RainDrop - článkyJak pečovat o trávník?

Po každé zimě je nutné váš trávník znovu oživit, aby byl do léta krásně hustý a svěží zelený. Taková práce sice může zabrat mnoho času, ale jistě se vyplatí. Pro ty, co nechtějí investovat tolik úsilí, máme dobrou zprávu – existují i snadné způsoby.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak umýt sprchový kout?

Ačkoliv by koupelna měla být z logiky věci nejčistší místo ve vašem domě, i příliš velké množství mýdla může vytvořit odolné skvrny a vodní kámen po nějaké době pokryje vše, kam se voda nebo pára dostane. Vedle běžné údržby je proto důležité jednou za čas provést důkladný úklid, který sice může být i namáhavý, ale odstraní všechny zažrané nečistoty. Jak takovou údržbu tedy provést?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat olejovou lazuru na dřevo?

Aby vám váš zahradní ale i domácí nábytek, dřevěné dekorace nebo plot vydržel co nejdéle, musíte se o dřevo umět postarat. Ta správná olejová lazura dřevu dodá hezkou barvu, zvýrazní jeho strukturu, ale především ho ochrání před nepříznivým vlivem vlhka, slunečního záření nebo naopak mrazu, zabrání vzniku plísní a odpuzuje dřevokazný hmyz. Díky tomu se životnost dřeva prodlouží až o několik desítek let.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak postavit suché wc?

Chatky zapadlé hluboko v přírodě a daleko od civilizace jsou sice krásné místo k odpočinku, avšak mohou mít tu nevýhodu, že v nich nemusí být zavedena voda, elektřina, nebo odpad. Onen odpad lze však vyřešit snadnou cestou. Pro organické zbytky si založíte kompost a místo splachovacího záchodu si postavíte suchý.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak postavit pec na pizzu?

Pizza patří mezi jedno z nejoblíbenějších jídel vůbec, a proto si ho často doma připravujeme v nejrůznějších variantách a chutích. Tou nejpoctivější cestou, jak pizzu připravit, je upéct si ji přímo v peci. Takovou pec sice v běžné domácnosti jen tak nenajdeme, ale její stavba nemusí být nic náročného, a odměnou vám za to bude chutná a zasloužená pizza.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit mikrovlnku octem?

Často stačí jediné ohřívání trochu mastného jídla nebo nějaké omáčky k tomu, aby vaše mikrovlnka získala jen těžko vyčistitelné skvrny. Obyčejná voda s octem přitom přináší levný a ekologický způsob, jak takovou nečistotu odstranit někdy i lépe než chemické prostředky.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak si vyrobit umělý kámen?

Pokud žijete ve městě a potřebujete velké kameny na vaší zahradu, můžete je jet hledat do přírody, ale to se vám nemusí hned na první pokus podařit. Další možností je si vyrobit kámen umělý a to pomocí velmi jednoduchého postupu. Směs, ze které se vytváří, se jmenuje hypertufa a pracovat s ní zvládne každý.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek