Michaela Pišanová - článkyČím zakrýt bazén proti listí?

Koupací sezóna je tady a s ní spousta vodních radovánek, ale také i starostí se zakrytím bazénu. Dá se říct, že čím větší bazén, tím větší starost. Zejména v době, kdy se nepoužívá je přikrytí bazénu téměř nutností, jinak ho máte plný listí a dalšího nepořádku. Existuje několik způsobů, jak to udělat. Velkou roli při výběru efektivního zakrytí hrají vaše finanční prostředky, velikost bazénu a dostatek místa na zahradě.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak spočítat objem bazénu?

Bazény jsou čím dál častěji součástí našich zahrad. Zvolili jsme si určitý bazén, ale nyní nás zajímá, kolik vody k jeho naplnění potřebujeme a s tím následně souvisí množství bazénové chemie, které potřebujeme k údržbě.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně oškrábat zeď?

Škrábání staré malby ze zdí je rozhodně nejméně oblíbenou prací související s malováním bytu. Jenže jednou je prostě nánosů moc a této aktivitě se nevyhneme.

Před vlastním škrábáním zdí se musíme připravit, protože se jedná o činnost, která nadělá nepořádek a je tedy vhodné mít vše dopředu koupené.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak spočítat sklon střechy?

Chystáme se pokládat střešní krytinu a v instrukcích od výrobce se dočítáme, že daná krytina potřebuje určitý minimální sklon. Minimální sklon nám udává jaký minimální úhel nám musí střecha svírat se základnou, o něco větší bývá v tomto případě lepší. Jestliže pokládáme krytinu na již existující krovy, můžeme si daný úhel prostě změřit. V případě, že budujeme novou střechu je lepší si tento sklon spočítat. Tedy konkrétně si spočítat potřebnou výšku štítu, abychom tohoto sklonu dosáhli.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Svahové tvarovky jak postavit?

Před vlastní stavbou

Jako první je nutné říci, že je důležité si rozvrhnout celou zahradu, abychom jasně věděli, která část zahrady bude mít jakou funkci. Při pozdější přestavbě nevyhovujících prvků, bychom měli akorát další práci navíc.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Spáry obkladů jak vyčistit?

Čištění obkladů a zejména jejich spár může být poměrně náročnou a tudíž neoblíbenou činností. Na druhou stranu se snažíme, aby naše koupelny, podlaha v hale nebo v kuchyni vypadala stále, tak pěkně jako nová. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit a dezinfikovat studnu?

Voda je nejdůležitějším zdrojem pro život, proto je důležité pokud využíváme vodu ze studny, abychom vodu udržovali čistou a nezávadnou. Ačkoli nám do studny přitéká čistá voda, může se znečistit právě z usazenin a nečistot ve studni. Tyto usazeniny vznikají v průběhu let užívání, kdy vnikají do studny spolu s dešťovou a povrchovou vodou. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit připálenou troubu?

Před samotným čištěním trouby, bychom si měli přečíst uživatelskou příručku, zejména tedy pokud čistíme troubu poprvé. Vyvarujeme se tím především estetickému poškození některých druhů povrchů, jelikož při působení některých látek na různé slitiny existuje určité riziko vzniku skvrn.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak položit nopovou folii?

Před vlastní prací s nopovou fólii bychom měli:

  1. Než se pustíme do pokládání nopové fólie je samozřejmě nutné odkopat zeminu okolo základů domu, a to maximálně do úrovně základové spáry, abychom nepoškodili statiku domu.
  2. V případě výrazných nerovností na suterénním zdivu (základech domu) je pro dosažení optimálních vlastností doporučeno, tyto nerovnosti vyrovnat sanační omítkou v případě větších nerovností je vhodné je přímo dozdít. 
  3.  V této fázi si můžeme také zvolit odvětrání potrubím, kdy je třeba vysekat kapsy ve zdivu, do těchto kapes zasadíme trubky a zaomítáme je.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek