Balkón

Jak si položit teracovou dlažbu?

Teracová dlažba je velmi odolná podlahová vrstva, která se nejčastěji využívá u podlah garáží, balkónů, autodílen či servisů, v obchodech a jiných místech s vysokými požadavky na mechanickou odolnost. Teracové dlaždice můžeme využít jak v interiéru tak i exteriéru. Díky svému vzhledu bývá teraco používáno i v reprezentativních místnostech. V článku naleznete postup pokládky teracové dlažby do cementu. 

Oprava dlažby u balkónu (dlažba je volná)

Poruchy jednotlivých skladebních vrstev podlahy balkónu se obvykle projevují praskáním, vzdouváním nebo uvolňováním nášlapných dlažebních dílců. V případě, že na vašem balkóně dochází k tomuto jevu, je potřeba provést rekonstrukci podlahy v rozsahu odpovídajícím míře porušení skladebních vrstev. Ty jsou zpravidla tvořeny základovou konstrukcí, na níž je vytvořena spádová vrstva pokrytá izolačními mezivrstvami, lepící hmotou a nášlapnou vrstvou. Podle rozsahu poškození je pak potřeba sanovat buď jednotlivé vrstvy nebo kompletní skladbu.

Jak na výměnu balkónových dveří?

Výměnu balkonových dveří lze zvažovat z mnoha důvodů. Častým problémem, který vyžaduje tuto rekonstrukci je špatné těsnění, které z domu či bytu odvádí příliš mnoho tepla a způsobuje tak neúsporné zacházení s energií. V jiném případě lze vyměnit objekt za novější plastovou verzi, která bude působit esteticky a nahradí tak staré a okoukané materiály. V neposlední řadě se také může jednat o špatné minulé provedení, s tím související komplikace při používání a rozhodnutí tento prvek napravit.

Jaké tmely jsou vhodné pro lepení balkonových dlaždic?

Renovace balkónu není nikdy jednoduchá záležitost. Přeci jen dlažba na balkóně musí zvládnout každé roční období aniž byste museli rekonstruovat každých pár let. Dlažba Vašeho balkónu musí přečkat svit Slunce, teplo, déšť nebo třeba mráz, proto je důležité volit správný a kvalitní materiál a do Vašeho balkónu patřičně zainvestovat.

Jak odvodnit uzavřený balkón?

Adekvátní odvodnění bychom neměli podcenit nejen u vlastní nemovitosti, ale také u balkonu nebo terasy. Proč a jak na něj správně?

Druhy balkonů? - velký přehled

Balkon - dnes už zcela běžná a užitná věc pro nás a naše děti. A to, ať už žijeme v domě nebo v panelákovém bytě, který zdobí tato noblesa, kde můžeme v lidu posedět nad odpolední kávou nebo večerním vínem... Málokdo už však přemýšlí o hlubším podtextu - všeobecně o typologii balkonů.

Co jsou lodžie?

Pokud jste majitelem bytu, tak jistě víte, jak podstatné a účelné je využití každého místa, který byt nabízí. Jednou u velkých plusů bytů je, pokud je jejich součástí i balkon nebo lodžie. Perfektní relaxační místo, které vám zajistí příjemné výhledy nebo ničím nerušené posezení u kávy, sklenky vína či u dobré knihy. Balkony a lodžie mají také mnoho praktického využití a může se tak snadno stát, že se stanou nejmilejším místem vašeho obydlí.

Jaký povrch na balkon?

Balkon - jedna velká výhoda... Ať už žijeme v patrovém domě nebo v bytě s větším či menším balkonem, jedno je jasné - máme zaručenou oázu klidu, kterou si můžeme udělat zcela podle svých představ. Zahradní nábytek, osázené květináče, nejrůznější dekorace - to vše jsou krásné věci, ale neměli bychom zapomínat, že především dobře zvolená podlaha je základ k úspěchu a dodá balkonu úplně jiný funkční i estetický vzhled...

Jak na odvodnění teras a balkónu?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou terasy a balkony tolik oblíbené? Hlavním důvodem je patrně skutečnost, že umožňují odpočívat obyvatelům domu nebo bytu na čerstvém vzduchu a současně jim dovolují mít soukromý přístup mimo jeho obytnou část. Terasy a balkony jsou ale již ze své povahy nuceny čelit po celý rok přírodním vlivům, a proto je na místě uvažovat i o tom, jakým způsobem je možné zařídit třeba jejich odvodnění.