Ondřej Kodym - článkyKde sledovat výpadky a poruchy plynu?

„Nefunguje nám plyn!“ Tato věta může v každé domácnosti, která je přihlášená k odběru zemního plynu, vytvořit pořádnou paniku. Přitom se ale nemusí jednat o žádný závažný problém. Poruchy nebo výpadky plynu mohou mít více vážných nebo méně vážných příčin.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak se vypořádat s nedostatkem místa v garáži?

Když se řekne garáž, jen pro málokoho to znamená pouze místo pro zaparkování vozu. Naopak, často slouží jako skladiště všeho možného, v horším případě si čeští kutilové z části garáže udělají dílnu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zabránit náhlému skluzu sněhu ze střechy?

Sjíždějící sníh ze střechy může být problémem, který vás přinejmenším svým zvukem probudí z klidného nočního spánku, v horším případě pak přivede k nepříjemným oplétačkám. Nechme nyní stranou poškození okapů, samotné střešní krytiny či vedle domu zaparkovaného automobilu, to jsou škody „pouze“ na majetku. Když ale sníh z vaší střechy přistane na hlavě vašeho souseda či jiného kolemjdoucího, jste za to v případě jeho újmy na zdraví zodpovědní vy.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na bezbariérovou koupelnu?

Bavíme-li se o bezbariérovém bydlení pro osoby s dočasnou či trvalou omezenou hybností nebo osoby staršího data narození, není to pouze o odstranění prahů, schodů apod. Neméně důležitou roli hraje také vybavení jednotlivých místností, a protože koupelna je místem, kde trávíme ty nejosobnější chvilky, pojďme se podívat na to, jak ji upravit, abychom v ní mohli bezproblémově fungovat všichni. I ti, kterým zdraví v životě příliš nepřálo.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na akustický strop?

V současné době se při stavbách běžně využívá sádrokarton či Ytong a Porfix. Jenže tyto materiály nemusí být kvalitní hlukovou a akustickou izolací, a to především ve chvíli, kdy se při stavbě právě touto vlastností nezabýváme. S postupem času tak můžeme mít problém s akustikou v místnosti či s pronikáním hluku přes strop. Největší problém a hlučností a akustikou je zřejmě ve starých panelových domem, a to především díky použitému materiálu. Ani zde však není tento problém neřešitelný.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Bazén v domě - jak na to?

Krytý bazén v domě dokáže udělat z každé budovy luxusní vilu. Oceníte ho nejen během zimy, kdy si nebudete muset na celé měsíce odepřít plavání, ale i v létě, protože voda zůstane vždy čistá a teplá. Zkrátka bazén pod střechou je snem mnoha z nás. Ale jak na jeho stavbu?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak připravit podklad pod koberec pomocí nivelační stěrky?

Výhody koberce jakožto řešení podlahové krytiny jsou zřejmé. Díky své dekorativní funkci, měkkému zpracování a tedy vysoké pohodlnosti, dále hřejivosti, mechanické odolnosti a dalším přínosům bývají právě koberce první volbou při zařizování (nejen) dětských pokojíčků. Jak se to ale má s podkladem pod ně a co vše jejich pokládce předchází, to už je otázka složitější.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně vybrat spárovací hmotu u obkladů a dlažby?

I přesto, že široké spáry mezi obklady či dlaždicemi jsou spíše módou minulosti, kvůli roztažnosti materiálu stále představují nezbytnost. Kromě svého funkčního účelu plní však také funkci estetickou. Chcete-li tedy, aby vaše koupelna, kuchyně, chodba či jiná místnost s dlažbou vypadala k světu a v ideálním případě i dlouho vydržela neporušená, vezměte před výběrem spárovací hmoty v potaz alespoň některá z těchto doporučení.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zpracovat rozpočet domu?

Říká se, že každá koruna je dobrá a mnohý z nás by s tím souhlasil. Zvlášť když při stavbě domu se ty koruny počítají v daleko vyšších násobcích. A kdo by nechtěl ušetřit nějakou již od začátku.

Mnohdy se tak vyplatí menší investice již zpočátku (do zpracování detailního rozpočtu), která později může přinést značné úspory. Co všechno tedy do takového rozpočtu zahrnout, jak se vlastně tvoří a jak se s ním co nejvíce přiblížit finální ceně?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat světlo do dětského pokoje?

Nejen design hraje při výběru světa do dětského pokoje svoji roli. Při rozhodování o tom, jaké či oné svítidlo své ratolesti do jejího království koupíte, musíte vzít v úvahu rovněž velikost místnosti, množství denního světla, které skrze okna proudí dovnitř, barvu nábytku a stěn, které se v pokoji vyskytují a také stáří dítěte. To, co vyhovuje batoleti, již zdaleka není dostatečné pro teenagera.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat nejvhodnější krbová kamna?

Při výběru krbových kamen pamatujte v první řadě na tom, že vzhled není tím nejdůležitějším. Samozřejmě, to, jak kamna zapadnou do designu vašeho obývacího pokoje hraje svoji roli a částečně ovlivňuje i výběr velikosti, obkladového materiálu apod., nicméně hlavní rozhodovací kritéria jsou jiná.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit dehet z komínu?

Usazování dehtu v komíně může mít různé příčiny a představuje velmi nebezpečný jev. Díky například mokrému dřevu nebo palivu, které by v kamnech (kotli) nemělo vůbec co dělat, se můžete dočkat i požáru.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak ohřát vodu v bazénu?

Abyste si mohli užívat koupání ve vašem bazénu od jara do podzimu, musíte pro to něco udělat. Teplota vody v něm přirozeně klesá a vy tak hledáte způsoby, jak ji přinejmenším udržet teplou, v ideálním případě i přímo ohřát. Při použití některých variant (například zastřešeného bazénu v kombinaci se solárními panely) garantují výrobci až deset měsíců koupání ve vodě o příjemné teplotě. Jak takové představy docílit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat vchodové dveře?

Výběr vchodových dveří není radno podceňovat. Už jenom kvůli tomu, že investice do nich je poměrně vysoká, stejně jako frekvence, s níž se používají. Jsou tedy vystaveny větší námaze než například okna, kterým mnohdy věnuje větší pozornost.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaká je optimální výška umístění televize na stěnu?

Na otázku „Jak vysoko na stěnu si mám pověsit televizi?“ univerzální odpověď neexistuje. Je jasné, že ke stropu ani deset centimetrů od země to nebude. Jaká jsou tedy pravidla?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak tapetovat? Rady

Při tapetování je stejně důležitá, ne-li důležitější, než samotné nalepení tapety na stěnu, příprava. A to jak zdi, tak tapety.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak nalepit samolepící tapetu na dveře?

S pomocí samolepících tapet můžete snadno obléknout vaše interiérové dveře do nového kabátu. Vštípí nový design těm, které moc krásy nepobraly a zamaskují povrchová poškození těm, kterým krása ubyla vinou opotřebení či nehody.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit zašlé spáry u obkladů v koupelně?

Koupelna je v každé domácností místem denního používání a zároveň prostorem, kde má hygiena výsadní postavení. Zářivě čistotná, to je přívlastek, který by chtěl své koupelně přiřadit každý. Na nějakou špínu však obyčejné mytí nestačí. Například takové spáry u obkladů, to je pořádný oříšek. Jak je rozlousknout?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek