Opravy a rekonstrukce

Jak udržovat pískové hřiště pro děti

Máte na zahradě pískové hřiště, které nevíte, jak udržovat? Správná údržba pískového hřiště je důležitá nejen pro bezpečnost dětí, ale také kvůli hygieně. Jakmile budete vědět, na co si dát pozot, je údržba pískoviště hračka a děti si mohou zase nerušeně hrát.

Co dělat, když se pokazí vodovodní baterie?

Pokazila se vám vodovodní baterie a nevíte, jak ji vyměnit? Její výměna ve skutečnosti není tak složitá a zvládnete ji sami. Ať už doma máte nástěnnou baterii umístěnou ve zdi, nebo baterii stojánkovou, která je umístěna přímo na umyvadle či dřezu, postup výměny je stejný.

Havárie: Praskla voda v domě - jak elegantně vyřešit?

Havárie vody v domě, kterou si nikdo z nás nepřeje zažít a přece nás může potkat kdykoli. Lepší je být teoreticky i prakticky připraveni, ať víte, co byste dělali, než aby vás to potkalo a vy byste nejen nevěděli co dělat, ale neměli doma ani žádné pomůcky.

Jak opravit ventil u radiatoru

V dnešní době již domácí radiátory nemají jen ventil schopný zapnout a vypnout přívod horké vody, ale disponují termostatickou hlavicí schopnou přívod regulovat a tím udržovat teplotu v místnosti na požadované hodnotě. Jak takový ventil vyměnit?

Opravy dřevěných podlah - dřevěné parkety

Po podlaze chodíme téměř každý den. Podlaha tedy patří mezi základní a nejdůležitější stavební prvky vůbec. Nejen že ovlivňuje celkově naše zdraví, ale může působit i na váš majetek. Divíte se jak? Jednoduše. Je-li podlaha nerovná, či má různé trhliny, může postupem času způsobit bolesti jak kloubů, tak svalstva, nebudete se cítit klidně, spokojeně. Co se týče majetku, tak sami víte, že je-li nerovná podlaha, skříně, postele, komody a podobně nejsou v rovnováze a vy je musíte něčím podkládat. Tak abyste docílily rovnováhy. Ale je to jen provizorní řešení. Na to se nesmí zapomínat.

Oprava betonové podlahy stěrkováním

Podlaha musí splňovat několik důležitých kritérií, jako jsou pevnost, rovnost, odolnost proti chemickým látkám, mrazuvzdornost, žáruvzdornost, musí mít dobrou životnost, ale i dobré tepelně-izolační vlastnosti. Někdy se ale stává, že nedokonalou prací, vlivem počasí, ale i samotnými stavebními materiály dochází k popraskání podlahy.

Jak zabránit vzniku plísní v koupelnách

Nejrizikovější místnosti pro vytvoření plísni v bytě či domě bývá právě koupelna. Je to z důvodů pravidelné vlhkosti, také zde často teče po stěnách voda a občas se také přihodí i potopa, která se po zemi šíří jako oceán. Dalším důvodem je také fakt, že koupelna je nejčastějí nejmenší místnosti v bytě nebo domě, což způsobuje rychlé teplo a dusno. Když se spojí všechny tyto fakta, je to ideální pro tvorbu plísňových bujení.

Čím opravit praskliny ve zdivu?

Objeví-li se na zdi v pokoji prasklina, jak zareagujete? Koupíte designové samolepky a polepíte stěnu v duchu novodobého trendy stylu? Nebo se vylekáte a pozvete statika, aby se podíval, co se děje s vaším domem? Kdo má široké dilema mezi těmito možnostmi, měl by rozhodně číst dál, aby jednou nebyl zaskočen.

Jak odhlučnit strop? - polystyrenem NE, minerální vlnou ANO

Pokládat otázku, proč se dělá odhlučnění stropu, není nutné příliš rozepisovat. Je to hlavně díky hlučným sousedům, či rodině bydlící v dvougeneračním domku.

Ze začátku vám to určitě nevadí, když vám sem tam hraje hlasitá hudba, slyšíte hlasitý smích, dupot, ale i nevhodnou konverzaci. Ale jak sami dobře víte, všechno má své meze a pokud i vy chcete mít svůj klid a doma rodinnou pohodu, neváhejte s odhlučněním stropu. Odhlučnění stropu není příliš nákladnou investicí. A tato následná investice se vám vráti v podobě ticha.

Jak na rekonstrukci podlahy? - tradiční vs. oblíbené metody

Koupili jste si starší dům, či byt a chatu? Prvně co byste měli udělat je zkontrolovat zda podlahy nebotřebují rekonstrukci.

Po podlaze chodíte pravidelně a jeli křivá, či má různé trhliny, je nutné ji opravit. Rovný, hladký povrch je velmi důležitý jak pro naši správnou chůzi (nezatěžujeme klouby), ale i pro následné umístění nábytku a jiného vybavení v místnosti.

Jak a čím rekonstruovat podlahu? Existuje několik řešení. Všechno se odvíjí jak od vašich finančních možností, tak o představě nového majitele, jaký vzhled má mít nová podlaha. V tomto článku je pár možností, jak toho dosáhnout.

Jak na opravu betonových mazanin?

Nejdříve si popíšeme co je to betonová mazanina? Z názvu je patrné, že pro výrobu mazaniny použijeme betonovou směs. Tato směs by neměla obsahovat mnoho vody. Proč? Protože by pak podlaha nemusela být ideálně rovná. A taktéž příliš „suchá“ směs snížuje pevnost betonu.