Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak odlepit lino od podlahy?

  

Víte, jaká činnost dokáže pořádně pocuchat nervy takřka každému člověku, který se pustí do rekonstrukce? Přece odstranění starého lina z podlahy! Myslíte si, že se jedná o zbytečnou práci a postačí překrýt staré lino novým? Tak na to raději hned zapomeňte! Staré lino může totiž lehce zapříčinit nerovnost nové podlahy, zvláště když bude zkroucené nebo jinak poškozené. Další nebezpečí představuje i skutečnost, že se pod ním mohou vyskytovat plísně nebo různé nečistoty. Jak se zbavit starého lina co možná nejefektivněji?

Kroky k odstranění starého lina

  1. Lino nařežte nožem či břitvou na menší pásy, které pak začněte strhávat. Jako ideální se doporučuje rozřezat lino na kusy o rozměrech přibližně 20x20 cm. Jestliže to nepůjde ručně, není problém půjčit si ve specializovaných prodejnách vychytávku, kterou představuje strhávačka linolea. Té jen tak nějaké lino neodolá.
  2. Potíž může nastat v okamžiku, kdy je pod linem betonový podklad. Zde je potřeba prostřednictvím horkovzdušné pistole lepidlo pod kusy lina změkčit. Jestliže i potom některé kusy odolají vašim atakům, řešením může být kotoučová bruska na podlahu s patřičným nástavcem. Když se lino nachází na dřevěném podkladu, někdy se jej přes veškerou snahu nepodaří zachránit a lino je místy odlepeno i s podkladem. Pak je pochopitelně nutné podkladní podlahu před položením nového lina opravit.

Chemikáliím se raději vyhněte!

V zájmu vlastního zdraví i podkladové podlahy je ideální vyhnout se užívání agresivních chemikálií. Když už se k použití nějaké chemického prostředku přece jen přistoupí, je třeba se zodpovědně řídit přiloženým návodem.

Odstraňování starého lina rozhodně není činností, kterou by chtěl člověk absolvovat každý den. Když se ale budete držet výše zmíněných instrukcí, dá se poměrně lehce a bez úhony přežít!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články