Kristýna P. - článkyKde sledovat výpadky a poruchy vody?

Vodu používáme prakticky neustále náš život by bez ní prakticky nebyl možný. Každý den jí spotřebujeme desítky, ne-li stovky litrů a mnoho z nás si nedovede představit situaci, kdy by voda prostě netekla, a to nejvíce v případě, kdy nemáme záložní zdroj vody v podobě studny apod. Velmi často se však může stát, že dojde k nějaké poruše nebo výpadku vodovodního řádu. Tyto situace pro nás nejsou zrovna příjemné, ale když už nastanou, je dobré vědět, kde zjistit, zda se jedná o plánovanou odstávku či nějakou havárii. Plánované odstávky jsou hlášeny dopředu, což nám umožňuje předem se připravit na to, že nějaký čas voda z vodovodu nepoteče. Ve většině případů se jedná o krátkodobé výpadky, které jsou v řádu hodin, ale při větších poruchách může dojít k odstávce delší.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyřešit římsu u domu?

S pojmem římsa se setkáváme poměrně často, a to nejvíce ve stavebnictví. Výjimkou však nejsou ani římsy v interiérech. Mnoho z nás má s pojmem „římsa“ spojené určité dekorační účely. Nesmíme však zapomínat ani na ochranné vlastnosti, které jsou mnohem důležitější. Hlavním účel budování říms je ochrana fasády před nepříznivými povětrnostními podmínkami. V současné době můžeme typické římsy vidět na starších domech, ale jejich oblíbenost se začíná pomalu vracet zpět. Pokud chcete svou nemovitost chránit před poškozením všemi dostupnými prostředky, pak by právě římsa měla být jedním z prvků, který by neměl chybět. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyrobit dekorační síť?

Dekorační sítě naleznou mnoho využití v každé domácnosti, ale i na zahradách. Výjimkou není ani její používání v komerčních prostorách nebo ve školách. Existují samozřejmě různé typy dekoračních sítí, které mají odlišné vlastnosti. Liší se rovněž i použitý materiál či velikost. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit propadlé kanalizační potrubí?

Kanalizační potrubí je v současné době snad již základem každého obydlí. Neobejdeme se bez něho stejně tak, jako bez elektřiny či bez vody. Dá se říci, že díky němu je náš život i mnohem snazší. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy kanalizační potrubí nefunguje tak, jak by mělo. Závady na kanalizaci rozhodně nejsou žádnou příjemnou záležitostí. Čas od času se s nějakou poruchou však setká téměř každý z nás. Může se jednat o banalitu či závažnější problém.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit betonový bazén?

Pomalu, ale jistě přichází léto. Se zvyšujícími se teplotami a slunečními paprsky pro mnoho z nás přichází i období přípravy bazénu na nadcházející letní sezónu. Kromě provedení klasického čistění je však potřeba bazén rovněž důkladně překontrolovat, abychom zavčasu odhalili jeho případné poškození.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit praskání sádrokartonu?

Sádrokarton patří k nejčastěji používaným materiálům při stavbě novostaveb i při rekonstrukci starších domů. Jeho použití je ideální i při rekonstrukci bytových jader. Montáž sádrokartonu by se měla provádět odborně. Správně montovaný sádrokarton by nám měl vydržet poměrně dlouhou dobu v perfektním stavu. Při nesprávné montáži se vystavujeme riziku rychlejší únavy materiálu a samozřejmě i nejrůznějším vadám a poškozením.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co dát pod nafukovací bazén?

Pomalu, ale jistě přichází léto a s ním i čas výběru bazénu pro letní radovánky. Mezi prakticky všemi generacemi jsou v oblibě nafukovací bazény či ty s pevnou konstrukcí, které jsou umístěny na zemí. Ve chvíli, kdy máme již bazén vybraný se nám však v hlavě zrodí řada otázek. Proto je vhodné si ještě před samotným pořízením bazénu několik věcí ujasnit. Velice důležitou otázkou je ochrana bazénu a jeho umístění. Tím je především myšlena jeho ochrana proti protržení či jinému poškození, které může být způsobeno jeho nevhodným umístěním. Bazén by měl samozřejmě stát na rovném a stabilním podkladu. Proto je v mnoha případech také nutné vyrovnat terén pod bazénem.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyřešit přečerpání vody z nádrže?

Voda je velice důležitá pro naše fungování ve všech oblastech. Bez vody by prakticky nebylo možné přežít. Naštěstí se nacházíme v oblasti, kde prozatím nedostatkem vody netrpíme. V posledních letech se ji snažíme i co možná nejvíce šetřit, jelikož jí začíná citelně ubývat. Mnoho domácností se proto uchyluje k řešením, jako jsou domácí čističky vody či využívání dešťové vody, na které lze získat i nejrůznější dotace. Ve městech je voda poměrně drahá, ale pokud máte vybudovanou studnu, je možné značné finanční prostředky ušetřit. V případě, kdy se chystáme uvést do provozu vodovodní síť či se rozhodneme pro využívání tzv. dešťovky, je nutné zamyslet se i nad potřebou čerpání a přečerpávání vody. Přečerpávání vody se nejčastěji řeší za pomoci nejrůznějších čerpadel. Ta lze pořídit v různých velikostech, s různým výkonem i v různých cenových kategoriích.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jakou stínící tkaninu na plot?

Chcete si zajistit více soukromí na zahradě či se chránit před nepříjemně prudkými slunečnými paprsky? Nemáte ideální vztahy se svými sousedy či jen prostě chcete změnit celkovou vizáž zahrady? Pak neváhejte a pořiďte si stínící tkaninu na plot. Tyto tkaniny jsou k dostání za poměrně přijatelné částky a ochrání Vás před veškerými nežádoucími vlivy. V konečné fázi Vám při vhodném umístění zajistí i příjemné místo pro odpočinek na zahradě, a to bez nepříjemně ostrých slunečním paprsků. Před sluncem dokáží rovněž ochránit i rostliny. Stínící tkanina je poměrně rychlým řešením každého Vašeho problému, jelikož výstavba nového plotu či zdi je jednak časově, ale také i finančně náročná. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zpevnit travnatou plochu?

Každý z nás chce mít svůj příbytek a přilehlé prostory v co možná nejkrásnějším stavu. Mnohdy však nastávají problémy ve chvíli, kdy např. potřebujeme po pozemku projíždět automobilem či jiným prostředkem. To samé platí i ve chvílích, kdy probíhají jakékoli úpravy, které vyžadují např. složení určitého materiálu a podobně. Nikomu z nás se zřejmě nelíbí vyježděné koleje na jinak perfektním trávníku. Tento problém nejčastěji řešíme před garáží či na trávníku. Aby byl trávník vždy perfektně upravený a nejrůznějšími vlivy se zbytečně neponičil, je možné zpevnit travnatou plochu tak, aby byla odolnější. Toto zpevnění je vhodné v těch místech, kde jsou na plochu kladeny vyšší nároky. Způsobů zpevnění travnaté plochy existuje samozřejmě několik. Každý z nich vytváří jiný výsledný dojem a samozřejmě je jeho použití jinak finančně náročné.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na potěry z líté podlahy?

Podlaha patří k nedílným součástem každé místnosti. Je proto důležité, aby byla zhotovena kvalitně a s ohledem na využívání dané místnosti. Jedině tak bude zaručena její dlouhá životnost a především odolnost. Kvalitně zhotovená podlaha by měla splňovat určité standardy. Především by měla být dobře izolována, vyrovnaná a samozřejmě bezpečná. Podlaha může být umístěna buď na betonovém základu či na stropní konstrukci. Podle těchto faktorů se také vybírají vhodné materiály pro její tvorbu. Podlaha je složena z několika vrstev.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Čím utěsnit netěsnící spáry na střeše?

Mnohdy se říká, že střecha je základem každého domu a je tomu skutečně tak. Bez střechy by dům prakticky nebyl domem, jelikož by nebyl obyvatelný. Střechu můžeme chápat jako stavební konstrukci, která z vrchní části ukončuje stavbu domu. Má za úkol chránit vnitřní prostory domu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Její další funkcí je například odvod vody, která by se v těchto místech jinak hromadila. Obecně je střecha složena ze dvou základních částí, a to z nosné konstrukce a krytiny. Střecha musí splňovat řadu náročných podmínek, aby nám zajistila perfektní ochranu. Měla by být především vodotěsná a tepelně izolovaná.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Nejlepší způsob jak ohřívat a skladovat teplou vodu

Ať už stavíte nebo rekonstruujete, budete muset řešit možnosti ohřevu teplé vody. Teplá voda je v dnešní době nezbytností v každé domácnosti. Mnoho z nás si bez ní nedovede běžné fungování ani představit. Naštěstí existuje řada nejrůznějších způsobů, jak vodu ohřívat i skladovat. Některé způsoby jsou více energeticky náročné a jiné méně. Za zmínku samozřejmě stojí i takové, na které lze získat nejrůznější dotace.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat správný polykarbonát?

Polykarbonát je materiál, který se používá nejčastěji jako zastřešovací krytina. Kromě tohoto využití ho lze samozřejmě používat i k mnoha dalším účelům. Polykarbonát je na českém trhu dostupný v řadě různých provedení. Vybírat tak lze z různých rozměrů či barev. Polykarbonát lze obecně rozdělit do několika skupin, každá je vhodnější pro jiné použití, jelikož má jiné vlastnosti. Jedná se o prakticky “nerozbitný” materiál, takže se perfektně hodí i v místech, kde není z bezpečnostních důvodů možné použít klasické sklo.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak poznáme, že je dřevo dostatečně proschlé?

Dřevo se v našich končinách využívá k nejrůznějším účelům. Vyrábí se z něho nábytek, používá se ve stavebnictví. Mnoho z nás také využívá dřevo k vytápění svých příbytků. Jedná se tedy o multifunkčního pomocníka. Ať už se rozhodneme dřevo využívat k jakémukoliv účelu, měli bychom si vždy ověřit, zda je dostatečně proschlé. V případě opačného stavu by jeho zpracování nemuselo být vhodné, jelikož by mohlo napáchat více škody než užitku. Jaká je tedy ideální vlhkost pro jeho využití a zpracování? Jak poznáme, že je dřevo dostatečně proschlé? Tak přesně na tyto otázky by Vám měl odpovědět následující text.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Kdo vyrábí okapové systémy?

V posledních letech nám počasí často dokazuje, že je důležité, abychom si chránili své příbytky proti nežádoucímu zatékání vody při dešti či bouři. Již dlouhá léta je známo, že kvalitní odvodňovací systém by měl být základem každého domu či jiné stavby. Jedině tak se vyhneme přehnaně vysokým investicím za údržbu či odstraňování škod, které voda může napáchat. Odvodňovací systém pro střechu navíc dokáže ochránit i celý dům. Navíc pokud se okapový systém dobře vybere doplní vhodně celkový dojem z nemovitosti a doladí jeho design. Již dávno pryč jsou doby, kdy bylo možné zakoupit pouze jeden produkt v jedné barvě. V současné době tak lze popustit uzdu fantazie.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Kde koupit obytný kontejner?

Jsou chvíle, kdy potřebujeme nutně vyřešit problém s dočasným prostorem, a to ať už třeba na staveništi či na zahradě. Tento problém se dá vyřešit řadou nejrůznějších způsobů. Ne každá dočasná stavba či různé stany a přístřešky však vydrží při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Proto je vhodné začít uvažovat i nad řešením, kterým by se mohl stát například obytný kontejner. Jedná se o poměrně rychlé vyřešení situace.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat kvalitní izolaci střechy?

Střecha patří celkově k nejdůležitějším součástem domu. Vlastně můžeme i říci, že bez střechy by dům nebyl ani pořádným domem, jelikož by byl jen těžko obytný. Ať už chceme vytvářet novou střechu nebo renovovat nějakou starší, neměli bychom zapomenout na kvalitní izolaci. Díky ní si totiž vytvoříme podkroví, které nám bude poskytovat báječný obytný prostor za každého ročního období.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak lepit průhledné materiály?

Lepení běžných materiálů není zrovna složitou záležitostí. Ve většině případů je lze lepit nejrůznějšími typy lepidel. Problém však může nastat ve chvíli, kdy je potřeba přilepit materiál průhledný, např. sklo či plast. Některé typy lepících materiálů, ať už se jedná o lepidla, silikony nebo nejrůznější směsi, mohou pod průhledným materiálem zanechávat poměrně nevzhledné mapy a skvrny, nehledě na nejrůznější barevné odstíny. Takovýto výtvor poté zkazí celkový vzhled díla a mnohdy je třeba začít s prací od začátku. Jak lepit průhledné materiály, aby výsledný efekt byl co nejčistší a nejlepší? Existuje několik způsobů a můžeme využít různé lepící materiály, který je ovšem ten nejlepší?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na ohřev teplé vody v domě?

Bez teplé vody se zřejmě neobejde v současné době žádná domácnost, teplou vodu potřebuje každý. Jedná se sice o základní věc, ale občas může nastat problém s vyřešením ohřevu, a to ať po stránce finanční či po stránce technické. S větším problémem se setkáváme ale ve starších nemovitostech. Pokud rekonstruujete starší nemovitost nebo stavíte novou, je třeba si naplánovat, jak chcete zajišťovat ohřev vody. Finanční náročnost mezi jednotlivými možnostmi ohřevu vody může být poměrně velká.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyrobit odvlhčovač?

S nepříjemnou vlhkostí se potýká čím dál vice domácností. Nejen, že vlhkost může způsobovat estetické závady, ale samozřejmě i funkční. V neposlední řadě má velmi špatný vliv na naše zdraví. S vlhkostí jde ruku v ruce plíseň, která není pro lidský organismus zrovna ideální, protože může způsobovat řadu zdravotních problémů. Pokud se nám tudíž doma objeví nepříjemná vlhkost či plíseň, je třeba s ní začít co nejdříve bojovat. Čím dříve se jí zbavíme, tím lépe.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak provést montáž záchodu?

Ač může samotná montáž působit velice složitě, není tomu ve skutečnosti tak. Zajisté si s tím poradí každý zručný domácí kutil. Navíc Vás montáž záchodu svépomocí vyjde daleko levněji, než když byste si volali odborníka. Aby byla pro Vás práce co nejjednodušší a výsledný efekt co nejlepší a nejkvalitnější, je nutné vybrat správný materiál. A to platí u výběru trubek, lepidel, šroubů či různých montážních pěn apod. Vždy záleží na tom, jaký typ záchodu chcete montovat. V některých případech se nádoba na vodu umisťuje do zdi  a s tím souvisí další práce. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na to, zda se jedná jen o výměnu záchodu či vytváříte úplně nový s připojením na kanalizaci.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit zaschlou montážní pěnu?

Montážní pěnu a práci s ní zná v dnešní době snad každý domácí kutil. Jedná se totiž o poměrně levný, ale za to velmi účinný prostředek k přilepování, kotvení, vyplňování děr apod. Práce s montážní pěnou je velice jednoduchá, ale může být i zrádná. Ne každý z nás dokáže přesně odhadnout potřebné množství pěny. Po nanesení se totiž montážní pěna začne rozpínat či “nabobtnávat”, což může v konečné fázi znamenat, že se dostane i na místa, kde ji mít nepotřebujeme. Tekutá forma montážní pěny je velmi lepkavá a těžko se proto umývá. Je vhodné ji odstraňovat až po jejím úplném zaschnutí. Jak jednoduše odstranit zaschlou montážní pěnu? Způsobů je hned několik, ale mezi ty nejpoužívanější patří:

  • ořezání
  • seškrábání
  • obroušení
  • použití čistícího prostředku, který je k tomuto účelu určený

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Čím přilepit zrcadlo na stěnu?

Lepení zrcadla nemusí být žádná věda. Pokud s touto činností však nemáte žádné zkušenosti, je dobré se nejdříve informovat. Každý podklad vyžaduje jiný typ lepícího materiálu. Výběr je ovšem pestrý a nakupovat můžeme jak v kamenných obchodech, tak i na internetu. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak ušetřit v běžné domácnosti, ale zároveň nestrádat?

Každý z nás zná ten pocit, když konečně dorazí vytoužená výplata. Během pár dní se však stihne rozkutálet a rázem nechápeme, kam se všechny prostředky poděly. Řada z nás si proto klade řadu otázek. Jak ušetřit či si vytvořit finanční rezervu? Dodržujte pár základních pravidel a Vaše finanční situace by se měla zlepšit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak schovat trubky od topení?

Trubky od topení jsou většinou nedílnou součástí každého domu či bytu, kde se vytápí radiátory. V řadě případů mohou tyto trubky působit poněkud nevzhledně, což může narušovat celý interiér. V současné době existuje řada různých způsobů, díky kterým můžeme trubky od topení v interiéru schovat. Tato řešení mají jednak estetickou funkci, ale jsou i velmi praktická, protože se díky nim snižuje riziko spálení o ohřátou trubku. Jak schovat trubky od topení rychle a jednoduše? Níže se dočtete o několika vhodných možnostech, které můžete ve své domácnosti vyzkoušet.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Z čeho se dá udělat stínění pergoly proti větru

Pergoly patří mezi okrasné a multifunkční stavby, které jsou v posledních letech velmi oblíbené A není divu! Tyto stavby totiž poskytují krásný prostor k posezení a relaxaci, proto jsou tak často vyhledávány. Nejvíce je využijeme během teplých letních měsíců. Aby nám do pergoly příliš nefoukalo, je možné udělat stínění proti větru, které zvládne každý a vyjde na pár korun. Stínění nás zároveň ochrání proti slunci a dešti. Jak ale pergolu vhodně zastínit či zastřešit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co vše musíme promyslet než začneme stavět pergolu?

Chcete zkrášlit svou zahradu a přemýšlíte nad stavbou pergoly? Pergola je jednoduchá a zároveň hezká okrasná stavba, která dodá Vaší zahradě tu správnou jiskru. Stane se také vhodným místem pro odpočinek, relaxaci a má hodně možností využití. Před samotnou stavbou je však vhodné pečlivě si promyslet řadu důležitých věcí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyrobit umělý kámen?

Hledáte vkusnou dekoraci, kterou využijete v interiéru i exteriéru a můžete si ji vyrobit sami? Pak neváhejte a vyzkoušejte výrobu umělého kamene. Nejedná se o nic složitého, takže to zajisté zvládne každý.  Výroba umělého kamene Vás vyjde na pár korun a výsledek je skutečně luxusní. Rozhodně je to jednodušší, než hledání okrasných kamenů v přírodě a následně jejich přepravování.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek