Koupelna

Sprchová vanička praskla - možnosti opravy

Prasklá sprchová vanička je nepříjemný problém. Nejlepším řešením by samozřejmě byla její kompletní výměna pro zajištění maximální funkčnosti. Pokud však chcete vyzkoušet jednodušší možnost opravy, přečtěte si následující postup opravy. 

Jak na betonovou vanu

Betonové vany jsou krásné, moderní i vzdušné a stanou se dominantou každé koupelny. Vany z betonu nabízí mnoho možností provedení a ozvláštňují domácnost. Uvažujete o betonové vaně? Můžete si ji pořídit, nebo rovnou vyrobit. 

Co dělat, když se pokazí vodovodní baterie?

Pokazila se vám vodovodní baterie a nevíte, jak ji vyměnit? Její výměna ve skutečnosti není tak složitá a zvládnete ji sami. Ať už doma máte nástěnnou baterii umístěnou ve zdi, nebo baterii stojánkovou, která je umístěna přímo na umyvadle či dřezu, postup výměny je stejný.

Havárie: Praskla voda v domě - jak elegantně vyřešit?

Havárie vody v domě, kterou si nikdo z nás nepřeje zažít a přece nás může potkat kdykoli. Lepší je být teoreticky i prakticky připraveni, ať víte, co byste dělali, než aby vás to potkalo a vy byste nejen nevěděli co dělat, ale neměli doma ani žádné pomůcky.

Poškozené umyvadlo - jak ho opravit?

Keramika je materiálem, který je v koupelně jen špatně nahraditelným. Jeho tvrdost, odolnost i absolutní netečnost vůči vodě ji k tomu přímo předurčuje. Kromě všech těchto skvělých vlastností má ale jednu, která již tak skvělá není: keramika je křehká. Není proto tak těžké jí poškodit pádem nějakého těžkého předmětu jako je lahvička s parfémem, těžký fén na vlasy apod. Pokud se taková nehoda stane, jde umyvadlo nějak opravit?

Jak doma vyrobit prací gel?

Vyrobit si doma vlastní prací gel má mnohem víc přínosů, než by se mohlo zdát. Hlavní je samozřejmě šetrnost vůči vašemu zdraví, protože postup výroby, který si ukážeme, počítá pouze s přísadami, které vyhovují alergikům, osobám s ekzematickými potížemi a jsou dostatečně vhodné i pro malá miminka. V přírodě snadno odbouratelné složky jsou také ohleduplné k životnímu prostředí. Navíc vám doma vyrobený gel ušetří nemálo peněz.

Jak vylepšit koupelnu bez bourání?

Koupelnu můžete vylepšit, i pokud není její zařízení poškozené nebo prostě nemůžete bourat. Záleží jen na tom, jak moc chcete investovat a kolik času se chcete úpravám věnovat. Všechny možnosti, jak si koupelnu bez bourání vylepšit, zvládnete svépomocí.

Jak vyčistit dlažbu po spárování?

Stavíte si novou nebo renovujete starou koupelnu? Nová dlažba a obklady? Člověk má radost z šikovných řemeslníků, ale pokud po sobě důkladně neuklidí, může se radost změnit v noční můru. Zvlášť zaschlá spárovací hmota umí potrápit. Co s tím?

Jak určit správnou výšku umyvadla?

Co nesmí chybět v žádné koupelně? Je to umyvadlo. Když jde na priority, které člověk při výběru má, je to určitě jeho tvar, celkový design, nebo velikost. Jakmile je umyvadlo pořízeno, nastává i další důležitá otázka. Jak určit správnou výšku umyvadla? Tedy jak vysoko od země by mělo být umístěno? Toto je dobré důkladně promyslet. Umístit umyvadlo jenom tak od oka se může celkem hrubě nevyplatit.

Jak na bezbariérovou koupelnu?

Bavíme-li se o bezbariérovém bydlení pro osoby s dočasnou či trvalou omezenou hybností nebo osoby staršího data narození, není to pouze o odstranění prahů, schodů apod. Neméně důležitou roli hraje také vybavení jednotlivých místností, a protože koupelna je místem, kde trávíme ty nejosobnější chvilky, pojďme se podívat na to, jak ji upravit, abychom v ní mohli bezproblémově fungovat všichni. I ti, kterým zdraví v životě příliš nepřálo.

Jak správně vybrat spárovací hmotu u obkladů a dlažby?

I přesto, že široké spáry mezi obklady či dlaždicemi jsou spíše módou minulosti, kvůli roztažnosti materiálu stále představují nezbytnost. Kromě svého funkčního účelu plní však také funkci estetickou. Chcete-li tedy, aby vaše koupelna, kuchyně, chodba či jiná místnost s dlažbou vypadala k světu a v ideálním případě i dlouho vydržela neporušená, vezměte před výběrem spárovací hmoty v potaz alespoň některá z těchto doporučení.

Jak na ohřev teplé vody v domě?

Bez teplé vody se zřejmě neobejde v současné době žádná domácnost, teplou vodu potřebuje každý. Jedná se sice o základní věc, ale občas může nastat problém s vyřešením ohřevu, a to ať po stránce finanční či po stránce technické. S větším problémem se setkáváme ale ve starších nemovitostech. Pokud rekonstruujete starší nemovitost nebo stavíte novou, je třeba si naplánovat, jak chcete zajišťovat ohřev vody. Finanční náročnost mezi jednotlivými možnostmi ohřevu vody může být poměrně velká.

Co je lepší, vana nebo sprchový kout?

Na to neexistuje jednoduchá odpověď. Obecně platí, že jak co a jak pro koho. Pokud si pořizujete novou, nebo rekonstruujete starou koupelnu, promyslete si, kdo ji a jak ji bude nejčastěji používat. Optimální je samozřejmě mít obojí, ale na to zejména ve starších koupelnách, nebo menších bytech není obvykle dost prostoru.

Jak funguje bidet?

Nejdříve bychom si měli vysvětlit, co to vlastně bidet je. Toto slovo pochází původně z francouzštiny. Jedná se vlastně o sedací umyvadlo, které slouží k očistě intimních partií po použití toalety pomocí proudu vody. Bidet byl pravděpodobně vynalezen kolem roku 1710, ale kdo přesně byl autorem nápadu na toto zařízení, už se neví. Pouze se předpokládá, že to snad mohl být Christoph Des Rosiers a že bidet vymyslel pro francouzskou královskou rodinu. Bidet se více rozšířil s rozvojem instalatérství a koupelen v podobě, jakou známe i nyní. První vlna rozšíření přišla na přelomu 19. a 20. století.

Jak řezat a vrtat obklady a dlažbu?

Při lepení obkladaček nebo při pokládce dlažby se jistě nevyhnete řezání a vrtání. Není to ale nic, co byste nezvládli. Poradíme Vám, jak vrtat a řezat dlažbu a obklady, abyste byli s výsledkem spokojeni!

Chcete-li docílit dobrého výsledků a přitom se při práci příliš nezapotit, základem je dobré nářadí. K řezání dlažby či obkladů můžete použít buď řezačku nebo flexu (úhlovou brusku) s odpovídajícím kotoučem.

Jak umýt sprchový kout?

Ačkoliv by koupelna měla být z logiky věci nejčistší místo ve vašem domě, i příliš velké množství mýdla může vytvořit odolné skvrny a vodní kámen po nějaké době pokryje vše, kam se voda nebo pára dostane. Vedle běžné údržby je proto důležité jednou za čas provést důkladný úklid, který sice může být i namáhavý, ale odstraní všechny zažrané nečistoty. Jak takovou údržbu tedy provést?

Jak změřit rádius sprchové vaničky?

Změřit rádius sprchové vaničky se může jevit jako velký problém při stavbě koupelny a je velmi důležitý při výběru sprchového koutu. Zaměřme se spolu dnes na výběr sprchového koutu a samotné měření.

Čím přilepit zrcadlo na stěnu?

Lepení zrcadla nemusí být žádná věda. Pokud s touto činností však nemáte žádné zkušenosti, je dobré se nejdříve informovat. Každý podklad vyžaduje jiný typ lepícího materiálu. Výběr je ovšem pestrý a nakupovat můžeme jak v kamenných obchodech, tak i na internetu.

Jak podezdít sprchovou vaničku?

Nabízí se otázka, proč sprchovou vaničku vlastně podezdíváme, když má svoje podstavy? Odpověď je jednoduchá: podstavy jsou vratké a slouží jen k udržení pozice, než bude vanička zazděná. Je to i pro vaši bezpečnost, protože přeci jen se cítíme lépe, když víme, že se stoprocentně nepřevážíme.

Jak vyčistit pračku?

Možná si ještě jako já pamatuje takzvané velké prádlo, kdy se ve staré mechanické pračce a samostatné ždímačce vypralo všechno najednou. Byla to dřina, takže maminka byla schopná zapojit nejen tatínka, ale i kohokoli z nás dětí, kdo dostatečně rychle neutekl. Ale naprostá většina lidí už zná jen pračky automatické. Podle Českého statistického úřadu je má 94 % českých domácností. Jsou pohodlné a jejich ovládání je natolik jednoduché, že si s nimi poradí i muži.

Jak správně vybrat sušičku prádla?

Sušička může být skvělým pomocníkem, zvlášť když nemáte zahradu, kde se dá prádlo jednoduše usušit na sluníčku. Navíc je vítaným pomocníkem pro všechny, kteří (stejně jako já) nesnáší žehlení, protože naprostou většinu kusů prádla stačí po vyjmutí ze sušičky jen složit a uložit do skříně či komody.

Jak vytápět koupelnu?

Máloco je tak nepříjemné, jako vylézt z horké vany či sprchy do ledové koupelny. Já jsem to ochotná tolerovat jen první večer po příjezdu na chalupu, než se nám ji podaří roztopit, ale doma v civilizaci musím mít v koupelně teploučko. A naprosto stejně to má většina lidí, nikdo nechce chytit rýmu u sebe v bytě. I proto by měla být teplota v koupelně o 2-3°C vyšší než v ostatních místnostech.

Jak zařídit malou koupelnu?

Vzpomínáte si na scénu z filmu Pretty woman, kde si šla Julia Robertsová „zaplavat do vany“? Tak to se většině z nás nepoštěstí. České koupelny jsou i v novostavbách většinou spíše menší a některé dokonce velmi malé. Ale ani to není na překážku toho, aby koupelna skvěle sloužila svému účelu a taky dobře vypadala. Nechte se inspirovat několika radami, jak na to.

Jak odstranit rez z vany?

Říká se, že koupelna je vizitkou naši domácnosti. Den začínáme v koupelně a do jisté míry nás ovlivňuje po celý zbytek dne. Jak velikou a zařízenou koupelnu potřebujeme, je na každém zvlášť. Ideálně je taková, kde se budeme cítit příjemně, bezpečně.

Jak rozebrat pákovou baterii?

Páková baterie představuje moderní typ, oblíbený zejména pro svou spolehlivost a úsporu vody i energie. Často zde však dochází k poškození kartuše, která míchá teplou a studenou vodu a navádí ji do výtokového raménka. Mezi příčiny patří například agresívní prostředí. Dochází pak k protékání vody pod pákou, která mnohdy drhne. Chybí - li na přívodu filtr nečistot, do baterie se dostávají drobné částečky, které se usazují mezi keramické desky kartuše a poškozují její povrch.

Jak udělat odvětrání koupelny? - ventilátory

Při zařizování koupelen je většinou hlavním tématem výběr barvy, dlaždic, typ baterií, estetických prvků, doplňků apod. Často se zapomíná na nejdůležitější věc – ventilaci, a to právě v takových případech, kdy si koupelnu navrhujete sami. Koupelna je místnost, která patří mezi nejpopulárnější a nejpoužívanější část bytu. Vždyť základní hygienické potřeby jsou na denním pořádku.

Jak odstranit zaschlou spárovací hmotu?

Jakmile spárovací hmota úplně zaschne, je velmi těžké její zbytky odstranit z kachliček. Možná byste zaschlou hmotu nejradši odstranili oškrábáním pomocí kovového nástroje, ale to může dlaždičky poškodit. Místo toho existují šetrnější způsoby.

Jak vyměnit splachovač wc?

Porouchal se váš splachovač WC? V tom případě je nejvyšší čas ho opravit nebo vyměnit, protože především v okamžiku, kdy protéká, platí, že vaše peníze odtékají doslova do… Nejedná se o nijak složitou operaci, zvládne to určitě každý!

Jak zazdít geberit?

Chystáte se sami zazdít Geberit, či podobný závěsný wc systém? Jak nejlépe obezdít modul závěsné toalety se dozvíte v následujícím článku. 

Spáry obkladů jak vyčistit?

Čištění obkladů a zejména jejich spár může být poměrně náročnou a tudíž neoblíbenou činností. Na druhou stranu se snažíme, aby naše koupelny, podlaha v hale nebo v kuchyni vypadala stále, tak pěkně jako nová. 

Jak vybělit spáry u obkladů?

Kvůli vlhkosti, mastnotě a nečistotám, které se v průběhu času hromadí mezi spárami obkladů, dochází ke ztrácení bělosti. Abyste obnovili jejich vzhled, je důležité správné čištění. Postupů existuje několik, vždy je lepší čistit větší plochy po částech.

Co dělat když se rozbije zrcadlo?

Každý z nás to jistě někdy slyšel – když rozbijete zrcadlo, čeká vás sedm let smůly. Tato pověra se zrodila ze strachu prostých lidí, kteří věřili, že odraz v zrcadle je spjat s odráženou osobou se kterou má společnou duši.

Jak obnovit spáry u kachliček?

Možná máte i vy podobný problém. Máte krásnou kuchyň nebo koupelnu, ale hyzdí ji zašedlé spáry u kachliček. Přesto, že pravidelně uklízíte a kachličky drhnete, stává se to. Spáry časem zašednou a kazí dojem z jinak krásně naleštěné koupelny.

Jak pracuje sušička prádla?

Přemýšlíte, že si pořídíte sušičku prádla a ušetříte si práci s věšením a žehlením svého oblečení? Pak jistě nebude na škodu zjistit, jak vlastně sušička funguje. Pomůže vám to pochopit, jak lze celý proces praní a sušení prádla udělat kratší a úspornější.

Jaké topení do koupelny?

Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností v našem domově, která nám a celé naší rodině poskytuje optimální podmínky pro každodenní hygienu. Není tedy divu, že při rekonstrukci či výstavbě patří koupelna na přední příčky zvýšeného zájmu o líbivý vzhled a praktické uspořádání jednotlivých komponentů.

Jak vyčistit zašlé spáry u obkladů v koupelně?

Koupelna je v každé domácností místem denního používání a zároveň prostorem, kde má hygiena výsadní postavení. Zářivě čistotná, to je přívlastek, který by chtěl své koupelně přiřadit každý. Na nějakou špínu však obyčejné mytí nestačí. Například takové spáry u obkladů, to je pořádný oříšek. Jak je rozlousknout?