Šárka Stuchlíková - článkyJak vyčistit textilní vnitřní žaluzie?

Vnitřní textilní žaluzie představují praktický a zároveň estetický prvek pro využití v interiéru. Skvěle poslouží pro regulaci světla i zakrytí před zvědavými zraky z ulice. Mnoho lidí však často má problém s tím, jak takové žaluzie vlastně správně vyčistit. V tomto článku najdete rady a nápady, s jejichž pomocí budou vaše textilní žaluzie vypadat jako nové a snížíte riziko jejich poškození nevhodnou manipulací.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na efektivní odklízení sněhu?

Zaskočila vás silná sněhová nadílka a hledáte způsob, jak efektivně uklidit příjezdovou cestu, chodník a další součásti vašeho pozemku? Hlavně v případě, kdy téměř hned po odklizení sníh znovu napadá, se mohou hodit následující rady a tipy, s jejichž pomocí zvládnete odklizení rychle a efektivně bez poměrně velké námahy.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Kde vzít peníze na rekonstrukci domu?

Chcete se pustit do rozsáhlejší rekonstrukce domu, ale nevíte, kde na to všechno vzít peníze? V takovém případě máte na výběr v zásadě čtyři možnosti financování. V případě rekonstrukce je navíc potřeba počítat s tím, že odhadovaný rozpočet se může kvůli nečekaným problémům zvýšit. Raději tak dopředu připočítejte zhruba 10 % jako rezervu pro nutné případy.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Historie vánočního osvětlení. Jak šel čas se svítící výzdobou?

Kdy se objevily první žárovičky na stromečku a co jim předcházelo? Proč se zpočátku svítící vánoční výzdoba příliš nepoužívala a budila nedůvěru? A bez čeho si nedokážeme představit dnešní vánoční svátky? Historie vánočního osvětlení ukrývá mnoho zajímavostí a příběhů, které vás zaujmou nejen při věšení svítícího řetězu na stromeček.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Návod, jak vybrat pojištění domácnosti

Chcete si nechat pojistit domácnost a mít větší klid, že v případě potíží dostanete finanční kompenzaci? Sjednat správné pojištění, které je zároveň výhodné, však zdaleka není tak jednoduché. Přečtěte si několik rad a naučte se, jak vybrat pojištění domácnosti.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybourat starý strop?

Před každou větší rekonstrukcí je na řadě důkladné bourání. Týká se to také stropů, jejichž správné vybourání, které nepoškodí statiku domu, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Záleží na použitých materiálech, technice stavby a dalších detailech. Pokud jste na pochybách a nemáte kompletní stavební dokumentaci, raději si přizvěte odborníka, ať neuděláte více škody než užitku.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek