MichaelaV - článkyJak se vyvarovat hluku z digestoře?

Dnes již je možné konstatovat, že současné moderní digestoře nároky hospodyněk na nízkou hlučnost splňují. Co si však počít, když se kupříkladu nastěhujeme do bytu, v němž již je instalovaná digestoř, která je přece jen poněkud staršího data výroby? Rozhodně není příjemné, když se digestoř zapne, a v tu chvíli není možné kvůli rachotu hovořit s rodinou a věnovat se jiným běžným činnostem.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Z čeho udělat živý plot

Kdo by si nechtěl chránit své soukromí? Především lidé, kteří bydlí u frekventovaných dopravních komunikací, jistě nemají radost z toho, když k nim kolemjdoucí mají výhled pomalu až do kuchyně. Estetické řešení představuje živý plot! Jaké rostliny při jeho tvorbě využít?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Ceny novostaveb

Kdo by nesnil o svém vlastním bydlení? Dosáhnout na ně bohužel rozhodně není v silách každého, přičemž se vyplatí sledovat bedlivě aktuální ceny novostaveb. V současnosti je možné sledovat zajímavý trend, kdy mnoho odborníků soudí, že ceny novostaveb dosáhly svého vrcholu a lidé již za ně více platit nebudou. Na následujících řádcích je několik užitečných tipů, které mohou přispět k zlevnění této investice.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak upravit mírně nerovné zdi?

Nerovná zeď představuje nepříjemnost, které se je vhodné co nejdříve zbavit. Důvody vzniku nerovností mohou být přitom různé. Některé mohou vzniknout odstraněním hřebíčků nebo skobiček. Nechtěné praskliny se však mohou objevit i jinak. Jak postupovat při úpravě nerovných zdí?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak upevnit hřebenáče u střechy?

Hřebenáč je jak známo druh střešní tašky, která má sloužit k řádnému překrytí hrany střechy ve vrcholovém styku dvou ploch střešních rovin. Hřebenáče se obvykle posazují do předem připravené drážky, případně se přizdívají speciální maltou. Nejčastěji bývají půlkruhové nebo trojúhelníkovité. Čas od času se ovšem stane, že člověk objeví některý hřebenáč poškozený, přičemž váhání nad tímto stavem se nemusí vyplatit. Kdo by stál o zatékání dešťové vody nebo roztátého sněhu do střešního pláště? Na následujících řádcích se můžete seznámit s jednoduchým návodem, jak lze hřebenáč vyměnit a především správně upevnit!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jakou stěrku na podlahu?

Je celkem lhostejné, pro jaký druh podlahy se doma rozhodnete. První krok bývá zpravidla stejný, když je nutné uskutečnit vyrovnání podkladu, jež se obvykle děje stěrkováním prostřednictvím speciálních vyrovnávacích hmot, které se označují jako stěrky. Nejedná se rozhodně o úplně jednoduchou činnost, a proto bývá většinou přenechávána profesionálům v oboru, s trochou snahy ji je ale schopen podle jednoduchého návodu zvládnout i šikovný amatér.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na zábradlí u schodiště?

Zábradlí u schodiště existuje celá řada druhů, přičemž rozhodně neplatí, že by bylo lhostejné, jaký druh si zvolíte. Při výběru je třeba vždy dbát na to, aby bylo zábradlí vyrobeno z co nejkvalitnějšího materiálu a disponovalo kvalitní povrchovou úpravou. Funkce zábradlí samozřejmě není jen estetická, ale rovněž bezpečnostní.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak se hasí vápno?

Hašené vápno je jiné označení pro hydroxid vápenatý, který se vyrábí z oxidu vápenatého směšováním s vodou. Na následujících řádcích se můžete seznámit s některými způsoby hašení vápna. Vždy je nutné pamatovat na to, že se jedná o žíravinu, která může třeba při vstříknutí do oka způsobit doživotní následky, proto je třeba používat potřebné ochranné pomůcky! Když už k podobné nehodě dojde, je nutné neprodleně vyhledat lékaře. Každopádně děti a domácí mazlíčci nemají v každém případě v blízkosti této činnosti co pohledávat!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak svést vodu z okapu do sudu?

Dešťová voda lze využít k celé řadě účelů a rozhodně poslouží i jako náhražka pitné vody tam, kde jí není potřeba. Typickým příkladem je zalévání, stavební práce nebo mytí aut. Dešťová voda šetří peněženku a i pro rostliny je příjemná. Získat ji je možné třeba svedením z okapu do sudu. Na trhu se lze setkat se sudy, jež jsou k tomuto účelu přímo vyráběny!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak připravit vápno na bílení?

Vápno je stále ještě i v dnešní době jedním z nejpopulárnějších způsobů, jichž se využívá k vymalování chalupy. Svoje využití najde vápenný nátěr především venku, ale i v hůře větraných vnitřních místnostech, jako je sklep nebo koupelna. Vápno vyniká svojí odolností vůči vlhkosti a zároveň do značné míry dezinfikuje prostor i zdi. V dnešní době si lze zakoupit i tónovací barvy do vápna, jejichž zásluhou lze získat různé barevné odstíny.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit pískovec?

Zítka z pískovcových kamenů je jistě krásná věc, také ona však má jako všechno na světě svoji životnost. Jakým způsobem postupovat v okamžiku, kdy se tyto kameny začnou drolit? Existují různá řešení. Pamatujte na to, že pokud si na opravu netroufáte sami, je celá řada firem, jež se právě opravou pískovců profesionálně zabývají. Není problém kontaktovat některou třeba prostřednictvím internetu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co dát pod plot?

Kdo by měl chuť se neustále lopotit s trávou, která vrůstá do plotu a okrádá člověka o čas, protože ji musí ručně dosekávat? Na následujících řádcích se dozvíte několik způsobů, které vám pomůžou se této otravné činnosti vyhnout.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyřešit zápach ze septiku?

Komu by se nevybavil onen nepříjemný zápach ze septiku kupříkladu při náhlé změně počasí či vysokých teplotách, který dokáže spolehlivě otrávit sebehezčí den? Rozhodně se s ním vyplatí bojovat! S některými způsoby účinného boje se můžete seznámit na následujících řádcích.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na bioklimatickou pergolu?

Pod názvem bioklimatická pergola se skrývá současné nejmodernější zastřešení terasy. Předností tohoto jedinečného stínicího systému je skutečnost, že pracuje za každého počasí v kterékoli roční době a plní hned čtyři funkce najednou, když chrání před sluncem, deštěm, větrem i sněhem.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Nejčastější vady komínů

O tom, že komíny patří k nejnamáhanějším stavebním konstrukcím, není nutné dlouze polemizovat. S tím je spojen výskyt celé řady vad, na něž je třeba dávat mimořádně dobrý pozor, protože mohou v nejhorším případě ohrozit nejen majetek, ale i životy blízkých lidí. Které jsou ty vůbec nejčastější?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vodotěsně izolovat betonový bazén?

Do České republiky konečně zavítalo pěkné počasí a mnoho lidí jistě přemýšlí o tom, jak si bude teplých dní užívat u bazénů na svých zahradách. ČR není nadarmo nazývána bazénovou velmocí! Ještě před příjemným lenošením u vody je ale nezbytné věnovat odpovídající pozornost kontrole vodotěsnosti bazénu, jež představuje nutný základ pro to, aby mohl bez problémů plnit svoji základní funkci. Bazén, který není vodotěsný, je totiž jednoduše k ničemu!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak rychle a levně najít řemeslníka?

Potřebujete řemeslníka a přemýšlíte, jakým způsobem byste ho rychle a levně sehnali? Na tuto otázku existovala dříve léty praxe prověřená jednoduchá odpověď. Pokud jste žili na vesnici, stačilo navštívit místní hospodu a řemeslníka jste zde sjednali během pár okamžiků. Někdy jste se ale po skončení práce nepřestali divit, jakému „fachmanovi“ jste to dali svoji důvěru! V současnosti naštěstí existují i jiné způsoby, jak je možné spolehlivého řemeslníka najít a eliminovat výše zmíněné riziko.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyřešit zelenou střechu?

Dnešní doba je doslova posedlá ekologií, která zasahuje do všech oborů lidské činnosti. Proto je i ve stavebnictví již nějaký čas poměrně hojně skloňován termín zelená střecha. Především v městském prostředí se dnes zelená barva poněkud vytrácí, a proto představuje tento typ střešního řešení velmi zajímavý způsob, jak vrátit zeleň zpět do města. Na následujících řádcích se budete mít možnost seznámit s tím, co vše označení zelené střechy zahrnuje a jaké jsou jejich nejrozšířenější typy.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co je finská střecha?

Setkali jste se již někdy s pojmem finská střecha? Pokud ne, je to rozhodně škoda, protože je jedním z pilířů skandinávského bydlení, jež se zakládá na ekologii, kvalitě a výdrži materiálu. Pravděpodobně nikoho nepřekvapí, že ve Finsku se je možné setkat s celou řadou domů ze dřeva, ocel tudíž představuje nejlepší možné řešení, protože tolik nezatěžuje konstrukce dřevostaveb. Finská střecha se ale bez problémů uplatní i v českém prostředí!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na odvodnění teras a balkónu?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou terasy a balkony tolik oblíbené? Hlavním důvodem je patrně skutečnost, že umožňují odpočívat obyvatelům domu nebo bytu na čerstvém vzduchu a současně jim dovolují mít soukromý přístup mimo jeho obytnou část. Terasy a balkony jsou ale již ze své povahy nuceny čelit po celý rok přírodním vlivům, a proto je na místě uvažovat i o tom, jakým způsobem je možné zařídit třeba jejich odvodnění.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně dům osadit vzhledem k zahradě?

Stavba domu sestává z větších i menších starostí. Jednou z otázek, která trápí každého, kdo o stavbě uvažuje, je spojena s umístěním zahrady vzhledem k domu. Jaké osazení lze hodnotit jako nejlepší možné?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaký je rozdíl mezi zdivem z Porothermu a Ytongu?

Chystáte se zdít? V tom případě budete jistě vystaveni hamletovskému dilematu mezi pórobetonem a keramikou. Následující řádky by měly přispět k tomu, aby bylo vaše rozhodování co nejjednodušší.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat venkovní žaluzie?

venkovními žaluziemi se je možné setkat stále častěji. Kdo by si také v České republice pořizoval třeba venkovní okenice? Venkovní žaluzie poskytují účinnou ochranu před ostrým slunečním svitem, ale i před krajně nepříznivým počasím. Na následujících řádcích se lze seznámit s osvědčenými radami, jimiž se je záhodno při jejich výběru řídit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na zkoušku těsnosti kanalizace?

Chystáte se kolaudovat vaší nemovitost? V tom případě budete muset nutně uskutečnit i zkoušku těsnosti kanalizace. V dnešní době již potřebujete k vykonání této zkoušky specializované firmy, jež ji provedou v souladu s normou ČSN EN 1610.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Čím ošetřit venkovní dřevěnou terasu?

Posedět si v létě na venkovní terase je bezesporu relaxace k nezaplacení. Také zde ale platí, že nic není zadarmo, dřevěná terasa si rovněž žádá svoji péči. Nemusí to tak na první pohled vypadat, ale z dlouhodobého pohledu je ekonomické vyhradit si každý rok určitý čas na péči o ni, protože díky tomu se její životnost může i několikanásobně prodloužit. Jestliže nedojde ke včasnému provedení údržby, nechtěným výsledkem může být i zešednutí terasových prken. Obyčejně postačí provést renovační nátěr jednou za rok.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyřešit přístřešek vstupů?

Každá návštěva, která k vám zavítá, musí pochopitelně nejprve projít nějakým vstupem. Je to on, který nejprve upoutá její pozornost a zapůsobí na ni. Přemýšleli jste o tom, jakým způsobem postupovat, aby byl první dojem, jejž zanecháte, co nejlepší? Co takhle uvažovat o přístřešku vstupu a jeho estetické podobě? Ten může mít podobu jednoduchého a minimalistického zastřešení z kovu a plastu, ale i rozsáhlého a robustního přístřešku z betonu a ze dřeva.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odlepit lino od podlahy?

Víte, jaká činnost dokáže pořádně pocuchat nervy takřka každému člověku, který se pustí do rekonstrukce? Přece odstranění starého lina z podlahy! Myslíte si, že se jedná o zbytečnou práci a postačí překrýt staré lino novým? Tak na to raději hned zapomeňte! Staré lino může totiž lehce zapříčinit nerovnost nové podlahy, zvláště když bude zkroucené nebo jinak poškozené. Další nebezpečí představuje i skutečnost, že se pod ním mohou vyskytovat plísně nebo různé nečistoty. Jak se zbavit starého lina co možná nejefektivněji?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak si správně vybrat japonskou pilu?

Globalizace nezadržitelně pokračuje, a ačkoli k ní mohou mít lidé řadu výhrad, v některých oblastech je to bezesporu dobře. Její zásluhou je i na českém trhu dostupná široká nabídka ručních japonských tradičních pil, přičemž na následujících řádcích se dozvíte, jaké byste měli při svém výběru preferovat. Nejdůležitějším znakem japonských pil je, že se jimi oproti těm evropským řeže tahem k sobě. Výsledkem je rychlé a snadné řezání i přesný řez.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat písek do filtrace od bazénu?

Pořídili jste si bazén a nyní již se těšíte, jak strávíte léto odpočinkem u vody? Jestliže se vám má toto přání splnit, v žádném případě byste neměli podcenit ani takovou zdánlivou maličkost, jako je výběr písku do bazénové filtrace. Pískové filtrace přitom již dnes v podstatě zcela vytlačily dříve populární filtrace kartušové.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak čerpat vodu ze studny?

Dnešní doba se hodně obrací k minulosti a retro je v módě! Mnoho lidí se tak opět snaží o to, aby měli na svém pozemku svoji vlastní studnu, jako tomu bývalo v historii.

Problém ovšem často nastává v okamžiku, kdy si majitel studny musí odpovědět na otázku: „Jak budu vodu ze studny čerpat?“ Následující text vás seznámí s těmi nejčastějšími způsoby, které se pro čerpání vody ze studní používají!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak rozmrazit vodu v trubkách? Rady

Venku mrzne, až praští a vám přibývají na čele vrásky, protože marně přemýšlíte, jak rozmrazit vodu v trubkách? Na následujících řádcích se dozvíte hned několik receptů, jejichž prostřednictvím se vám to určitě podaří. Hlavně zapomeňte na nepříliš bezpečné způsoby, k nimž patří rozmrazování pomocí otevřeného ohně nebo dalších zdrojů s nepřiměřeně vysokou teplotou.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit mech ze střechy?

Pravděpodobně každý dá za pravdu tvrzení, že mech na střeše dokáže opravdu důkladně potrápit. Útočí podobně jako Vikingové nejčastěji ze severu a vlhko i prach jsou jeho silní spojenci! Přestože se častěji vyskytuje na porézním povrchu, setkat se s ním je možné i na plechu, skle a hladkých taškách. Protože se pod ním zadržuje vlhkost, krytina se postupem času znehodnocuje. Jakým způsobem se je možné tohoto škůdce navždy zbavit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyrobit čmelín?

Každý zná pravděpodobně ve svém okolí nějakého včelaře, od něhož si čas od času koupí skleničku chutného voňavého medu. Slyšeli jste ale někdy o čmelařích? Pokud jste překvapeni, nejste rozhodně jediní! Jsou však i lidé, kteří mají jako koníček chov čmeláků! Zaujala vás tato myšlenka? V tom případě se jistě rádi dozvíte něco o tom, jak se takový čmelín buduje.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak dlouho udit bůček?

Nemusíte mít nijak velký hlad, a přesto stačí jen slovo a začnou se vám na jazyku neodbytně sbíhat sliny. Takovým zaklínadlem je kupříkladu výraz uzený bůček! Kdo by jen při vyslovení tohoto spojení necítil tu vynikající chuť na patře? Příprava takového bůčku však může být skutečnou alchymií. Jak dlouho je ideální udit bůček, abyste si na něm opravdu pochutnali?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyrobit rám postele?

Někteří lidé stráví bez přehánění v posteli skoro polovinu svého života. Není proto jistě k zahození, když alespoň část z ní nese stopy našich rukou. Rám postele rovněž vypovídá o osobnosti jejího uživatele. Přiložte ruku k dílu a uvidíte, že se vám bude hned spát o něco lépe!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybetonovat podlahu?

Pokud by vás dnes někdo pozval domů a měl podlahu z udusané hlíny, zřejmě byste si pomysleli, že se zapomněl někde ve středověku. Betonová podlaha je dnes naprostou samozřejmostí. Kvalitní zednické firmy se dokonce chlubí tím, že dokážou vybetonovat dům během jediného odpoledne. Jestliže si však budete betonovat sami, určitě ušetříte!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyměnit splachovač wc?

Dosloužil váš splachovač WC? V tom případě je nejvyšší čas ho vyměnit, protože především v okamžiku, kdy protéká, platí, že vaše peníze odtékají doslova do… Nejedná se o nijak složitou operaci, zvládne to určitě každý!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Výroba dřevěného regálu

Prošli jste několik obchodů a stále jste nenašli regál, který potřebujete? Když už se vám líbí jeho vzhled, má pro změnu nepraktické rozměry? V tom případě nic nebrání tomu, abyste se pokusili vyrobit si dřevěný regál sami, zase tak složité to není! Peníze, které byste museli dát firmě, jež by vám zhotovila regál na míru, se jistě budou hodit na něco jiného.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyřešit přístup na pozemek?

Byli jste zvyklí, že se na svůj pozemek dostanete jaksi samozřejmě, protože máte chápavého souseda, který vám v ničem podobném nebrání? Vězte, že stačí drobný konflikt, který přeroste v otevřenou sousedskou válku, a vy můžete mít velký problém! Proto se jistě vyplatí dopředu vědět, jakým způsobem se můžete v okamžiku, kdy vám bude bráněno v přístupu na pozemek, bránit!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit stržený závit?

Nemusíte být zrovna Kutil Tim, abyste si byli schopni s některými nehodami v domácnosti pomoci! Na následujících řádcích zjistíte, že oprava strženého závitu nemusí být vůbec nepřekonatelným problémem, ale naopak ji zvládne prakticky každý.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak postavit nejlevnější dům?

Kdo by si nechtěl vybudovat svoje vlastní hnízdečko a bydlet se svojí rodinou v novém? Kde í dům?na to ale vzít, když člověk nekrade a peněz se nedostává? Čtěte dále a seznamte se s několika užitečnými tipy, které Vám mohou tento sen přiblížit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyudit lososa? - uzená ryba

Již naši předkové si byli dobře vědomi toho, že ke konzervaci ryb je jednou z nejlepších variant jejich uzení. V průběhu věků se pochopitelně vyvinula celá řada způsobů uzení, které se liší teplotou kouře, dobou, po kterou se ryba udí, ale také tím, jak dlouho po celé proceduře je ryba vhodná pro konzumaci.

Udit je samozřejmě možné takřka všechny ryby, mezi ty nejvybranější pokrmy však patří jednoznačně uzený losos. Jakým způsobem je ho nejvhodnější připravit, aby byl kulinářský požitek z konzumace této výjimečné ryby pokud možno největší?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak připravit maso na uzení? - solení

Mnoho labužníků se pravděpodobně shodne na tom, že mezi největší delikatesy patří čerstvé uzené maso přímo z udírny. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, již samotná příprava masa na uzení je věda, která má své přesné zákonitosti. Pokud je nedodržíte, může se lehce stát, že Vám místo vynikajícího gastronomického zážitku zůstanou jen oči pro pláč.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na zavětrování u pergoly?

Díváte se na zahradu a máte pocit, že Vám na ní stále ještě něco chybí? Co to jen může být? Pověstnou třešničkou na dortu, která zkrásní Vaši zahradu, je samozřejmě pergola! Komu by se nelíbila tato zahradní architektura, která je často ozdobena popínavými rostlinami? Stačí se podívat do nějaké zámecké zahrady a s pergolou se takřka pokaždé setkáme. Šlechta zkrátka vždy věděla, jaké jsou módní trendy. Pokud však chcete, aby Vám sousedé a známí Vaši pergolu záviděli, je nutné, aby pod ní bylo i příjemné a bezpečné posezení. To znamená, že pergola musí mít i kvalitní zavětrování!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Návod - jak čistit sklokeramické varné desky?

Přebíhá Vám někdy mráz, když si představíte, co by si o Vás kdo pomyslel, kdyby přišel do kuchyně a spatřil Vaši sklokeramickou varnou desku? Je vám jasné, že čistotou zrovna nezáří? Někdo by Vám na to mohl říci, že v tom případě není nic jednoduššího než ji vyčistit!

Kdo se však někdy alespoň mihl v kuchyni, jistě dobře ví, že to není nic jednoduchého. Úkol, který se zdál na první pohled primitivní, se může během chvíle proměnit v pořádný problém. Ačkoli se to nezdá, vysoké teploty, mastnota a prach umí zanechat na sklokeramické varné desce pořádné stopy.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit oboustrannou lepící pásku?

Když používáme oboustrannou lepicí pásku, jde nám samozřejmě vždy především o to, aby co nejlépe držela. Proto jsme jejími vlastnostmi zpravidla nadšeni. Ejhle! Situace se po čase změní a my naopak potřebujeme lepicí pásku odstranit. V tu chvíli je každá rada drahá a my se často jen proklínáme za to, že jsme ji vůbec kdy použili.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak ručně vyčistit koberec?

Některé domácí práce dají pořádně zabrat! Samotné gruntování je časově velmi náročné a při představě ručního čištění koberce se většině hospodyň dělají hrůzou mžitky před očima. Co se dá ale dělat, někdy je třeba přistoupit i k této nevděčné činnosti! Jakým způsobem postupovat, když chceme docílit toho, aby byl proces čištění co nejefektivnější?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně vrtat dřevo? - vrtáky do dřeva

Rekonstruujete si bydlení a došla přitom řada také na práci se dřevem? Nebo jste se prostě jen rozhodli, že se stanete domácími kutily a zkusíte si sami vyrobit novou poličku do obýváku? Sehnat si materiál na její výrobu pro vás jistě nebude žádný problém! Otázkou však je, jak s takovým dřevem pracovat, aby výsledné dílo dobře vypadalo a zároveň mělo také dlouhou životnost. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak namíchat šamot na kamna?

Popraskal Vám v kamnech šamot? To skutečně není příznivá zpráva, ale berte to z té lepší stránky. Máte příležitost vyzkoušet si něco, co jste dosud zřejmě ještě nedělali. Přestože se to nemusí na první pohled zdát, není na tom nic až tak složitého.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak nejlépe vyčistit žaluzie?

Jakým způsobem nejlépe vyčistit žaluzie? Tady skutečně platí, že každý, koho se zeptáte na radu, Vám poskytne úplně jiný recept. Jen stěží lze rozsoudit, který způsob je opravdu nejlepší. Na výběr totiž dostanete různé postupy doporučované oficiálními výrobci, ale stejně tak i řadu „vychytávek“, které kolují mezi lidmi. Je jen na Vás, kterým z nich se budete inspirovat. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Montáž digestoře - Jak na to?

Vylepšili a renovovali jste svoji kuchyni? To je výborná zpráva! Co si ale počít, když potřebujete namontovat i novou digestoř? Zachovejte klid, pokud jste jen trochu šikovní, tak tuhle činnost zvládnete sami levou zadní! Využít přitom můžete i některou z následujících rad. Sami uvidíte, že na montáží digestoře není nic složitého. Jsou totiž pouze dvou typů. Jeden z nich představují ty s vnitřním okruhem a filtrem s aktivním uhlíkem, další jsou s odtahem.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Návod - jak ušít sedací vak

Proč si zvolit sedací vak? - Sedací vak jinak nazývaný fatboy je módním trendem dneška! Bývá součástí interiérů v domácnostech i v práci. Jen málokdo ale ví, že jeho výroba není nijak složitá a zhotovit si ho dokáže prakticky každý. Proč byste to dělali? Především z důvodu výrazné finanční úspory, protože takový vak je v konečném důsledku mnohem levnější než kupovaný. Ono je rozdíl utratit za podobnou vymoženost několik tisíc korun nebo si ji pořídit za pár stovek. Fantazii se meze nekladou a Vy si tudíž můžete vybrat i tvar a vzor, jenž bude nejvíce vyhovovat Vašim představám!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek