Vall - článkyDoba ošetřování betonu

Každá stavba vyžaduje využití betonu. Můžete ho aplikovat do základů domu, nebo řešíte oplocení, stavíte betonový příjezd pro auto, chodník nebo tisíc dalších projektů. V každém případě to ovšem vylitím betonu nekončí. Beton je speciální hmota, která i po aplikaci vyžaduje určitou péči. Jaká je doba ošetřování betonu?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Skladování cementu

Cement je stavební materiál, který můžete využít v průběhu celé stavby, i při rekonstrukcích nebo nejrůznějších opravách. Přesto se může stát, že vám po nějakých úpravách balený cement zbyde a vy pro něj hned nebudete mít uplatnění. Je možné cement nějak skladovat nebo je lepší jej rovnou vyhodit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Nápady, jak využít starou vanu

Zavazí vám doma stará vana? Plánujete ji vyhodit? To vůbec nemusíte. I stará vana může být využita velkým množstvím estetických a praktických způsobů. A je jedno, jestli se zaměříte na vanu starodávnou na nožičkách, nebo budete mít moderní korpus vykopaný z koupelny. Nechte se inspirovat nápady, jak využít starou vanu. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na vyhřívaný chodník?

Nemusíte bydlet zrovna ve vysokohorských oblastech, aby vás přes zimu potrápil sníh a led v okolí vašeho domu. Jen málo co je nepříjemnějšího, než spěchat ráno do práce a najednou vidět přede dveřmi náledí nebo metr sněhu. To jdou všechny plány stranou, protože nejdříve je třeba vyprostit auto, posypat chodník, udělat průchod bezpečný. A nejde to i jinak? Co třeba vyhřívaný chodník?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak chytat dešťovou vodu?

Dešťová voda má řadu benefitů, pro které je dobré ji využívat pro domácnost i venkovní zalévání. Je bez chemických přísad, především bez chloru. Je zcela přirozená, bez vodního kamene a hlavně je zdarma. Naše krajina se navíc potýká s problematickým suchem nebo neefektivním odváděním odpadní a dešťové vody. Jak tomu zabránit a jak chytat dešťovou vodu pro další využití?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak obložit stěny/strop korkem? Postup

Přemýšlíte nad obložením stěn a stropu korkem? Skvělý nápad. Korek je velmi žádaný stavební materiál, který má mnoho výborných vlastností. Navíc umí překvapit svým vzhledem a dodat interiéru velmi jedinečnou a stylovou atmosféru. Velkým plusem je i jeho snadná aplikace a možnost úpravy na požadovaný tvar. Víte, jak obložit stěny a strop korkem?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak se zbavit vody ze sklepa?

Sklepy jsou jednoduše místnosti stavěné hluboko do země, a proto se u nich často předpokládá, že potíže s vlhkostí nebo minimálně s odvětráváním budou mít. Vlhké sklepy někdy nevadí, pokud se jedná o vlhkost ojedinělou nebo dočasnou. Pokud ale začne vlhkost stoupat nebo se ve sklepě voda vyloženě drží, může to být problém. Co tedy dělat ve chvíli, kdy se váš sklep stále zaplňuje vodou a není to v důsledku nečekané bouřky nebo povodní?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co vyřídit před demolicí starého domu?

Demolice starého domu není jednoduchou záležitostí a tak kromě využití správné techniky budete muset ještě před jejím započetím vyřešit spoustu dalších věcí. Demolice totiž vyžaduje splnění řady povinností. Co tedy vyřídit před demolicí starého domu, aby vše proběhlo podle pravidel a v souladu se zákonem?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na prohloubení studny?

Prohloubení studny je ideální způsob, jak si zajistit větší množství vody pro svou potřebu nebo zajistit vodu, která v období sucha mizí. Prohlubování může také kvalitu vody zvýšit, takže i to je důvod, proč nad tím uvažovat. Hloubení je pak možné, když to dovolují podmínky – stav půdy, stáří a technické možnosti studny a podobně. Jak na to?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na bezpečnost při práci na stavbě?

Bezpečnost při práci na stavbě patří mezi zásadní otázky, které je třeba vyřešit ještě před samotným zahájením prací. Bezpečností požadavky musí být dokonce zpracovány do projektové dokumentace, a to v souladu s ustanoveními stavebního zákona, prováděcích předpisů a vyhlášek, které jsou platné ke dni podání žádosti o stavební povolení. Bez zpracovaných zásad bezpečnosti práce a pracovního prostředí dokonce nelze stavební povolení získat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co dělat, když drhne okno?

V průběhu užívání a i tím, že si časem okno „sedá“ se může stát, že začne drhnout. Okna se hůř zavírají, někdy se musí s tahem otevřít, jednoduše jde o nevhodný kontakt okna a rámu. Pokud máte okna v záruční lhůtě, je vhodné zavolat odborný servis a nechat okna seřídit. Ale některé závady s drhnutím okna můžete snadno zvládnout i sami.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co s kluzkými betonovými schody?

Schody nebo schodiště z betonu patří mezi nejtrvalejší, nejodolnější a nejvděčnější volbu. Bez vhodného ošetření nebo úpravy však mohou být betonové schody zrádně kluzké. Stačí aby na ně zapršelo, nasněžilo, nebo se udělala námraza a už hrozí úraz. Dokonale hladký povrch betonu může ovšem potrápit i v interiéru. Co tedy s kluzkými betonovými schody?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak doma vyrobit prací gel?

Vyrobit si doma vlastní prací gel má mnohem víc přínosů, než by se mohlo zdát. Hlavní je samozřejmě šetrnost vůči vašemu zdraví, protože postup výroby, který si ukážeme, počítá pouze s přísadami, které vyhovují alergikům, osobám s ekzematickými potížemi a jsou dostatečně vhodné i pro malá miminka. V přírodě snadno odbouratelné složky jsou také ohleduplné k životnímu prostředí. Navíc vám doma vyrobený gel ušetří nemálo peněz.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaké jsou stavby bez potřeby stavebního povolení?

Stavební zákon vymezuje stavby, které podléhají stavebnímu povolení (především větší stavby, některé rekonstrukce) nebo ohlášení stavby, které je vlastně jednodušší verzí stavebního povolení pro rodinné domy, rekreační stavby, jejich přístavby či nástavby a podobně. Jedná se o rychlejší možnost stavby, ale pravděpodobně vždy bude třeba územní řízení. Jak je to se stavbami, které potřebu stavebního povolení nemají?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek