Šárka Stuchlíková - článkyProč oplotit stavební pozemek? Je to zbytečnost nebo nutnost?

Důvodů pro oplocení stavebního pozemku existuje hned několik. V první řadě jde o zajištění bezpečnosti na stavbě a dalším důvodem je ochrana stavebního materiálu a veškerého majetku používaného pro výstavbu. Volně přístupný pozemek je totiž nedostatečně chráněn a může být snadným cílem pro případné zloděje. Zjistěte si více informací o důvodech, proč si stavební pozemek rozhodně oplotit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Začátek stavby – kde vzít vodu a energii?

Chcete začít se stavbou, ale nemáte přístup k vodě ani elektrické energii v daném místě? Co dělat v tomto případě? Nejjednodušší variantou je klasicky vytvoření odpovídající přípojky pro daný typ energie.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Z čeho realizovat kanalizaci domu?

Kanalizace domu je velkou otázkou, kterou je potřeba vyřešit ideálně ještě před zahájením stavby. V první řadě je tak důležité provést úvahu, jestli se připojíte na veřejnou městskou kanalizaci, nebo zvolíte vlastní řešení v podobě septiku či menší čističky odpadních vod. V případě, kdy veřejná kanalizace není k dispozici, není co řešit. Na druhou stranu, pokud máte možnost připojit dům na kanalizaci, už budete mít víceméně vystaráno a bez starostí. Stačí jenom pravidelně platit stočné. A jak si poradit se samotnou realizací kanalizace?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak se provádí skrývka ornice a k čemu se dá použít?

Ještě před zahájením běžných stavebních prací a vytvořením základové desky domu přichází na řadu důležité úkony v podobě vyrovnání a přípravy podkladu. Součástí je také skrývka ornice. Jak to funguje, co všechno skrývka obnáší a k čemu se dá využít? To všechno se dozvíte přímo v tomto textu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat travní směs pro založení krásného trávníku?

Při výběru travní směsi je dobré pamatovat na to, že trávník je tvořen různými druhy rostlin. Z toho důvodu je možné vybírat mezi travní směsí určenou spíše na slunné stanoviště, do stínu či na hodně namáhané plochy. Správný výběr kvalitní travní směsi je přitom jedním z nejvíce důležitých kritérií pro úspěšné založení krásného trávníku, který bude při správné údržbě optimálně prosperovat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit textilní vnitřní žaluzie?

Vnitřní textilní žaluzie představují praktický a zároveň estetický prvek pro využití v interiéru. Skvěle poslouží pro regulaci světla i zakrytí před zvědavými zraky z ulice. Mnoho lidí však často má problém s tím, jak takové žaluzie vlastně správně vyčistit. V tomto článku najdete rady a nápady, s jejichž pomocí budou vaše textilní žaluzie vypadat jako nové a snížíte riziko jejich poškození nevhodnou manipulací.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na efektivní odklízení sněhu?

Zaskočila vás silná sněhová nadílka a hledáte způsob, jak efektivně uklidit příjezdovou cestu, chodník a další součásti vašeho pozemku? Hlavně v případě, kdy téměř hned po odklizení sníh znovu napadá, se mohou hodit následující rady a tipy, s jejichž pomocí zvládnete odklizení rychle a efektivně bez poměrně velké námahy.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Kde vzít peníze na rekonstrukci domu?

Chcete se pustit do rozsáhlejší rekonstrukce domu, ale nevíte, kde na to všechno vzít peníze? V takovém případě máte na výběr v zásadě čtyři možnosti financování. V případě rekonstrukce je navíc potřeba počítat s tím, že odhadovaný rozpočet se může kvůli nečekaným problémům zvýšit. Raději tak dopředu připočítejte zhruba 10 % jako rezervu pro nutné případy.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Historie vánočního osvětlení. Jak šel čas se svítící výzdobou?

Kdy se objevily první žárovičky na stromečku a co jim předcházelo? Proč se zpočátku svítící vánoční výzdoba příliš nepoužívala a budila nedůvěru? A bez čeho si nedokážeme představit dnešní vánoční svátky? Historie vánočního osvětlení ukrývá mnoho zajímavostí a příběhů, které vás zaujmou nejen při věšení svítícího řetězu na stromeček.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Návod, jak vybrat pojištění domácnosti

Chcete si nechat pojistit domácnost a mít větší klid, že v případě potíží dostanete finanční kompenzaci? Sjednat správné pojištění, které je zároveň výhodné, však zdaleka není tak jednoduché. Přečtěte si několik rad a naučte se, jak vybrat pojištění domácnosti.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybourat starý strop?

Před každou větší rekonstrukcí je na řadě důkladné bourání. Týká se to také stropů, jejichž správné vybourání, které nepoškodí statiku domu, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Záleží na použitých materiálech, technice stavby a dalších detailech. Pokud jste na pochybách a nemáte kompletní stavební dokumentaci, raději si přizvěte odborníka, ať neuděláte více škody než užitku.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek