Petra Veselá - článkyBabské rady: Jak na mytí oken?

Mytí oken nepatří právě k oblíbeným domácím pracím. Je jen málo lidí, kteří myjí okna s radostí. Bohužel minimálně čas od času je potřeba se do mytí pustit. Ať se nám chce nebo ne. Až se příště budete do mytí oken pouštět, zkuste jednu z našich babských rad. Uvidíte, že vám práce půjde hned lépe od ruky.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Vybíráme klimatizaci do bytu

Léto je tady a s ním nás pravděpodobně čeká horké počasí a dny, kdy se teploty vyšplhají až ke čtyřícítce. Právě v těchto chvílích řada lidí začne přemýšlet, jestli nenastal čas pořídit si do bytu klimatizaci. Klimatizace již dávno nejsou výsadou jen kancelářských prostor, ale řada lidí její koupi zvažuje i do svého domu nebo bytu. Má-li klimatizace opravdu plnit svůj účel, je třeba jejímu nákupu věnovat dostatečnou pozornost. Na co se tedy před koupí zaměřit?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak se zbavit plevele?

Plevel je noční můrou každého zahrádkáře. Bez ohledu na to, jestli vlastní velkou zahradu plnou záhonů nebo jen malou předzahrádku u městské řadovky. Žádná zaplevelená zahrádka nedělá čest svému majiteli. Nemluvě o tom, že plevel rostlinám škodí, ubírá jim světlo, vláhu i prostor a v neposlední řadě může být nositelem různých onemocnění rostlin.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak obnovit spáry u kachliček?

Možná máte i vy podobný problém. Máte krásnou kuchyň nebo koupelnu, ale hyzdí ji zašedlé spáry u kachliček. Přesto, že pravidelně uklízíte a kachličky drhnete, stává se to. Spáry časem zašednou a kazí dojem z jinak krásně naleštěné koupelny.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit záchod vodní kámen?

Vodní kámen dokáže čas od času potrápit snad každou hospodyňku. A pro ty, co bydlí v lokalitách s tvrdou vodou, je bez nadsázky řečeno, hotovou noční můrou. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak natřít topení? radiátory bez rzi

Staré oprýskané radiátory, jsou sice funkční, ale nenadělají vůbec žádnou parádu. Spíše naopak. V čisté uklizené místnosti dokáží pořádně pokazit estetický dojem. Pokud se tedy chystáte třeba malovat, zvažte, jestli k malování rovnou  nepřidat i renovaci radiátorů. Není to zas tak složité, jak to vypadá.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak nejlépe vyčistit mikrovlnou troubu?

Zbytky potravin v mikrovlnné troubě vypadají nevábně, zapáchají a ke všemu snižují výkon mikrovlnky. Zbavit se všech usazenin a nečistot v mikrovlnné troubě naštěstí není nic složitého. A dokonce k tomu nepotřebujete ani speciální čistidla. Pro ty nejlepší čistící prostředky stačí někdy zamířit do spíže.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Do čeho zachytávat dešťovou vodu?

V posledních letech bývá v létě větší horko, srážek ubývá a cena vody stoupá. Není tedy divu, že stále více majitelů rodinných domů, chat či chalup přemýšlí, jak ve svém příbytku využít dešťovou vodu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek