Voda

Voda z vany neodtéká - možnosti opravy

Známe to všichni, jednou za čas nám nechce odtékat voda do odpadu, a to není příjemná situace, ať už se jedná o dřez, umyvadlo anebo rovnou vanu. Naštěstí existuje několik řešení, jak si s ucpaným odtokem poradit sami. Vyzkoušejte naše tipy nejprve sami, než budete muset zavolat instalatéra. 

Jak se vypořádat s nedostatkem vody?

Sucho a nedostatek vody asi pociťuje každý z nás, a to ani nemusíme mít vlastní zahrádku. Stačí se podívat na veřejném prostranství na uschlou trávu a tušíme, že přírodě se v tomto ohledu nedaří nejlépe. Jak ji trochu pomoci a vypořádat se se suchem? 

Jednoduchý postup údržby bojleru svépomocí

Bojler je nádoba na ohřev vody a používá se v Evropě už desítky let. V posledních desetiletích se setkáváme nejčastěji s bojlery ohřívanými topnou spirálou na elektřinu. Ačkoli máme na výběr z mnoha výrobců, většina bojlerů je jedno-nádržových. Existují ovšem i vícekomorové bojlery, například se dvěma nádržemi, kde se v té první voda předehřívá, aby v nádrži druhé byla vespod už voda teplejší a nedocházelo při větším odběru ke skokovému efektu náhlého ochlazení vody.

Co dělat, když se pokazí vodovodní baterie?

Pokazila se vám vodovodní baterie a nevíte, jak ji vyměnit? Její výměna ve skutečnosti není tak složitá a zvládnete ji sami. Ať už doma máte nástěnnou baterii umístěnou ve zdi, nebo baterii stojánkovou, která je umístěna přímo na umyvadle či dřezu, postup výměny je stejný.

Havárie: Praskla voda v domě - jak elegantně vyřešit?

Havárie vody v domě, kterou si nikdo z nás nepřeje zažít a přece nás může potkat kdykoli. Lepší je být teoreticky i prakticky připraveni, ať víte, co byste dělali, než aby vás to potkalo a vy byste nejen nevěděli co dělat, ale neměli doma ani žádné pomůcky.

Jak vypočítat množství vody ve studni?

Vlastní studna je zcela neocenitelným zdrojem vody. Pro zajištění její stability, údržby a efektivního využití bývá nutností vypočítat množství obsažené vody. Proč je důležité znát objem studny, jak výpočet provést a co vše je k němu potřeba, se dočtete v tomto článku.

Jak chytat dešťovou vodu?

Dešťová voda má řadu benefitů, pro které je dobré ji využívat pro domácnost i venkovní zalévání. Je bez chemických přísad, především bez chloru. Je zcela přirozená, bez vodního kamene a hlavně je zdarma. Naše krajina se navíc potýká s problematickým suchem nebo neefektivním odváděním odpadní a dešťové vody. Jak tomu zabránit a jak chytat dešťovou vodu pro další využití?

Jak se zbavit vody ze sklepa?

Sklepy jsou jednoduše místnosti stavěné hluboko do země, a proto se u nich často předpokládá, že potíže s vlhkostí nebo minimálně s odvětráváním budou mít. Vlhké sklepy někdy nevadí, pokud se jedná o vlhkost ojedinělou nebo dočasnou. Pokud ale začne vlhkost stoupat nebo se ve sklepě voda vyloženě drží, může to být problém. Co tedy dělat ve chvíli, kdy se váš sklep stále zaplňuje vodou a není to v důsledku nečekané bouřky nebo povodní?

Jak na prohloubení studny?

Prohloubení studny je ideální způsob, jak si zajistit větší množství vody pro svou potřebu nebo zajistit vodu, která v období sucha mizí. Prohlubování může také kvalitu vody zvýšit, takže i to je důvod, proč nad tím uvažovat. Hloubení je pak možné, když to dovolují podmínky – stav půdy, stáří a technické možnosti studny a podobně. Jak na to?

Jak odstranit dusičnany a dusitany z pitné vody

Ve vodě se vyskytuje množství nežádoucích látek. Všechny jsou pečlivě sledované, avšak nejvíce pozornosti je věnováno dusičnanům a dusitanům. Dusičnany a dusitany jsou zdraví nebezpečné látky. Ve vodovodním řádu je jejich obsah pravidelně monitorovaný. Zbystřit by však měli majitelé vlastních zdrojů vody ‒ kopaných a vrtaných studní.

Začátek stavby – kde vzít vodu a energii?

Chcete začít se stavbou, ale nemáte přístup k vodě ani elektrické energii v daném místě? Co dělat v tomto případě? Nejjednodušší variantou je klasicky vytvoření odpovídající přípojky pro daný typ energie.

Jak opravit provrtanou plastovou trubku vodovodu?

Vodovodní rozvody jsou v dnešní době sestavovány zejména z odolných a hygienicky nezávadných polypropylénových trubek (PPR) s poměrně vysokou životností, která je obecně deklarovaná až na 50 let. K poškození trubek vodovodní soustavy v interiéru i exteriéru například dochází únavou materiálu, která nastává běžným provozem, při užívání ve vyšších rozsazích teplot, než je doporučeno (vysoká teplota, mráz) nebo poškozením mechanickým. V případě poškození rozvodu je potřeba jej ihned odpovídajícím způsobem sanovat, aby nedocházelo k průsakům vody do okolního prostoru či konstrukce.

Jak rekonstruovat vodovodní přípojku?

Vodovodní přípojka je připojením na vodovodní řadu prostřednictvím vhodně dimenzovaného potrubí, které je navrženo s ohledem na předpokládanou spotřebu konkrétní nemovitosti, a ventil regulující přítok vody z veřejné vodovodní soustavy. Pokud dojde k poškození nebo ztrátě funkčnosti, případně je-li přípojka za svou životností, ale je potřeba ji pro nemovitost dále využívat, provádí se rekonstrukce (tedy výměna potrubí a provozních částí) vodovodní přípojky. Vodovodní přípojka nepředstavuje samostatné vodní dílo, její realizace nebo rekonstrukce však musí být schváleny příslušným úřadem.

Kde sledovat výpadky a poruchy vody?

Vodu používáme prakticky neustále náš život by bez ní prakticky nebyl možný. Každý den jí spotřebujeme desítky, ne-li stovky litrů a mnoho z nás si nedovede představit situaci, kdy by voda prostě netekla, a to nejvíce v případě, kdy nemáme záložní zdroj vody v podobě studny apod. Velmi často se však může stát, že dojde k nějaké poruše nebo výpadku vodovodního řádu. Tyto situace pro nás nejsou zrovna příjemné, ale když už nastanou, je dobré vědět, kde zjistit, zda se jedná o plánovanou odstávku či nějakou havárii. Plánované odstávky jsou hlášeny dopředu, což nám umožňuje předem se připravit na to, že nějaký čas voda z vodovodu nepoteče. Ve většině případů se jedná o krátkodobé výpadky, které jsou v řádu hodin, ale při větších poruchách může dojít k odstávce delší.

Jak ochránit dům před vodou v kopcovitém terénu?

Základem tvorby životního prostředí je nutnost znát půdní a klimatické podmínky lokality. Jde zejména o umístění objektů na pozemcích včetně doplňkových staveb, o velikost a tvar pozemku vzhledem k světovým stranám, pěstební podmínky a další.

Jak svést vodu z okapu do sudu?

Dešťová voda lze využít k celé řadě účelů a rozhodně poslouží i jako náhražka pitné vody tam, kde jí není potřeba. Typickým příkladem je zalévání, stavební práce nebo mytí aut. Dešťová voda šetří peněženku a i pro rostliny je příjemná. Získat ji je možné třeba svedením z okapu do sudu. Na trhu se lze setkat se sudy, jež jsou k tomuto účelu přímo vyráběny!

Jak zajistit nezamrznutí vody v trubkách?

V tomto článku se zaměříme na ochranu vodovodních potrubí v období mrazu. Pokud se jedná o objekt, kde bydlíme celoročně tak to není zas takový průser. Mnohem horší jsou rekreační objekty, kam jezdíme spíše v letních měsíc v zimě jen málokdy ne-li vůbec. Proto je důležité v těchtoobjektech dávat větší důraz na vodovodní potrubí.

Jak vyřešit přečerpání vody z nádrže?

Voda je velice důležitá pro naše fungování ve všech oblastech. Bez vody by prakticky nebylo možné přežít. Naštěstí se nacházíme v oblasti, kde prozatím nedostatkem vody netrpíme. V posledních letech se ji snažíme i co možná nejvíce šetřit, jelikož jí začíná citelně ubývat. Mnoho domácností se proto uchyluje k řešením, jako jsou domácí čističky vody či využívání dešťové vody, na které lze získat i nejrůznější dotace. Ve městech je voda poměrně drahá, ale pokud máte vybudovanou studnu, je možné značné finanční prostředky ušetřit. V případě, kdy se chystáme uvést do provozu vodovodní síť či se rozhodneme pro využívání tzv. dešťovky, je nutné zamyslet se i nad potřebou čerpání a přečerpávání vody. Přečerpávání vody se nejčastěji řeší za pomoci nejrůznějších čerpadel. Ta lze pořídit v různých velikostech, s různým výkonem i v různých cenových kategoriích.

Jak zřídit přípojky sítí na novém stavebním pozemku

Přípojky k sítím jsou nutnou součástí každé výstavby na novém pozemku. Co vás během praktické realizace čeká?

Jak přivést vodu ze studny do domu?

K realizaci vlastní studny se uchyluje stále více lidí primárně proto, že to pro ně znamená citelné snížení nákladů. Jak si účinně studniční vodu přivést až domů?

Nejlepší způsob jak ohřívat a skladovat teplou vodu

Ať už stavíte nebo rekonstruujete, budete muset řešit možnosti ohřevu teplé vody. Teplá voda je v dnešní době nezbytností v každé domácnosti. Mnoho z nás si bez ní nedovede běžné fungování ani představit. Naštěstí existuje řada nejrůznějších způsobů, jak vodu ohřívat i skladovat. Některé způsoby jsou více energeticky náročné a jiné méně. Za zmínku samozřejmě stojí i takové, na které lze získat nejrůznější dotace.

Jak vodotěsně izolovat betonový bazén?

Do České republiky konečně zavítalo pěkné počasí a mnoho lidí jistě přemýšlí o tom, jak si bude teplých dní užívat u bazénů na svých zahradách. ČR není nadarmo nazývána bazénovou velmocí! Ještě před příjemným lenošením u vody je ale nezbytné věnovat odpovídající pozornost kontrole vodotěsnosti bazénu, jež představuje nutný základ pro to, aby mohl bez problémů plnit svoji základní funkci. Bazén, který není vodotěsný, je totiž jednoduše k ničemu!

Jak se vypořádat s přívalovými srážkami?

Také jste se stali obětí přívalových dešťů a srážek? Obvzlášť pokud vlastníte dům a zahradu, pak vás čeká mnoho práce, ale nezoufejte, poradíme vám, jak na to!

Čím vyčerpat zaplavený sklep?

Sklep, ve kterém se hromadí spodní voda nebo který je pravidelně zaplavován vodou z nárazových dešťů či vytrvalých lijáků je velký problém. A jako všechny problémy má řešení. 

Jak ušetřit za teplou vodu?

Voda je zázrak života. Naše těla jsou jí tvořena z 95 %, jsme na ní závislí. Vyvolává strach, okouzlení i respekt. Zdroje pitné vody jsou omezené, přesto ji plýtváme. Včera i dnes. Neustále. Jediné, co může tento fakt změnit, je změna přístupu nás všech.

Jak zabezpečit vodoměr proti mrazu?

Setkáváme se s tím každé zimní období, někdy lze i dřívě, někdy naopak později... Ať už uhodí menší či větší mrazy, je třeba být připraveni v domě i okolí domu. Stejně jako zazimujeme zahradu, pergoly, balkonysklepy a  široké okolí domu, je třeba zazimovat i náš vodoměr. Týká se to především počasí, které klesne pod nulu. V opačném případě, tedy nezazimování vodoměru, musíme počítat s případnou opravou nebo celou výměnou a samozřejmě určitými finančními náklady.

Zavlažování recyklovanou vodou - jak na to?

V současné době se stále více mluví o hrozícím nedostatku vody a jak je nutné s ní šetřit. To nám kromě ekologů však připomínají i účty za vodné a stočné. Jak efektivně ušetřit, a přitom nenechat naši zahradu žíznit? Zavlažovat recyklovanou vodou!

Jak ochránit dřevo před deštěm?

Dřevo, stejně jako většina přírodních organických materiálů, je svou podstatou velice citlivé na jakékoliv klimatické změny. Střídání teplot, působení ultrafialového záření, přítomnost biotických činitelů, ale především výrazné výkyvy vlhkosti nebo dokonce přímé působení vody mají na dřevo značně degradační vliv.

Co s dešťovou vodou?

Dešťová voda je jedním z důležitých využitelných zdrojů a je škoda nechat ji jen tak bez užitku odtéct. To ví určitě každý, kdo se dennodenně potýká se zavlažováním zahrady.

Podívejme se, k čemu všemu je možné dešťovou vodu využít a jak ji efektivně zachytávat.

Jak na čistou, kvalitní a nezávadnou vodu v bazénu?

Mít vlastní zahradní bazén dnes není žádným přepychem. Ne každý má rád přeplněná koupaliště s minimální možností si dobře zaplavat. Vlastní bazén představuje dostatek soukromí a možnost ochladit se kdykoliv to jen potřebujeme. Krytý bazén můžeme využívat celoročně a největší zábavu představuje zejména pro děti. Velký problém však může nastat v případě čištění vody. Čistá a kvalitní voda je prioritou každého majitele, ale jak touho stavu nejlépe dosáhnout?

Jak na ohřev teplé vody v domě?

Bez teplé vody se zřejmě neobejde v současné době žádná domácnost, teplou vodu potřebuje každý. Jedná se sice o základní věc, ale občas může nastat problém s vyřešením ohřevu, a to ať po stránce finanční či po stránce technické. S větším problémem se setkáváme ale ve starších nemovitostech. Pokud rekonstruujete starší nemovitost nebo stavíte novou, je třeba si naplánovat, jak chcete zajišťovat ohřev vody. Finanční náročnost mezi jednotlivými možnostmi ohřevu vody může být poměrně velká.

Jak se kopou studny?

Ne každý pozemek je napojen na vodovod a i když je, vzhledem k rostoucím cenám vodného se třeba na zalévání velké zahrady určitě vyplatí mít vodu vlastní. Můžete sice zachytávat vodu dešťovou, ale jistotou je vlastní studna.

Jak vybrat vodoměrnou šachtu?

Vodoměrná šachta slouží pro osazení vodoměru a armatur a zpravidla bývá kulatého či hranatého tvaru. Jak si vybrat takovou, která skutečně adekvátně bude plnit svou funkci?

Jak vybrat vhodný systém pro ohřev vody pomocí solárních panelů?

Energii slunečního záření pro přípravu teplé vody je možné využít dvěma způsoby; vodu lze ohřívat přímo pomocí solárních termických kolektorů, nebo k ohřevu použít elektřinu vyrobenou fotovoltaickými panely. Chceme-li, aby slunce pracovalo v náš prospěch a investice do zařízení se vyplatila, je nezbytné provést důkladnou analýzu pořizovacích a provozních nákladů. Dobře zvolený systém totiž může domácnosti ušetřit ročně tisíce korun.

Jak umýt sprchový kout?

Ačkoliv by koupelna měla být z logiky věci nejčistší místo ve vašem domě, i příliš velké množství mýdla může vytvořit odolné skvrny a vodní kámen po nějaké době pokryje vše, kam se voda nebo pára dostane. Vedle běžné údržby je proto důležité jednou za čas provést důkladný úklid, který sice může být i namáhavý, ale odstraní všechny zažrané nečistoty. Jak takovou údržbu tedy provést?

Jak zachytávat dešťovou vodu?

Doby, kdy jediným způsobem, jak využít dešťovou vodu, byl sud pod okapem na zahradě, z něhož se nabírala voda do konve na zalévání, jsou už dávno pryč.  Vzhledem k rostoucí ceně pitné vody stále více lidí přemýšlí o tom, jak její spotřebu snížit. Důležité je to i proto, že velkou část pitné vody spotřebováváme na činnosti, na něž by postačovala i voda užitková, tedy i dešťová. Věděli jste například, že průměrná domácnost spotřebuje více než 40 % vody jen na splachování WC?

Jak ohřát vodu v bazénu?

Abyste si mohli užívat koupání ve vašem bazénu od jara do podzimu, musíte pro to něco udělat. Teplota vody v něm přirozeně klesá a vy tak hledáte způsoby, jak ji přinejmenším udržet teplou, v ideálním případě i přímo ohřát. Při použití některých variant (například zastřešeného bazénu v kombinaci se solárními panely) garantují výrobci až deset měsíců koupání ve vodě o příjemné teplotě. Jak takové představy docílit?

Jak vyřešit svod dešťové vody?

Dešťová voda může být bohatstvím pro toho, kdo s ní umí naložit. Dnes si ukážeme, jak správně vyřešit svod vody, pro její maximální využití.

Jak velký koupit bojler?

Ne každý má doma dálkové topení a dálkovou dodávku teplé vody, nebo kotel se zásobníkem. Teplou vodu ale potřebuje každý. Řešením je v takovém případě koupě a instalace bojleru nebo ohřívače vody. Jak velký bojler ale vybrat?

Jak spočítat spotřebu vody, elektřiny a plynu?

Účet za energie a vodu dokáže pořádně zahýbat rodinným rozpočtem. Mnozí z nás jsou výslednou spotřebou a částkou natolik zaskočeni a musí sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Je možné si celkovou spotřebu regulovat, a kde se dá ušetřit?

Jak vyrovnat zem pod bazén?

Pokud si chcete na zahradu pořídit nafukovací bazén, budete si muset v prvé řadě připravit pro něj půdu. A to doslova. Nafukovací bazény mají velmi tenká dna a nepříliš pečlivou přípravu podkladu byste cítili na vlastní chodidla při každé návštěvě bazénu.

Jak vybrat domácí vodárnu?

Domácí vodárny jsou zařízení, případně celé soustavy zařízení, která jsou určena pro transport vody z místa na místo, a to v rodinných domech, v chatách, chalupách – prostě všude tam, kde není veřejný vodovod. Nejčastěji jsou využívány pro čerpání pitné nebo užitkové vody ze studní či vlastních vrtů, případně z vodního toku nebo nádrže na zachycení vody. Ale může se používat i v domě s vodovodem, například na čerpání užitkové vody k zalévání zahrady, nebo k udržování tlaku ve vodovodním řadu.

Jak rozmrazit vodu v trubkách? Rady

Venku mrzne, až praští a vám přibývají na čele vrásky, protože marně přemýšlíte, jak rozmrazit vodu v trubkách? Na následujících řádcích se dozvíte hned několik receptů, jejichž prostřednictvím se vám to určitě podaří. Hlavně zapomeňte na nepříliš bezpečné způsoby, k nimž patří rozmrazování pomocí otevřeného ohně nebo dalších zdrojů s nepřiměřeně vysokou teplotou.

Jak čerpat vodu ze studny?

Dnešní doba se hodně obrací k minulosti a retro je v módě! Mnoho lidí se tak opět snaží o to, aby měli na svém pozemku svoji vlastní studnu, jako tomu bývalo v historii.

Problém ovšem často nastává v okamžiku, kdy si majitel studny musí odpovědět na otázku: „Jak budu vodu ze studny čerpat?“ Následující text vás seznámí s těmi nejčastějšími způsoby, které se pro čerpání vody ze studní používají!

Jak na zelený bazén? Jak se zbavit zelené vody?

Češi si v poslední době velice oblíbili všechno, co souvisí se zahradou. Skalky, altány, grilování a v neposlední řadě i bazény. Ne každý si však uvědomuje, kolik práce tyto záležitosti obnáší. Tím, že si pořídíte bazén, musíte si také hlídat stav vody v něm, její čistotu i pH. Bazén, ve kterém je voda dlouhodobě, totiž zkrátka vyžaduje alespoň základní údržbu, jinak si neuženete jen ostudu u sousedů, ale budete hazardovat se svým vlastním zdravím.

Jak vyrobit srážkoměr?

Už samotný název napovídá, že se jedná o přístroj, který měří úhrn srážek, ale i teploty.

Obecně se rozlišují 3 druhy a to: ombrometr, ombrograf a člunkový srážkoměr, které patří k nejpřesnějším. Jejich pořízení není vůbec nákladné. Ty nejlevnější se dají pořídit od 50 korun, což jsou klasické, jednoduché plastové nádobky s vylisovanou stupnicí až do 50 mm srážek.

Digitální bezdrátové srážkoměry jsou ideálním pomocníkem pro každého zahrádkáře, ale pořizovací cena je od 1000 korun a více. Nezměří vám však jen srážky, ale i teplotu a dokonce vás upozorňuje na srážky. Napájení je přes tužkové baterie. Chcete li si vyrobit svůj vlastní srážkoměr, zde je pár nápadů.

Jak změřit tvrdost vody?

Voda obsahuje minerální látky jejichž množství určuje její tvrdost. Tvrdá voda, která se vyznačuje vysokým obsahem iontů vápníku nebo hořčíku, vám může způsobit mnoho starostí, z nichž nejčastější je vodní kámen (pevný povlak usazující se na stěnách nádob, například rychlovarných konvic, na topném tělesu v myčce, pračce nebo bojleru), snižování účinnosti pracích prostředků, myčky na nádobí a vysušování pokožky.

Jak najít pramen vody?

Archeologové nalézají zbytky studen staré stovky i tisíce let. Že je voda podmínkou pro život, věděli již naši předci. A proto se často usazovali v blízkosti říčních toků a vodních ploch. Pokud neměli to štěstí, nezbývalo jim, než hledat vodu pod zemí. A některé jejich metody přetrvaly dodnes.

Jak najít vodu na pozemku?

Rozhodli jste se na svém pozemku vybudovat studnu. Pro ni v první řadě potřebujete zdroj s dostatkem vody. Jak ho najít?

Jak hluboko zazdít vodovodní trubky?

Vodovodní trubky. Výborný vynález! Můžete vodu hnát v podstatě jakým směrem se vám zlíbí a nejste odkázáni jen na její přirozený tok a gravitaci. Dnes se nad tím nikdo nepozastavuje, je to prostě samozřejmost. Ale samozřejmost už není, jak ty trubky dostat do zdi! Není to vůbec jednoduchý proces a všechno musí být naprosto přesné. Pojďme si říct, jak tento proces vypadá...

Jak postupovat při vytopení bytu?

Kdo to zažil, nezapomene. Voda na podlaze, nacucaný koberec, elektrické kabely pod hladinou. Je úplně jedno, jestli vás vytopila povodeň, vlastní prasklé potrubí nebo přeteklá vana od sousedů nad vámi, problém je to vždy. V pár krocích si popíšeme, jak postupovat, pokud vás taková pohroma postihne. Platí to jak o zatopení vodou, tak i odpady,když praskne kanalizační potrubí.

Jak projasnit vodu v bazénu?

Péče o bazén má svá pevně daná pravidla, ale pokud je budete dodržovat, nemusíte se bát kalné či špinavé vody. Základem je kvalitní filtrace. Mechanické nečistoty odstraníte síťkou nebo bazénovým vysavačem, ale jak na nejrůznější mikroorganismy jako jsou baktérie, viry a řasy?

Jak vyčistit kopanou studnu?

Je potřeba dodržovat zásady!Kopaná studna by se měla pravidelně čistit. Teoreticky je vhodné studnu vyčistit jednou za dva až tři roky. Čištění studny přitom není věc nikterak náročná pro člověka, co se nebojí trochy těžké a nečisté práce. Je však nutné dodržovat některé zásady, aby nedošlo k chybě.

Jak vyčistit a dezinfikovat studnu?

Voda je nejdůležitějším zdrojem pro život, proto je důležité pokud využíváme vodu ze studny, abychom vodu udržovali čistou a nezávadnou. Ačkoli nám do studny přitéká čistá voda, může se znečistit právě z usazenin a nečistot ve studni. Tyto usazeniny vznikají v průběhu let užívání, kdy vnikají do studny spolu s dešťovou a povrchovou vodou. 

Jak vyčistit a vydezinfikovat studnu?

Pořádek je zapotřebí udržovat nejen ve vaší domácnost, ale také ve studni. Co vám může taková dlouho nečištěná studna přinést? Odrazí se na vašem čerpadle, které si touto cestou spolehlivě rozbijete. Což je ovšem ještě ten drobnější zádrhel. Jak to? Možná zjistíte, že vaše studna potřebuje údržbu, když to uvidíte. Z kohoutku začne téct voda, která je zakalená. Možná to ovšem nezjistíte, protože přítomnost bakterií ve vodě nebudete rozhodně s to detekovat zrakem, chutí ani čichem. Znečištěná voda vás tak může ohrozit na zdraví! Většinou ve vodě najdeme koliformní bakterie. Jejich požití vám přinese zažívací problémy jako průjmy nebo zvracení.

Nádrže na zachytávání dešťové vody

Poslední suché roky a stále rostoucí ceny za vodu nutí většinu z nás hledat způsoby, jak ušetřit. Stejného názoru je i ministerstvo životního prostředí, které připravuje nový program dotací „Modrá úsporám“, který bude určeným majitelům domů a také zahrad, kteří vodu šetří.

Do čeho zachytávat dešťovou vodu?

V posledních letech bývá v létě větší horko, srážek ubývá a cena vody stoupá. Není tedy divu, že stále více majitelů rodinných domů, chat či chalup přemýšlí, jak ve svém příbytku využít dešťovou vodu.

Jak udělat rozvod vody?

Rozvody vody se mohou dnes díky využití moderních technologií zdát jednodouchou záležitostí, ale to však neplatí pro každého. Na výběr se nám nabízí několik materiálů. Běžně se pro rozvod vody používají trubky PPR. Ty jsou stále nejlevnější na českém trhu a poskytují požadovanou kvalitu. Pokud se rozhodneme pro tento materiál budeme potřebovat svářečku plastů a speciální nůžky na PPR.

ČOV - Čistička odpadních vod

Ne každý rodinný dům, chalupu nebo chatu chatu lze napojit na kanalizaci. Ale každý objekt musí mít zajištěnu likvidaci odpadních vod. Tam, kam dosahuje kanalizace žádný problém není. Jiná situace však nastává, pokud kanalizační síť na pozemku není. V těchto místech pak za likvidaci odpadních vod nesou zodpovědnost sami majitelé objektů, a nezáleží na tom, zda se jedná o rodinné domy, nebo rekreační zařízení. Nabízejí se tři možnosti likvidace – septik, žumpa a čistírna odpadních vod. Jednoznačná odpověď na to, jaká forma je nejvhodnější, neexistuje. Záleží totiž na celé řadě faktorů.

7 příčin, proč venkovní zdi vlhnou

Máte problémy s vlhkostí? Dělají se vám vlhké mapy na omítce? Může to mít za následek řada různých příčin. Pojďme si teď některé z nich přiblížit. V tomto článku si v krátkosti povíme něco o soklech, balkónech, vzlínání vody, prasklém potrubí, popraskaných taškách, špatných parapetech a o nedostatečném oplechování.

Povětrnostní vlivy ovlivňující životnost stavby

Životnost stavby je ovlivněna řadou faktorů. Mezi tyto faktory patří především povětrnostní podmínky, které mají zásadní vliv na budovy. Díky mnohaletým zkušenostem, jsme v dnešní době již „dostatečně“ informováni o možných následcích, které mohou vzniknout. Nejnepříznivějšími vlivy jsou déšť a sníh, silný vítr, mráz, otřesy a chvění (zemětřesení).