Vall - článkyCo s kluzkými betonovými schody?

Schody nebo schodiště z betonu patří mezi nejtrvalejší, nejodolnější a nejvděčnější volbu. Bez vhodného ošetření nebo úpravy však mohou být betonové schody zrádně kluzké. Stačí aby na ně zapršelo, nasněžilo, nebo se udělala námraza a už hrozí úraz. Dokonale hladký povrch betonu může ovšem potrápit i v interiéru. Co tedy s kluzkými betonovými schody?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak doma vyrobit prací gel?

Vyrobit si doma vlastní prací gel má mnohem víc přínosů, než by se mohlo zdát. Hlavní je samozřejmě šetrnost vůči vašemu zdraví, protože postup výroby, který si ukážeme, počítá pouze s přísadami, které vyhovují alergikům, osobám s ekzematickými potížemi a jsou dostatečně vhodné i pro malá miminka. V přírodě snadno odbouratelné složky jsou také ohleduplné k životnímu prostředí. Navíc vám doma vyrobený gel ušetří nemálo peněz.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaké jsou stavby bez potřeby stavebního povolení?

Stavební zákon vymezuje stavby, které podléhají stavebnímu povolení (především větší stavby, některé rekonstrukce) nebo ohlášení stavby, které je vlastně jednodušší verzí stavebního povolení pro rodinné domy, rekreační stavby, jejich přístavby či nástavby a podobně. Jedná se o rychlejší možnost stavby, ale pravděpodobně vždy bude třeba územní řízení. Jak je to se stavbami, které potřebu stavebního povolení nemají?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek