Pergoly

Jakou podlahu zvolit do pergoly - materiál

Poslední roky získalo venkovní domácí posezení velkou oblibu a pergola, které je také velice dekorativní, je jednou z možností, jak si venkovní posezení zpříjemnit.

Jak na pergolu z palet?

Palety jsou alternativním řešením pro výrobu zahradního nábytku, různých plotů, opěrných zídek, vegetačních stěn i pergol a zahradních altánů. Pokud se množství palet použitých na stavbu pergoly nepřežene a zkombinuje se s jiným materiálem, může vzniknout velmi příjemné a oku lahodící posezení.

Jak na osvětlení pergoly?

Osvětlení prodlužuje denní posezení v zahradě pod pergolou, mění ji na pohádkově tajemnou a vnáší pohodu a pocit bezpečí. Dnes už díky nízkonapěťovému osvětlení není luxus, spíš nutnost, zloději o osvětlené objekty nemají zájem. Dbáme především na bezpečnost, aby se předešlo zásahu elektrickým proudem.

Jak na bioklimatickou pergolu?

Pod názvem bioklimatická pergola se skrývá současné nejmodernější zastřešení terasy. Předností tohoto jedinečného stínicího systému je skutečnost, že pracuje za každého počasí v kterékoli roční době a plní hned čtyři funkce najednou, když chrání před sluncem, deštěm, větrem i sněhem.

Jak na spojování trámků u pergol?

Pro stavby pergol je charakteristickým prvkem jejich architektonická nesamostatnost. Nejčastějším typem přírodní pergoly je dřevěná konstrukce z trámů a latí nebo z loupané kulatiny. Základem jsou nosné trámky, na které jsou horizontálně položené podélné trámce. Pro pevnost a stabilitu je velmi důležité jejich vzájemně spojení. Nabízíme pár tipů.

Jak na realizaci chodníčků k pergolám?

Pergola bývá nejhezčím koutem zahrady a obydlí zároveň, tvoří spolu kompaktní celek. Pobytem v nich si zpříjemňujeme a prodlužujeme letní sezónu. Měla by citlivě navazovat na dům a umožňovat přímý kontakt se zahradou. Přístup řešíme po zpevněných cestičkách a chodnících.

Co je plexisklo?

Plexisklo, chemicky polymethylmethakrylát (zkratkou PMMA), je syntetický polymer, tedy bezbarvá průhledná amorfní hmota. Jinak se také nazývá akrylátové (organické) sklo. Toto jméno získal díky svým optickým vlastnostem, které se sklu podobají. Tvrdé čiré desky či bloky se vyrábějí z methylesterů kyseliny methakrylové.

Inspirace jak vyzdobit pergolu na oslavu

Každý, kdo má možnost, nejraději pořádá oslavy venku. Pokud nám dovolí počasí a máme vhodné místo, můžeme začít zařizovat. Úplně nejlepší řešení je uspořádat oslavu v pergole, kterou máte blízko domu. Název je odvozen z latinského slova pergula, což znamená krytí. Pojďme si říct, jak si takovou pergolu originálně vyzdobit na vaši oslavu.

Co vše musíme promyslet než začneme stavět pergolu?

Chcete zkrášlit svou zahradu a přemýšlíte nad stavbou pergoly? Pergola je jednoduchá a zároveň hezká okrasná stavba, která dodá Vaší zahradě tu správnou jiskru. Stane se také vhodným místem pro odpočinek, relaxaci a má hodně možností využití. Před samotnou stavbou je však vhodné pečlivě si promyslet řadu důležitých věcí.

Jak na pergolu s baldachýnem?

Pergolu s baldachýnem si buď můžete sestavit zcela sami, pomocí předpřipravené sady, koupit nebo objednat hotovou na míru. Kromě toho, že baldachýn vaši pergolu ozvláštní, dodá vám příjemný stín v horkých dnech, a může prodloužit životnost i samotné pergole.

Jak na zavětrování u pergoly?

Díváte se na zahradu a máte pocit, že Vám na ní stále ještě něco chybí? Co to jen může být? Pověstnou třešničkou na dortu, která zkrásní Vaši zahradu, je samozřejmě pergola! Komu by se nelíbila tato zahradní architektura, která je často ozdobena popínavými rostlinami? Stačí se podívat do nějaké zámecké zahrady a s pergolou se takřka pokaždé setkáme. Šlechta zkrátka vždy věděla, jaké jsou módní trendy. Pokud však chcete, aby Vám sousedé a známí Vaši pergolu záviděli, je nutné, aby pod ní bylo i příjemné a bezpečné posezení. To znamená, že pergola musí mít i kvalitní zavětrování!

Jak postavit pergolu svépomocí - Podrobný návod - 1. část

V dnešním článku jsem si pro vás připravil krátký úvod k stavbě pergol svépomocí. Pro začátek si řekneme něco málo o potřebném materiálu, podlahách, zastřešení a ukážeme si několik fotografií, jak může vypadá pergola. V následujících článcích si ukážeme i různé postupy (spojování trámků, kotvení do zateplených fasád, skladbu podlah a další různé detaily, které se vám budou třeba hodit).