Štefan - článkyJak zajistit garážová vrata proti zlodějům?

Dle statistických údajů policie, jsou garáže pro zloděje doslova magnetem. Důvod bývá jednoduchý, takovéto garáže bývají nejméně zabezpečené a lidé tomu nevěnují tolik pozornosti. Zloděje je přitahuje z důvodu uskladněných věcí, kterých tam bývá mnoho.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jakou dlažbu na terasu?

Na terasu nemusíte použít jen prkna, ale můžete si jí i vydláždit. Chcete aby Vám dlažba na terase ladila s dlažbou chodby a docílit jednotného celku. Potom ovšem pozor, ne všechnu dlažbu použitou v interiéru lze použít i na venkovní terasu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zajistit nezamrznutí vody v trubkách?

V tomto článku se zaměříme na ochranu vodovodních potrubí v období mrazu. Pokud se jedná o objekt, kde bydlíme celoročně tak to není zas takový průser. Mnohem horší jsou rekreační objekty, kam jezdíme spíše v letních měsíc v zimě jen málokdy ne-li vůbec. Proto je důležité v těchtoobjektech dávat větší důraz na vodovodní potrubí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak ochránit dům před bleskem?

Nejprve si řekněme co je vůbec blesk. Blesk je elektrostatický výboj, který vzniká při bouřce. Jeho vlastnosti jsou ničivé, jelikož napětí mezi mrakem a zemí je desítky až miliony voltů, proud je kolem 20 tisíc ampér. A jak ochránit své obydlí před tímto ničitelem? Základní ochranu tvoří hromosvod, přesněji bychom řekli, že je to bleskosvod. Hrom je jen zvuk doprovázející blesk. A jako další ochrana se používá přepěťový chránič, který spíše zabezpečuje naší elektroinstalaci a elektroniku.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek