Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

Stavební otázky a odpovědi 2.

  

Dnešní článek navazuje na první díl ze seriálu stavebních otázek a odpovědí. Výhody a nevýhody dlážděné podlahy? Proč používat věnec? Je vlhkost nebezpečná a jak odhlučnit příčky?

Jaké jsou výhody a nevýhody dlážděné podlahy?

Dlaždice jsou praktický materiál, který často využíváme v kuchyních a koupelnách. Jejich předností je vysoká odolnost, jednoduchá údržba, jsou velmi dekorativní, praktické v částech vystavených vlhkosti, jejich předností bývá dlouhá životnost. Naopak nevýhodou je cena kvalitních dlažeb, navíc nekvalitní dlaždice mohou snadno prasknout a bez použití podlahového topení je dlážděná podlaha velmi studená.

Proč používáme železobetonový věnec?

Věnec je ztužující prvek, který dodává stavbě větší stabilitu. Pokud je správně navržený, konstrukce získá na tuhosti, která brání vzniku nebezpečných trhlin v nosných částech zdí. Železobetonové věnce nahradily starší způsob stahování stavby - pomocí zedních kleštin. Dnešní ztužidla, která se skládají z betonu a oceli jsou mnohem efektivnější než původní historická táhla.

Je vlhkost nebezpečná?

Ve vztahu ke stavbě a stavebním materiálům je vlhkost nežádoucí a může mít velmi destruktivní následky. Vždy se snažíme předcházet vzniku vlhkosti. Používejte kvalitní materiály a ověřené postupy.

7 příčin, proč venkovní zdi vlhnou
Jak vzniká vlhkost ve starých domech

Jak odhlučnit příčku?

Příčka je konstrukce, která nám šetří zastavěnou plochu. Ne vždy je vhodné stavět tenké příčky. Použitím tenkých příček ušetříte spoustu místa, ale prakticky z pohledu šíření zvuku jste učinili nešťastné rozhodnutí. Jak zabránit šíření hluku přes stavební příčky? řešení:

  1. vybírejte stavební materiál, který zabraňuje šíření zvuku
  2. nepoužívejte tenké příčky bez zvukové izolace
  3. informujte se, jak se šíří zvuk příčkou
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články