pokornydejv - článkyStavíme polozapuštěný bazén - výkopové práce - jak na to?

Zahradní bazény dosahují v Česku v posledních letech stále větší a větší obliby. Není divu - relaxace, klid a pohoda u vody se tak dostává přímo k vám domů, ušetříte cestu na koupaliště a máte dokonalé soukromí. Co si ovšem málokdo při této představě uvědomí je fakt, že bazén nestačí jen mít, je potřeba se o něj starat a především ho i do zahrady i zabudovat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


OCHRANA DŘEVA - Jak správně impregnovat dřevo, aby vydrželo 25 let?

Dřevo je jedním z nejobvyklejších, nejtradičnějších, ale také nejvíce náchylných stavebních materiálů. Pokud si postavíte dřevěnou terasu, altán nebo třeba celou chatu, počítejte s tím, že se o něj budete muset starat, snadno totiž podlého degradaci. Vadí mu vlhkost, mráz, horko i přímé sluneční záření, přičemž ho mohou poškozovat i houby, plísně nebo hmyz (především červotoči nebo mravenci). Chcete-li životnost dřeva výrazně prodloužit, pomůže vám impregnace a dodržení některých základních stavbařských pravidel.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit popraskaný beton?

Nějakou plochu zalitou betonem, ať již podlahu, schody nebo plošinu s altánem, má doma téměř každý. Ne všichni však ví, že je potřeba ji hlídat a udržovat. Beton má totiž, kromě mnoha skvělých vlastností, i některé, bez nichž bychom se docela dobře obešli. Mezi druhou skupinu patří křehkost nebo dobrá savost. Právě to totiž způsobuje jeho popraskání. Pokud ho neopravíte hned v začátku, pak se vám také může docela dobře stát, že budete muset betonovou vrstvu pokládat znovu. To je časově náročné, vyžaduje to hodně materiálu a taky práce. Proto doporučujeme každý problém vyřešit hned v zárodku. Jak? S tím se vám v následujících řádcích pokusíme poradit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na zelený bazén? Jak se zbavit zelené vody?

Češi si v poslední době velice oblíbili všechno, co souvisí se zahradou. Skalky, altány, grilování a v neposlední řadě i bazény. Ne každý si však uvědomuje, kolik práce tyto záležitosti obnáší. Tím, že si pořídíte bazén, musíte si také hlídat stav vody v něm, její čistotu i pH. Bazén, ve kterém je voda dlouhodobě, totiž zkrátka vyžaduje alespoň základní údržbu, jinak si neuženete jen ostudu u sousedů, ale budete hazardovat se svým vlastním zdravím.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak porazit strom?

Kácení stromů je práce, která vyžaduje určité zkušenosti. V případě, že uděláte chybu, tak už nejde jen o výslednou kvalitu, ale někdy i o život! Proto je dobré si o tom napřed něco přečíst, zjistit, čeho byste se měli vyvarovat, nebo se domluvit s někým, kdo má s dřevorubectvím zkušenosti, a kdo vám na začátek pomůže. Podívejme se tedy na celou problematiku společně trochu blíže.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak spočítat objem válce?

Ne nadarmo se říká, že matematika je všude kolem nás. Bez její pomoci nezjistíte, kolik je hodin, ani kolikáté pivo jste si objednali. Ovšem v praxi se setkáváme poměrně často s mnohem složitějšími úlohami. Nezdá se to, ale pro mnohé z nás může být poměrně velký problém i taková záležitost, jako je výpočet objemu válce. Podívejme se tedy na celou věc postupně společně.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak má být vysoký komín?

Co je nedílnou součástí každého domu a každé střechy? Správně, je to komín. Někdo by si řekl, že se nejedná o nic jiného, než o vyústění odvodu zplodin z kotle ven, ovšem o to překvapivější je, kolik norem a zákonů se komínů týká. Dobrý komín totiž musí být nejenom stabilní, pevný, vzhledný a estetický, ale také odpovídající zákonům a směrnicím. A jaké jsou?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak postavit doma králíkárnu?

Chov králíků má v Česku silnou tradici, a oblíbeným koníčkem je u nás dodnes, především na venkově. Proč králíky chováme? Především kvůli masu. To je velmi dobré, výrazně méně tučné než vepřové, a přesto chutnější a výživnější, než drůbeží. Z chovu králíků tedy plyne výrazný užitek, nemluvě o možnosti prodeje kůží. Samozřejmě, někdo může chovat králíky i jen tak, pro radost, bez zabíjení, nebo je prodávat jiným chovatelům, ovšem ať tak, nebo tak, bude třeba především vyřešit, kam je umístit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyřešit vjezd do garáže?

Jistě to znáte. Je večer, vracíte se z práce domů, a jako každý den zacouváte autem do garáže, zavřete vrata, zamknete svého plechového miláčka, aby ho nikdo neukradl, a jdete domů.

Každodenní rutina, nic zajímavého, nad čím by stálo za to přemýšlet. Ale přesto i taková základní věc, jako je vjezd do garáže musí splňovat hodně požadavků, pokud nám má sloužit dobře a pohodlně a nekomplikovat nám život.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak provést odizolování zdiva? od zemní vlhkosti

Zemní vlhkost je věc, která nás u našich domů trápí často opravdu hodně. Zejména u starších domů, ale i u novostaveb se nám mohou na zdi objevit vlhké fleky a zaschlé mapy způsobené prosakování vody do domu.

V horším případě může dojít také k poškození podlahy, prohnití trámu, nebo poškození základů domů, což jsou věci, které rozhodně nechceme.

Jak tedy provést odizolování zdiva od zemní vlhkosti? Pokud nechcete objednávat firmu, která má s podobnými záležitostmi zkušenosti, a chcete si zdivo odizolovat sami a levněji, nezbude vám než se pustit do práce.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak opravit staré schodiště?

Domov má být místo, kde budeme spokojení, kde bude všechno podle nás a přesně tak, jak to chceme my. A dá se předpokládat, že chceme mít všechno co nejkrásnější, nejpohodlnější a ideální. Pak je ovšem třeba se o věci u nás doma náležitě starat, a nebát se občas něco zainvestovat do jejich údržby a oprav.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek