Úvod  ›  Seznam štítků  › 

O vinylových podlahách - kvalitní téměř bezúdržbová

  

Doslouží-li lidem doma či jinde koberce, řada uživatelů uvažuje o novém, modernějším trendu ve stylu doby.

Levnější PVC v pokojích sice splní svoje základní účely, avšak estetická a dekorativní stránka věci by mohla být i vzhlednější.

V sortimentu podlahovin je díky bohu poměrně solidní výběr a kdo chce našlapovat měkce, má před sebou širokou škálu typů, druhů, vzorů i barevností podlah, včetně nejrůznějších imitací dřeva, kamene, dlažby, o originalitě zpracování nemluvě.

Vinylová podlaha

Bezúdržbová nebo nízko údržbová krytina zajisté bude zaujímat čelní místa v zájmu klientů. Mnozí ale budou přihlížet hlavně k ceně, jiní budou vybírat podle kvality a vlastností materiálu.

Hlavní kritéria mohou být různá, takže nejdůležitější je mít v tom jasno a vědět kde, komu a k jakým účelům podlahoviny budou ponejvíce sloužit. Vybráno na míru přáním, potřebám a požadavkům, navíc s radami specialistů může být raz dva. V kategoriích materiálu jasně vítězí vinyl, jehož klady jsou právem vysoko ceněné.

Vzory a dekory

Oblíbené vinylové podlahy, které imitují:

  • dlaždice
  • kámen
  • masiv
  • látku
  • korek
  • oblázky
  • parkety
  • palubky

mohou být třešničkou na dortu v moderním interiéru vašeho domu, bytu nebo velkoplošných hal. V komerčních prostorách, kancelářích a na dalších různých pracovištích rozhodně ostudu neudělají, jsou mnohem kvalitnější než obyčejné nízkorozpočtové linoleum a mají delší životnost. Pořizovací cena není sice nejnižší, ale investovat do kvality namísto kvantity se tu a tam vyplatí.

Buďte in, buďte trendy

Vinyl nakonec lze využít také v novodobých koupelnách, kde svým rozmanitým dekorem dosáhneme žádaného sladění se sanitární technikou a dokonalé udržovatelnosti. Síla a pevnost materiálu spočívá právě v kvalitnějším vinylu, takže šetřit na napodobeninách či dovozovém sortimentu nejasného původu není doporučeno. V každém případě vinyl je svou univerzálností a unikátností vhodný do nejrůznějších druhů prostor, o estetické stránce netřeba pochybovat.

Pokládka

Pokládat vinylové podlahy ale není zase tak jednoduchá záležitost a rozhodně je poznat profesionální zásah od laického nařezání, a pokládky bez úprav a typizovaného olištování, olemování. Dokonalý vzhled, který vyniká různě výraznou strukturou, pak umí mást návštěvníky, protože věrné kopie jiných materiálů nejsou poznat do té doby, než došlápnete bosou nohou na podlahu.

Klást ho můžeme po lamelách, čtvercích, dílech, které je nutno ho přilepit k stávající vyrovnané a odborně upravené podložce. Povrch musí být především vyštěrkovaný, absolutně rovný, zbavený všech nečistot, i těch nejdrobnějších kamínků a bez sebemenších prasklin. Nesmí být totiž opomenut důležitý fakt, že vinylový materiál dokonale kopíruje povrch.

Zdravý životní styl

V sekcích žádaných výrobků najdeme ty od nejlevnějších až po dražší, špičkové a extra prémiové podlahoviny, které samozřejmě odolávají vlhkosti a jsou vhodné také pro podlahové topení, protože mají ideální propustnost tepla, jsou vysoce odolné vůči poškození, teplé na dotek a velmi praktické.

V kuchyni moderní rodiny se vyjímají skvěle a hospodyňka si jistě nebude stěžovat po užitkové a údržbové stránce. Jsou také stoprocentně vodotěsné a poškrábat je dá velkou námahu. Dalším plus vinylu jsou vlastnosti protiskluzové, izolační a akustické.

Jakou tedy zvolit při zařizování nového bydlení podlahu, nemusí být vůbec žádným dilematem. S konfigurátorem a jeho správným vyplněním stačí pak už jen vybrat z vytipovaných a navržených druhů, objednat, položit a bydlení v novém či v novém kabátě může začít!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články