Garáž

Jak si položit teracovou dlažbu?

Teracová dlažba je velmi odolná podlahová vrstva, která se nejčastěji využívá u podlah garáží, balkónů, autodílen či servisů, v obchodech a jiných místech s vysokými požadavky na mechanickou odolnost. Teracové dlaždice můžeme využít jak v interiéru tak i exteriéru. Díky svému vzhledu bývá teraco používáno i v reprezentativních místnostech. V článku naleznete postup pokládky teracové dlažby do cementu. 

Jak vysoký strop v dílně a garáži?

Rozhodli jste se postavit novou garáž nebo dílnu? Pak je třeba se hned v úvodu zabývat tím, jaké rozměry, tedy i výšku stropu zvolíte. U novostaveb je to o něco jednodušší, protože vám výšku do stropu i ostatní rozměry určí projektant snadno. Při rekonstrukcích prostor to může být komplikovanější vzhledem k možnostem, které daný objekt nabízí i pro zkušené projektanty. A jak vysoký strop by tedy dílna nebo garáž měla mít?

Jaké parametry musí mít garáž?

Garáže mohou být jednotlivé, řadové, nebo hromadné. Parametry pro jednotlivou garáž určuje u nás norma ČSN 73 6058. Její rozměry se samozřejmě liší podle typu vozidla, takže v tomto článku se primárně budu zabývat jen garáží pro běžná osobní vozidla. Garáže pro jiné typy vozidel se samozřejmě liší velikostí a parametry určuje stejná norma. Jednotlivá garáž může být samostatným stavebním objektem, nebo může být součástí domu, a to maximálně pro 3 stání. Vždy je nutné dodržet dostatečné oddělení od obytných ploch z hlediska hluku a emisí.

Jak zajistit garážová vrata proti zlodějům?

Dle statistických údajů policie, jsou garáže pro zloděje doslova magnetem. Důvod bývá jednoduchý, takovéto garáže bývají nejméně zabezpečené a lidé tomu nevěnují tolik pozornosti. Zloděje je přitahuje z důvodu uskladněných věcí, kterých tam bývá mnoho.

Jak opravit starou betonovou podlahu v garáži?

Beton si díky své vysoké odolnosti a trvanlivosti získal vysokou oblibu při použití pro garážové podlahy. Dlouhé roky zůstává stejný, ale u podstatně starých betonových podlah v garáži snadno zaznamenáte narušení povrchu nebo dokonce větší praskliny. Přestože si podlahu můžete opravit sami ve snaze ušetřit, měli byste se snažit použít aspoň kvalitní přípravky, které se vám budou snadněji aplikovat.

Jak se vypořádat s přívalovými srážkami?

Také jste se stali obětí přívalových dešťů a srážek? Obvzlášť pokud vlastníte dům a zahradu, pak vás čeká mnoho práce, ale nezoufejte, poradíme vám, jak na to!

Jak se vypořádat s nedostatkem místa v garáži?

Když se řekne garáž, jen pro málokoho to znamená pouze místo pro zaparkování vozu. Naopak, často slouží jako skladiště všeho možného, v horším případě si čeští kutilové z části garáže udělají dílnu.

Jakým způsobem zabezpečit garáž?

Garáž je mnohdy místem, které zloději využívají při vykrádání rodinných domů. Podle statistik je velkým lákadlem nejen zaparkovaný vůz, ale především snadná cesta do dalších objektů. V garáži skladujeme cenný majetek v podobě jízdních kol, pneumatik, nářadí, zahradní techniku a nesprávným zabezpečením je prakticky zlodějům přímo nabízíme na ruku. Z tohoto důvodu bychom měli mít garáž zabezpečenou opravdu kvalitním a spolehlivým mechanismem.

Jak postupovat při prodeji garáže?

Jste vlastníkem garáže, kterou již nevyužíváte, či jste se přestěhovali a vaše garáž je pro vás příliš daleko? Z těchto, ale možná také z mnoha jiných různých důvodů jste se rozhodli vaši garáž prodat a my vám v našem článku poradíme, jak při jejím prodeji postupovat. Přinášíme vám 7 tipů, kterých byste se měli držet.

Jak postavit nájezd do garáže?

Pokud máme automobil, často se trápíme s hledáním vhodného místa pro jeho zaparkování. Tento problém vyřešíme, postavíme - li si garáž. Ta je často součástí rodinných domů, ale může ji tvořit také zvláštní stavební objekt. V druhém případě si místo pro stavbu vybíráme podle několika kritérií. Jedním z nich je velikost a tvar pozemku. Důležitý je také terén a orientace stavby ke komunikacím.

Nejen samotná garáž, ale rovněž kvalitní cesta vedoucí k ní je velmi důležitá. Stavbu vždy umisťujeme tak, aby před ní byl dostatek místa. Od garážových vrat by měl být dvou až tříprocentní spád. Tím se zamezí zatékání srážkové vody.

Jak vyřešit vjezd do garáže?

Jistě to znáte. Je večer, vracíte se z práce domů, a jako každý den zacouváte autem do garáže, zavřete vrata, zamknete svého plechového miláčka, aby ho nikdo neukradl, a jdete domů.

Každodenní rutina, nic zajímavého, nad čím by stálo za to přemýšlet. Ale přesto i taková základní věc, jako je vjezd do garáže musí splňovat hodně požadavků, pokud nám má sloužit dobře a pohodlně a nekomplikovat nám život.

Rolovací a výklopná garážová vrata

Moderní rolovací či výklopná garážová vrata dokáží ušetřit místo a zároveň ochránit vaši domácnost před nebezpečím požáru nebo loupeže. Na kolik vás přijdou, jak je to s náročností údržby a ovládáním?

FORTELOCK Podlaha do garáže - vinylové dlaždice se zámkem

Potřebujete si vybudovat podlahu do garáže a nevíte jaké použít materieály a jak na to? Zde je malý článek o tom, co byste měli udělat a jaké byste měli použít stavební materiály. Důležitými faktory pro vybudování podlahy je to, že podlaha musí být jak pevná, tak odolná proti chemickým látkám.

Sami dobře víte, že čas od času vám může z auta vytékat jak olej, tak benzín, či jiná kapalina. A pokud podlaha není pevná, dobře zaizolovaná, mohlo by dojít k znečištění jak spodních vod, tak samotné půdy. A to má nepříznivý vliv na naše zdraví.

Jakou podlahu do garáže?

Při stavbě či přestavbě rodinného domku je třeba neustále řešit nějaká dilemata, týkající se nejenom základních stavebních úprav, dokončovacích prací nebo pak následného vybavování a zařizování. Ve finále na řadu přicházejí také venkovní úpravy, plot, brána, garážová vrata, bezpečnostní systém. Velkým oříškem je také pro mnohé výběr vhodné ideální a nejlépe bezúdržbové podlahy do garáže za rozumnou cenu.

NÁVOD Jak na vnitřní parapet do dílny nebo garáže?

Přemýšlíte, jaký použít vnitřní parapet do dílny, garáže nebo jiné podřadné místnosti? Pokud se jedná o málo používané místnosti, pak stačí klasický plastový parapet, ale co když potřebujeme odolnější odkládací plochu. Takový parapet, který vydrží a zároveň nebude ničit ráz okna. Existují leštěné kamenné parapety (z žuly, mramoru..), které jsou velmi pěkné a i velmi odolné, ale kdo si je může dneska dovolit? A proč si je dávat do dílen nebo garáží? Naštěstí existuje i jiný materiál, který je mnohem dostupnější - keramická dlažba (obklad).

Stavba malé garáže svépomocí z Porothermu

Postavit hrubou stavbu garáže svépomocí z keramických tvárnic Porotherm není žádný problém. Tvárnice Porothermu v sobě skrývají několik předností, které nám jiné stavební materiály nedopřejí. Rychlost, efektivnost výstavby a tepelně izolační schopnosti jsou v porovnání s klasickou cihlou úplně na jiném levelu.