Karolína Klosová - článkyJak odstranit zápach z čalouněného nábytku

Potřebujete se zbavit nechutného zápachu na vašem čalouněném nábytku? Nechejte se inspirovat lidmi, kteří řešili stejný problém jako vy. Přečtěte si zkušenosti ostatních a odstraňte konečně ten hrozný pach!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co jsou střechy biodiverzní a vegetačně chudé?

Určitě jste už někdy slyšeli či četli o tzv. zelených střechách. V České republice zatím nejsou zrovna populární, ale jinde ve světě si už stačily vybudovat silné jméno. Hlavním úkolem zelených střech je kompenzace nedostatku rostlinstva v hustě osídlených a zastavěných městech. O zelené střechy by se měl zajímat každý, komu není jedno, jak se chová k planetě a životnímu prostředí. Nejen ekologicky smýšlející lidé by měli před stavbou domu tuto střechu zvážit. Zelené střechy ale nemají význam pouze z ekologického hlediska. Nesou výhody také v jiných ohledech. O co vlastně přesně jde? Jaké druhy zelených střech existují? 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat čističku vzduchu? 10 základních pravidel

Není vám lhostejné, jaký vzduch dýcháte? Trpíte alergiemi a rádi byste si alespoň doma odpočinuli od jejich projevů? Pak určitě potřebujete čističku vzduchu. Čistí vzduch od bakterií, pylu, prachových částic, výtrusů plísní i výkaly roztočů. Zkrátka od všeho. Vybrat si tu správnou čističku není úplně jednoduché. Když se budete řídit následujícími deseti pravidly, rozhodně se nespálíte.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Rozdíl mezi fermacelem a sádrokartonem

Využití fermacellusádrokartonu se zdá být v podstatě stejné. Mohlo by se tedy zdát, že se jedná o totéž nebo že vůbec nezáleží na tom, co při stavbě vybereme. Není to ovšem úplně pravda. Rozdíl tu jsou, po bližším prozkoumání dokonce poměrně veliké. Pojďme si říct, co se uvedenými pojmy přesně myslí a který z materiálu je vhodnější použít. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat stavební firmu?

Výběr stavební firmy s sebou nese velkou zodpovědnost. Na zvolené firmě záleží, jak bude stavba probíhat, jak dlouho potrvá, kolik bude stát a v neposlední řadě také to, zda bude na vašem domu odvedena kvalitní práce, nebo budete bezprostředně po dokončení stavby řešit nějaké potíže. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co je pavlač, lodžie a arkýř?

Víte, jak vypadá a k čemu slouží pavlač, čím se liší lodžie od balkonu a co vlastně je arkýř? Neoznačují náhodou zmiňována slova to samé? Ne, neoznačují! Jsou mezi nimi velké rozdíly. Pokud v těchto názvech máte zmatek i vy, dávejte pozor. V tomto článku vám přinášíme vysvětlení, co přesně se záhadnými pojmy skrývá. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat firmu na stavbu dřevostavby?

Dřevostavby jsou jako z pohádky. Kdo by v nich nechtěl bydlet? Aby nám v domě bylo dobře a abychom s ním neměli žádné problémy, musíme si správně vybrat firmu, která nám ho bude stavět. Čemu věnovat pozornost a čemu se při výběru firmy vyvarovat? Ačkoliv přesný návod samozřejmě neexistuje, několik bodů, kterých byste se měli držet, se přece jen najde. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak poskládat suchou podlahu?

Suché podlahy jsou v dnešní uspěchané době více a více populární než jejich protějšky, těžké podlahy z betonu. Nesou s sebou totiž řadu skvělých výhod, které určitě oceníte i vy. Přinášíme vám základní informace o suchých podlahách a také návod, jak si poradit s jejich sestavováním. S trochou šikovnosti to zvládnete úplně sami. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek