Andrea Nováková - článkyJak předcházet ucpání kanalizace?

Ucpaná kanalizace dokáže majitelům domu či bytu pořádně zavařit. A nejen jim. V případě bytovek a bytů za ucpanou kanalizaci pykají i sousedi. Lépe než hledat řešení, jak ucpanou kanalizaci řešit, je ucpání kanalizace předcházet. Jde to snadněji než předpokládáte. Jak?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak efektivně vyčistit zanesenou kanalizaci?

Kanalizace je součástí každého domu či bytu a její pravidelné čištění je nezbytné. Když se totiž  zanese, hrozí katastrofa. Odpad se ucpe a stane se neprůchodným - to je ten lehčí případ, který doprovází i zápach z ucpané kanalizace. Horší případ je ten, když se odpad vrací zpět a zaplaví třeba sklep. Naštěstí existuje řada způsobů, jak kanalizaci efektivně vyčistit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak ochránit dům proti požáru?

Kolem domu je hodně práce, kromě úprav na domě je potřeba jej i chránit. Nejen před zloději, nýbrž i před požárem. Požár vzniká z řady příčin - nedbalá manipulace s ohněm, vadná elektroinstalace, vadný elektrospotřebič a tak různě. Naštěstí dnes existuje řada způsobů, jak dům proti požáru chránit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


K čemu slouží hydroizolace?

Izolace proti vodě, tak zvaná hydroizolace je nedílnou součástí pracovních postupů při stavbě domu nebo jeho rekonstrukci. Hydroizolace může být různá. Jejím hlavním úkolem je zabránění pronikání vody třeba do konstrukce stavby, čímž by časem určitě došlo k jejímu narušení.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak prodat starý dům?

Prodej nemovitosti je sám od sebe velkým soustem. Není to jen o tom vystavit inzerát a čekat na správného kupce. Je to řada starostí a s prodejem spojených komplikací. Když se pak jedná o starý dům, může se situace kolem jeho prodeje ještě více vyhrotit. Jak prodat starý dům?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit ovčí kůži?

Výrobky z ovčí kůže jsou pro svůj hezký design a hřejivost častou součástí interiérů i šatníků. Když však přijde na jejich čištění, mohou nastat komplikace . Víte, jaké výjimečné vlastnosti má ovčí kůže a co rozhodně nedělat, když ji chcete vyčistit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zjistit velikost jimky na odpadni vodu?

Při stavbě domu se musí myslet na spoustu věcí, třeba i na odvod odpadních vod. Pokud nejste připojeni na kanalizaci, máte prakticky už jen tři způsoby, jak zajistit odvod splašků. U domu si můžete pořídit jímku, septik nebo čističku odpadních vod. Z těchto tří variant je pro majitele asi nejjednodušším řešením jímka. Pro její stavbu je zapotřebí jen povolení stavebního úřadu. Větším oříškem je pak zjišťování, jaký objem má jímka vlastně mít.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit lepidlo ze skla?

S potřebou odstranit lepidlo ze skla se setkáte poměrně často. Ať už jsou to zbytky lepidla po dálniční známce, které hyzdí čelní sklo vašeho auta nebo lepidlo, které zbylo na sklenicích po kompotech a zavařeninách, které máte v úmyslu dále používat, budete se chtít  lepidla na skle zbavit. Jak to udělat co nejefektivněji a s nejmenší námahou? Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak si vyrobit pískovou filtraci?

Písková filtrace je povinným vybavením každého většího bazénu, tedy za předpokladu, že chtějí mít majitelé bazén čistý a udržovaný. Častým problémem kupovaných pískových filtrací je buď jejich příliš vysoká cena, nespokojenost s častými poruchami, nedostatečné čištění bazénu nebo jejich drahá údržba. Šikovní kutilové mohou tenhle problém vyřešit tím, že si pískovou filtraci vyrobí doma sami. Jak na to?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak a čím čistit žaluzie?

Čištění žaluzií rozhodně nepatří do osnov každodenního úklidu, ale to ještě neznamená, že se nemusí čistit vůbec. Existuje celá řada způsobů, jak žaluzie vyčistit, aby vypadaly jako nové. Vyčištěné žaluzie pak nejen čisté nějakou dobu zůstanou, ale bude na ně i mnohem hezčí pohled. Jak tedy a čím čistit žaluzie?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně použít sklenářský tmel?

Sklenářský tmel za život využije velká část lidí. Ať už jím chce provést výměnu rozbité okenní tabule nebo si zhotovit zahradní skleník, je nanejvýš důležité vědět, jak sklenářský tmel správně použít a předejít tak zbytečným ztrátám na materiálu a zbytečnému opakování práce.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


V interiéru nenahraditelná komoda

Interiér je z větší části tvořen nábytkem, který můžeme rozdělit na ten bez kterého se neobejdeme a na kousky, které můžeme buď částečně nebo zcela vynechat. Komoda má zaručeně nálepku V INTERIÉRU NEPOSTRADATELNÁ! Tu si vysloužila nejen svým četným úložným prostorem, hezkým designem, praktickou odkládací horní plochou, ale i skutečností, že komoda sedne do kteréhokoliv pokoje. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit mosazný předmět?

Předměty z mosazi vynikají svou výjimečností i krásou a interiér halí do starodávné atmosféry. V tom působí kontrastně (v případě moderního interiéru) nebo do něj krásně zapadají (pokud máte interiér v antickém duchu).

Mosazné předměty si můžeme koupit, o hodně vyšší cenu však mají ty na půdě nalezené. Nejčastěji se jedná o lustry, svícny, hmoždíře, kliky a jiné předměty z mosazi, které vám připomenou jejich původního majitele. Avšak dříve než nalezené předměty zaujmou své místo v interiéru, je potřeba je řádně vyčistit: 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat podzimní hnojivo na trávník?

Trávník je pomyslným dítětem každého zahrádkáře. Celoročně se o něj stará, zalévá ho, hnojí jej a manuálně opracovává. Samozřejmě nezapomíná ani na srdce potěšující kontakt - lehnout si na záda je zkrátka paráda. Obzvláště pro nadšeného pěstitele. Jó, jó slyšet trávu růst...to umí především pečliví zahradníci. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


6+1 důvodů, proč si pořídit nábytek z masivu

Cílem útulného domova je klid, pohoda a harmonie všech, kteří v daném domě nebo bytě bydlí. Ve svém domově se každý chce cítit dobře, co dobře přímo královsky. Proto si někdo pořizuje saténové závěsy, jiný žlutého kanárka a někdo ujíždí na nábytku z masivu. A že je to jízda!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat kvalitní podlahu?

Říká se "co je v domě, není pro mě", to ovšem neplatí o podlaze, která je základem rodinného štěstí. A to z jednoduchého důvodu - krásná a kvalitně dělaná podlaha unese jakékoliv rodinné otřesy, ať už v podobě vášnivých hádek nebo milostných vzplanutí. Proto pokud přemýšlíte nad typem podlahy pro váš byt, dům či novostavbu, následující článek vám usnadní výběr. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat a pokládat plovoucí podlahu? - Podlahové krytiny

Bydlení je hlavně o útulnosti, praktičnosti a komfortu a aby dům či byt splňoval tyto tři faktory, musí jeho obyvatelé zvolit dobrou podlahu. Právě plovoucí podlaha je velmi útulná, praktická a tím poskytne komfort všem jejím uživatelům.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek