Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak rozmrazit vodu v trubkách? Rady

  

Venku mrzne, až praští a vám přibývají na čele vrásky, protože marně přemýšlíte, jak rozmrazit vodu v trubkách? Na následujících řádcích se dozvíte hned několik receptů, jejichž prostřednictvím se vám to určitě podaří. Hlavně zapomeňte na nepříliš bezpečné způsoby, k nimž patří rozmrazování pomocí otevřeného ohně nebo dalších zdrojů s nepřiměřeně vysokou teplotou.

Horká voda i horkovzdušná pistole

Mezi neúčinnější způsoby paří polévání horkou vodou. Je to způsob, který je sice poněkud zdlouhavý, ale za to funguje! Nemusíte se také obávat poškození potrubí. Někdy se pro zahřívání používá také horkovzdušné pistole.

Nejefektivnější je ohřát celou místnost!

Jen málokdo ovšem disponuje dostatečným počtem lidí, kteří by byli schopni zahřívat pomocí pistolí potrubí v celé jeho délce! Efektivnější je zřejmě ohřát celou místnost, kde se zamrzlá voda v trubkách nachází, a jako doplněk využívat třeba právě té pistole. Při rozehřívání je nutné uzavřít vodu a pustit kohoutky, protože rozmrzlá voda musí mít pochopitelně kam odtéci.

Potrubí zahřívejte vždy od konce

Jestliže vám možnost ohřátí celé místnosti chybí, případně se potrubí táhne delším úsekem, s rozehříváním začínejte vždy na jeho konci. Je logické, že rozehřívání na začátku nebo uprostřed potrubí by nemělo smysl, když by se na konci stále nacházel onen prokletý ledový špunt!

Nebojte se pomoci profesionála!

Jestliže se na takovou rozmrazovací akci sami necítíte, není žádná ostuda přizvat si na pomoc profesionála! To je vhodné především v případě kovového potrubí, jež lze elektricky rozmrazovat prostřednictvím transformátorů, s nimi by měli ale zacházet opravdu jen odborníci.

Vyhněte se zbytečným nákladům navíc!

Řešení celého problému se rozhodně nevyplatí odkládat, protože může dojít jen k větším škodám v okamžiku, kdy trubky popraskají. Výše zmíněné rady by vám měly pomoci takové nehodě úspěšně předejít.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.5/5 (2 hlasy)

Související články