Meli99 - článkyJaká střecha na pergolu? - velký přehled

Češi jsou chatařským a chalupářským národem. K takové chajdě, nebo chalupě, ale koneckonců i k domečku se hodí mít pergolu, kde můžete rozjímat ve svém volném čase, a kde na vás nepraží sluníčko, ani naopak neprší. V dnešní době existuje nepřeberné množství materiálů, ze kterých lze stavět a pergolu také zastřešit. A právě možnosti střešního krytí nás budou v našem článku zajímat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak založit trávník? Od výsevu po sečení

Když nevíte, co se zahradou, nechce se vám neustále přehrabovat v hlíně a kličkovat mezi záhonky, není nic jednoduššího, než celou plochu zatravnit a máte vystaráno na léta dopředu. Pokud ovšem svému trávníku poskytnete správnou péči. Jak vůbec s trávníkem začít a jak se o něj dál starat, aby vydržel krásný, vám poradíme v našem článku!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Zamrznutý zámek - co s tím?

Extremizuje se nám počasí a zimy jsou, zdá se, čím dál tužší. S tím souvisí celá řada nepříjemností. Krom vyšších nákladů na topení i oblečení nás mohou potrápit i zamrznuté zámky, ať hovoříme o těch visacích, zámkových vložkách, či zámcích u aut. V takovém případě rozhodně není na škodu vědět, jak se takového problému co nejrychleji a nejefektivněji zbavit, ale ještě lepší je znát pár triků, jak tomu úplně předejít, nebo možnost takového zamrznutí alespoň eliminovat. Máte štěstí, právě teď se to všechno dozvíte!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Bydlení v kontejneru - jak na to?

Alternativní řešení čehokoliv je dnes velice v módě. Co takhle přidat svou trošku do mlýna a podívat se na alternativní způsob bydlení? Tím je rozhodně bydlení v kontejneru. Ne v tom na odpadky, ale tzv. přepravním lodním kontejneru. Nebudu vás moc dlouho napínat, pojďme si říct, o co jde a co to přináší jak majitelům, tak světu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na zastřešení pergoly komůrkovým polykarbonátem

Komůrkový polykarbonát je v současnosti asi nejvyhledávanějším materiálem pro zastřešení pergolbazénů a různých jiný přístřešků atp. Proč? Díky svým vlastnostem, které momentálně nemají na českém trhu konkurenci. Jak se s tímto materiálem pracuje a jak jím můžete zastřešit právě pergolu, to se dozvíte v našem článku.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co dělat s plísněmi u oken?

Plísně v bytě nebo domě nejsou žádným neobvyklým problémem. Jakmile se k vám dostane vlhkost, plíseň ji bude pravděpodobně následovat. Je to nepříjemný problém, protože plísně mají vliv i na naše zdraví, ale nevěšte hlavu, není to konec světa. Ani plíseň není neporazitelná. A my tu válku s ní společnými silami vyhrajeme!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co dělat s netěsnícími okapy?

Takový netěsnící okap může nadělat pěknou paseku. Už jen proto, že je tak blízko zdi domu. Omítky, ale i celé zdivo, jak všichni dobře víme, nejsou s vodou příliš velcí kamarádi. Problém se špatným těsněním je tedy potřeba co nejdříve a hlavně účinně řešit. Jak na to? Rádi vám poradíme! A uvidíte, že to nebude taková hrůza a společnými silami to zvládneme.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Kde sehnat kvalitní ornou půdu pro zahradu?

Základem zahrádkářského a zahradnického úspěchu je bezesporu kvalitní půda. To se lehko řekne, ale občas poměrně špatně udělá. Kde takovou správnou zeminu vzít? Kolik mě to může stát a vůbec, jak to celé funguje, když si ji chci pořídit? Pokud vás všechny tyto otázky trápí, už nemusíte zoufat. Dovedly vás totiž na správnou adresu, kde si je všechny zodpovíme.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak chránit křehké zastřešení pergol proti krupobití?

Pergola je moc prima záležitost. Člověk je na čerstvém vzduchu, ale má přitom jistotu, že mu nic nebude padat na hlavu. Tedy do té doby, než přijde krupobití a na hlavu nám začne padat naše vlastní zastřešení. Problém, který pojišťovny řeší poměrně často, ale naším hlavním cílem je především takovým nepříjemnostem předcházet. Jak na to? To vám poradí náš článek!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Z čeho stavět nové příčky a stěny u novostavby

Postavit si svépomocí vlastní bydlení je velice romantická a krásná myšlenka. Ovšem není to úplně nejjednodušší. Tak jako u dobrého jídla záleží na kvalitě surovin, i u vašeho domu je velice důležité, z čeho jej budete stavět. Jaký materiál je právě pro vás nejvhodnější? To půjdeme teď společně zjistit. Koneckonců, otázku materiálu budete řešit, i když si necháte domeček postavit kvalifikovanou firmou. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Rozdíly mezi šedým a bílým polystyrenem

Polystyren - materiál, který většina z nás velmi dobře zná. Stejně tak jeho izolační účinky. Méně známá je ovšem jeho šedá varianta. Teď ale vyvstává otázka. Je tedy lepší šedý nebo bílý polystyren a hlavně proč? Po přečtení tohoto článku již budete znát odpověď.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit prošlapané schody?

Schody, které sloužily dlouhá léta, již pravděpodobně dosloužily? Není potřeba dělat rovnou celé nové schodiště. Prošlapané schody lze svépomocí opravit. Postačí na to trocha volného času, šikovnosti a také to, že si přečtete tento článek.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na protipožární zabezpečení domu?

Když vypukne požár, není to žádná legrace a oheň zničí, co mu jen vstoupí do cesty. Nejlepším způsobem, jak se před ním ochránit je účinná prevence v podobě protipožárního zabezpečení. Rozhodně to není žádná zbytečná investice, nedá se spoléhat na to, že zrovna vy prostě nevyhoříte. Navíc existují i jisté požární předpisy dané zákonem. Ale nemějte strach, společně se tím vším prokousáme.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat moderní plechovou krytinu?

Časy dominance pálených tašek jsou ty tam a mnozí z nás se raději obrací k variantě pokrýt střechu plechem. Jak se zorientovat v široké nabídce, jaké má plechová střecha výhody a spoustu dalších vychytávek najdete v našem článku!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně vybrat travní směs?

Založit trávník a úspěšně ho dovést do provozuschopného stavu není žádná legrace. Už první krok, tedy výběr samotného travního semene, může být pro leckoho oříšek. Ale i pro toto platí jisté zákonitosti, které vás navedu ke zdárnému konci. A právě za tímto účelem čtete tento článek!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit vydrolený beton na terase?

Beton je jedním z nejjednodušších způsobů, jak vyřešit podlahu ve venkovním prostoru. Obzvlášť, když si ho děláte sami. Proto není divu, že i terasy často mívají právě betonový podklad. Jenže takový materiál nevydrží všechno a není žádným překvapením, když se jednou za čas vydrolí. Jenže co s tím? I taková věc se dá opravit a uvidíte, že to zvládnete levou zadní. Tady je návod!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na výměnu vnitřních parapetů u oken?

Občas přijdou v životě a obydlí člověka jisté změny, které se později přetransfromují ve změny další. Přijde výměna oken či interiérového vybavení, nebo naopak nějaká nehoda a vy budete potřebovat vyměnit parapet. Jenže jak na to?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně tapetovat?

Nastala doba, kdy opět přicházejí do módy tapety. Jelikož domovní design jako obor stále roste, s ním se rozšiřují i možnosti, co se tapetování týče. Dnes můžete mít na zdi opravdu naprosto cokoliv, klidně i oblíbenou fotku z dovolené. Tapety ovšem nebudou mít takový efekt, pokud je aplikujete špatně. A protože to bychom nechtěli ani my, ani vy, je tu pro vás náš článek, který vás se základními pravidly tapetování seznámí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit skvrny od barvy? Z kovu, ze dřeva nebo stěn.

Známe to všichni. Když se maluje, je všude nepořádek. I když všechno vystěhujete, převléknete se, zakryjete igelitem nebo čímkoli jiným, občas prostě neohlídáte všechno a stane se, že troška barvy někam ukápne. A už je nadělení. Žádná situace ovšem není neřešitelná. Barva se dá odstranit. Jak na kterou vyzrát? Pojďme se na to podívat!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak často filtrovat bazén?

Bazény se pomalu ale jistě stávají standardem pro každou zahradu. Proč také ne? Teplotní výkyvy jsou čím dál větší, léta parná a suchá, jen blázen by se nerad osvěžil skokem do vody. Abychom do ní ovšem neztratili chuť skočit, měli bychom ji udržovat čistou. K tomu nám nejlépe poslouží filtrace. Je to mnohem efektivnější řešení, než vodu neustále vyměňovat, což by vás navíc přišlo na veliké peníze za vodné a stočné.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak postavit stan a starat se o něj?

Plánujete letní dovolenou? Mnohá rekreační střediska či objekty vám přijdou zbytečně předražené? Nebo prostě máte rádi pobyt v přírodě, kde je klid, lišky dávají dobrou noc a budí vás ráno šveholení ptáčků... Vyrazte si pod stan! Jestli nevíte, jak na stavbu a údržbu takového bydlení, nebojte se a čtěte dál, společně to určitě zvládneme!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak poznám pravé a levé dveře?

Věřím, že většina z vás dlouhá léta netušila, že nějaká problematika podobného rázu vůbec existuje. A proč by se tím měl člověk zabývat, když to k běžnému civilnímu životu vůbec nepotřebuje. Ale v životě člověka přicházejí chvíle, které nás mají něco naučit. Třeba to, jak poznám, jestli máme doma pravé nebo levé dveře.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně řezat sklo?

Výroba skla má v naší zemi dlouholetou historii a tradici. Není divu, že se jím obklopují i naše domácnosti. Ať už jsou to okna, prosklené dveře nebo zrcadla, zůstává sklo stále křehkým materiálem a není žádnou výjimkou, že občas praskne nebo se vysype. Ale proč hned shánět odborníky? Máte-li šikovné ruce (A Češi zlaté ručičky mají!) a kuráž, můžete si sklo vyměnit sami! No jo, jenže jak ho uříznout, aby neprasklo? Pojďme si to říct... Chcete-li ovšem provést dobrou práci, musíte se kvalitně připravit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyleštit kámen?

Zahrádka, to nejsou jenom rostliny. Zahrada je kus přírody, VÁŠ vlastní kus přírody. Ale ta zahrnuje i neživé věci. Kameny vypadají na zahradě skutečně výborně! Ale ne, když jsou obrostlé mechem, kazové atp. Dají se z nich tvořit cesty nebo dokonce i schody, fontánky, dají se dát na skalku nebo do jezírka... Zkrátka využití mají opravdu hodně. Proto chceme, aby dobře vypadaly. Pojďme si říct, jak je opracovat, abychom toho docílili.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak pracovat se silikonem?

Určitě se vám někdy stalo, že Vám začaly plesnivět spáry, museli jste vyměnit kachličky nebo třeba umyvadlo či sprchový kout. V takovém případě je potřeba obnovit silikonové spáry. A jak na to? Uvidíte, že to není žádná věda!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyrovnat prohnutý strop?

Váš strop se prohýbá, je nakřivo, nebo se na něm tvoří "vlnky"? S tímto se často potkávají majitelé straších staveb anebo ti, kteří prostě měli smůlu na řemeslníky, jež ho neudělali pořádně. jedná-li se o případ novostavby, nejjednodušší bude vzít smlouvu a omlátit jim ji o hlavu, ať to udělají znovu. Když už jste ale zabydlení, těžko by se vám chtělo vystěhovat se na pár dní jinam kvůli drobné vadě na kráse. Dá se to řešit i jinak, vzít to do svých rukou a my vám poradíme jak. A těch možnotí vám nabízíme rovnou několik!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak hluboko zazdít vodovodní trubky?

Vodovodní trubky. Výborný vynález! Můžete vodu hnát v podstatě jakým směrem se vám zlíbí a nejste odkázáni jen na její přirozený tok a gravitaci. Dnes se nad tím nikdo nepozastavuje, je to prostě samozřejmost. Ale samozřejmost už není, jak ty trubky dostat do zdi! Není to vůbec jednoduchý proces a všechno musí být naprosto přesné. Pojďme si říct, jak tento proces vypadá...

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit vteřinové lepidlo?

Vteřinové lepidlo umí být v domácnosti pomocník k nezaplacení. Když není doma náhodou po ruce, je to katastrofa! Mnoho domácností si život bez něj vůbec nedokáže představit. Obzvlášť máte-li děti nebo hravá zvířátka, či dokonce onu vražednou kombinaci - obojí dohromady! Slepí velmi spolehlivě to, co slepit chcete, ale stejně tak dobře bohužel i to, co nechcete.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit lepidlo mamut?

Kutilové a kutilky, kteří si raději všechno opraví a smontují sami, poslední dobou stále víc a víc přicházejí na chuť tzv. montážním lepidlům. Je pravda, že takové lepidlo nadělá skutečně mnohem méně hluku než taková vrtačka, spotřebuje méně energie než šroubování šroubovákem a ušetří i nějakou tu minutku vašeho, jistě velmi ceněného, času.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na plot ve svahu?

Domečky na stráni jsou krásná věc! Ale občas je i ve svahu potřeba svoje území oplotit. Ať už, aby se nikdo nedostal k vám, nebo aby vám například zvířátka neodcházela na nehlášené výlety. Pojďme se podívat, jak se s takovým úkolem poprat!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak natahovat perlinku?

Nově Jak na opravu omítek? popraskaly... Chcete si v novém bytě pověsit na stěnu obraz a zjistíte, že je hrbolatá... Noční můry mnohých z nás. Jenže co s tím? Řešením je v podstatě velmi jednoduchá záležitost, které se říká perlinka. A jak už to tak u složitých problémů bývá, řešení je paradoxně snadné.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zabránit vyskakování oken?

Setkáváme se čím dál častěji s problémem, že nám netěsní okna. Ať jsou plastová nebo dřevěná, profukují nebo propouští vodu a je to často proto, že nám vyskakují z rámu. Bohužel na to tuto skutečnost můžeme narazit u zcela nových kusů. V tu chvíli je nejlepším řešením takové vyskakující okno vzít, omlátit ho dělníkovi o hlavu a nechat si ho vsadit znovu. Někdy to ale nemusí být chyba lidského faktoru...

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak položit netkanou textilií?

Netkaná textilie, kterou můžete znát taktéž pod pojmem mulčovací textilie je nejlepší přítel takzvaných zahrádkářů "okrasných". Jenže jak vybrat tu správnou? Ono jich je víc druhů? Tak která je vhodná pro mě? A jak s ní mám vlastně naložit? Pokud se vám tyto otázky honí hlavou, čtěte dál!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak kombinovat keře v zahradě?

Zahrady vždy měly estetickou funkci již od dob dávnověku. Jakmile člověk přišel na to, že se dají pěstovat krom užitkových plodin také květiny a jiná okrasná zeleň, staly se zahrady chloubou panovníků a zahradníci byli velmi žádanými občany. Ti by vám také řekli, že rozhodně není jedno, kterou rostlinku vysadíte vedle které.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zrekonstruovat zahradu?

Změna je život! Každý den si vezmete jiné oblečení, probudíte se s jinou náladou, je jiné počasí, potkáte se s jinými lidmi, něco jiného se vám za ten den přihodí. Ani doma nezůstává všechno stejné. Někdo se stěhuje, někdo třeba jen vymaluje nebo koupí novou skříň... Tak proč by měla stále stejná zůstávat vaše zahrada? Nebo jiný případ. Co když se na ní podepsala třeba živelná pohroma? K důvodu rekonstruovat zahradu přijdete, ani nevíte jak. Jenže co když nevíte jak na to? Nevadí! Koukněme se na to společně!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit protékání záchodu?

Známe to všichni. V klidu si doma fungujete, odskočíte si, spláchnete, ale když projdete kolem toalety znovu, něco není v pořádku. Ten nepříjemný zvuk, když voda stále nepřestává proudit mísou, i když už k tomu dávno nemá důvod. Nejen, že je zmíněný zvuk tak otravný, že mají vaše nervy chuť zajít si na čundr, ale (i když se to nemusí zdát) tuto legraci pocítí i vaše peněženka, jíž se výrazně uleví. Co s touto apokalyptickou katastrofou? Utrácet další peníze za údržbáře? To snad ne! Zkusme napřed společnými silami vaši toaletu opravit! Žádný strach, budu vás navigovat velmi zevrubně…

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek