvalitní a bezpečnou ochranu vašeho majetku. Vyrábí se přímo na míru, podle potřeb každého zákazníka. Materiálem jsou hliníkové nebo ocelové lamely, ty jsou navzájem spojené otočně tak, aby se mohly navíjet na hřídel. Lamely mohou být plné, prosklené nebo vyplněné pěnovým polyuretanem. V případě poškození lze vyměnit pouze poškozené lamely. Podle přání si můžete zvolit barvu i dekor. Vrata lze montovat bez zbytečných stavebních úprav.

Rolovací garážová vrata

Rolovací vrata

I garážová vrata mají bezpečnostní jištění

Rolovací vrata jsou vybavena bezpečnostními prvky. Při rozpoznání překážky se okamžitě zastaví, čímž zabrání případné újmě na zdraví či majetku. Ve spodní ochranné vypínací liště se může nacházet snímač, dále mohou být vrata vybavena světelným čidlem nebo závorami. K jejich ovládání máte k dispozici dálkový ovladač nebo tlačítko. V případě výpadku elektrické energie použijete ruční pohon (kliku). Nad otvorem vrat se nachází hliníková schránka, ve které je hřídel s el. pohonem a rolovacími lamelami.

* cena (lamela o výšce 55 mm) – od 15 000 Kč včetně montáže

* cena (hliníková lamela o výšce 77 mm) – od 20 000 Kč včetně montáže

Výklopná garážová vrata

Výklopná vrata se vyznačují dlouhou životností a skládají se z rámu, křídla a vodicích stropních kolejnic. Součástí vybavení je zámek s vložkou, klíče, držák pro montáž vrat a montážní sada. Ovládání výklopných garážových vrat je ruční (pomocí kliky se zámkem a madla), můžete si však objednat i dálkové ovládání. Mají jen minimální požadavky na údržbu. Vyrábí se v základním provedení z ocelového pozinkovaného plechu se svislými prolisy. Vrchní barva je obvykle nabízena v několika standardních odstínech (také imitace dřeva). Můžete si vybrat nezateplenou nebo zateplenou variantu polystyrenovými deskami (lze namontovat i později). Výklopná garážová vrata chrání váš majetek. Mají několik bezpečnostních prvků. Například díky zamykání vrat otočnou závorou je prakticky nemožné vypáčit je. Cena výklopných garážových vrat začíná na částce kolem 10 000 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (4 hlasy)

Související články