Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

FORTELOCK Podlaha do garáže - vinylové dlaždice se zámkem

  

Potřebujete si vybudovat podlahu do garáže a nevíte jaké použít materieály a jak na to? Zde je malý článek o tom, co byste měli udělat a jaké byste měli použít stavební materiály. Důležitými faktory pro vybudování podlahy je to, že podlaha musí být jak pevná, tak odolná proti chemickým látkám.

Sami dobře víte, že čas od času vám může z auta vytékat jak olej, tak benzín, či jiná kapalina. A pokud podlaha není pevná, dobře zaizolovaná, mohlo by dojít k znečištění jak spodních vod, tak samotné půdy. A to má nepříznivý vliv na naše zdraví.

Jaké použít stavební materiály

Důležité je si uvědomit, na co vám bude sloužit garáž. Pokud nevlastníme žádný automobil, či jiný dopravní prostředek, k vybudování podlahy vám postačí pouze dřevo, či stavební kostky. Nejedná se o náročnou investici, ale i zde byste měli dodržovat několik pravidel. A to: bezpečnost, možnost větrání, sklon.

Bude-li sloužit garáž ke schování automobilu, cenných věcí jako jsou terénní kola, lyže, skútry, motorky, podlaha by měla být vyrobena především z betonu. Velikost podlahy se odvozuje nejen na základě velikosti automobilu, ale i na to, abyste se v něm mohli pohybovat volně. Tedy, jak s dostatečnou šířkou, tak výškou.

Fortelock

Mezi oblíbené podlahy do garáží patří vinylové dlaždice, které vyrábí společnost Fortemix s.r.o. pod značnou Fortelock. Právě oni se zabývají nejlepší vhodnou podlahou do různých typů garáží a mají mnoholeté zkušenosti v této oblasti. Fortemix vyrábí tyto dlaždice v několika odstínech barev, motivů, tvarů, vytváří tepelnou a zvukovou izolaci a vydrží zatížení jak osobních automobilů, tak motorek, nákladních automobilů a podobně.

Fortemix vyrábí dva typy dlaždic a to na základě zatížení. Je to střední zátěž a nejvyšší zátěž. Rozdíl mezi nimi je jen na základě toho, kdo bude v garáži pobývat. Pokud tedy osobní automobil, postačí vám střední zátěž, ale budete-li mít několik osobních automobilů, či traktorů, rozhodně si zvolte dlaždice pro nejvyšší zatížení.

Jak postupovat při vydláždění podlahy Fortelockem?

Jednoduše. Na vaši betonovou podlahu, která je čistá, zbavená různých nečistot, ale je i zároveň rovná, pokládáme dlaždice vedle sebe. Než se ale tyto dlaždice pokládají, měly by se nechat ustát v místnosti alespoň 1 den, tak aby se vyrovnala teplota prostředí a dlaždic. Zabrání se tak pnutí v průběhu instalace. Následně sklepujeme gumovým kladivem. Nechte si zhruba 5 mm volného prostoru kolem stěn, různých sloupů, či jiných spár. Tyto spáry poté vytmelte, nebo zakryjte lištami.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články