Jak odstranit ... ?

Jak odstranit mech z dlažby?

Mech v dlažbě nás může potrápit. Ne každému se mech v dlažbě líbí, navíc v mokru může pěkně klouzat, a to na pracně vytvořeném chodníku nebo parkovacím místě opravdu nepotřebujete. Podívejme se na několik možností, jak mech z dlažby odstranit. 

Myš v domě! Co s ní?

Myš v domě poznáte docela snadno, máte nakousané sáčky s jídlem a ještě po sobě zanechává stopy v podobě svého trusu. Jak se jich ale zbavit? Nejlépe natrvalo.

Jak odstranit dusičnany a dusitany z pitné vody

Ve vodě se vyskytuje množství nežádoucích látek. Všechny jsou pečlivě sledované, avšak nejvíce pozornosti je věnováno dusičnanům a dusitanům. Dusičnany a dusitany jsou zdraví nebezpečné látky. Ve vodovodním řádu je jejich obsah pravidelně monitorovaný. Zbystřit by však měli majitelé vlastních zdrojů vody ‒ kopaných a vrtaných studní.

Odstranění stromu (který zavazí stavbě domu, plotu, chatky..) je nutné povolení?

Chystáte se postavit u vašeho domu nový plot, chatku, pergolu či něco jiného a vadí vám v tom strom, který je na vašem pozemku? Nebo jste koupili novou parcelu, kde chcete začít stavět, a i zde vám překáží různé stromy nebo dřeviny? Kácení stromů jistě patří mezi první práce, které je prostě potřeba vykonat. Jenže není strom, jako strom. Mohlo by se zdát, že je vlastně jedno o jaký strom se při kácení jedná. Není to však pravda. Podíváme se tedy na to, co jde odstranit jednoduše a na co je už potřeba povolení.

Staré pařezy - jak odstranit?

Hyzdí vaši zahrádku staré pařezy? Přemýšlíte o jejich odstranění? Způsobů může být velké množství, ale ne každý je ten nejvhodnější. Některé dokonce mohou odporovat místním vyhláškám. To je třeba brát v potaz spolu s časem, za který se chceme pařezů zbavit. Chcete-li se o odstraňování pařezů dovědět více, pak doporučujeme číst dále.

Jak odstranit z koberce skvrnu od smůly?

Máte na koberci skvrnu od smůly? Říkáte si, jak se to mohlo stát, když doma žádný jehličnan nepěstujete? Variant je mnoho, stačí si donést pryskyřici z procházky lesem – na rukou, oblečení, nejčastěji na botách. A co pak s kobercem umí udělat vánoční výzdoba a vánoční stromeček! Takže není důležité, jak se tam skvrna dostala, ale jak ji účinně odstranit.

Jak odstranit zaschlou vrstvu kalu v septiku?

Velmi aktuálním tématem dneška je pro mnoho vlastníků rodinných domů čištění septiku. Zjednodušeně řečeno nádrže, která funguje na základě biomechanického přečištění odpadních vod. Asi mnozí vědí, že septik disponuje oproti jímce odvodem ven (např. do kanalizace). Mírnou obtíží však může být usazení odpadu na dně a jeho postupný rozklad. Ten může být pomalý a někdy i zasychat. Proto je občas nutné odstranit zaschlou vrstvu kalu ze septiku

Jak odstranit statickou elektřinu?

Statická elektřina patří k jevům běžným, avšak nepříjemným. Jak vlastně vzniká, co může způsobit a jak se jí zbavit?

Jak odstranit zápach z myčky?

Zápach v myčce způsobují dvě hlavní příčiny – rozkládající se zbytky jídla a tvrdá voda. Pokud už se ve vaší myčce zápach vyskytl, budete ji muset kompletně vyčistit, včetně manuálního očištění všech dostupných částí. K zabránění návratu nepříjemného zápachu pak pomůže pravidelná údržba, která ale bude snadnější než první kompletní čištění.

Jak odstranit mech z antuky?

Mech zrovna nepatří k oblíbencům majitelů zahrad a pozemků. Když se objeví na antuce, ani tam příliš radosti neudělá, umí být totiž dost úporný a pokusům o likvidaci celkem zdárně odolává. Co s ním?

Jak odstranit zbytky lepidla po starém linu?

Linoleum je poměrně oblíbenou podlahovou krytinou především díky své cenové dostupnosti. Možná i vy ho doma máte. Ať už vás čeká jeho výměna nebo chcete položit zcela novou podlahu, zajímat vás bude jedno: Jak ho dokonale odstranit?

Jak odstranit fleky z podlahy?

Fleky na podlaze - boj v každé domácnosti, ve které ani nemusí být zatím děti. Stačí chvilka nepozornosti, návštěva a nebo právě ty děti. O tom, že se skvrny z podlahy špatně dostávají pryč ani nemusí být řeč, ale pojďme si říci pár užitečných rad, jak se s takovými problémy správně "poprat"...

Jak odstranit vosk z podlahy?

Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Záleží totiž na tom, jaký vosk a z jaké podlahy chceme vyčistit. V podstatě existují dvě základní vosková nebezpečí pro naše podlahy – rozehřátý vosk ze svíček a vosky určené k ošetření podlah. Bohužel, ani takzvaně specializované vosky nemusí sedět přesně vaší podlaze a pak se místo královského lesku dostaví nevzhledné fleky, kterých se nemůžete zbavit. Ale vosk z podlahy odstranit skutečně jde, i když platí, čím dříve to uděláte, tím lépe, což platí zejména u dřevěných podlah nebo jiných porézních materiálů. 

Jak odlepit lino od podlahy?

Víte, jaká činnost dokáže pořádně pocuchat nervy takřka každému člověku, který se pustí do rekonstrukce? Přece odstranění starého lina z podlahy! Myslíte si, že se jedná o zbytečnou práci a postačí překrýt staré lino novým? Tak na to raději hned zapomeňte! Staré lino může totiž lehce zapříčinit nerovnost nové podlahy, zvláště když bude zkroucené nebo jinak poškozené. Další nebezpečí představuje i skutečnost, že se pod ním mohou vyskytovat plísně nebo různé nečistoty. Jak se zbavit starého lina co možná nejefektivněji?

Jak odstranit staré nátěry louhem?

Pro odstranění starého nátěru lze využít hned několik typů louhů. Které to jsou a jak na správné použití?

Jak odstranit lihový fix?

Lihový fix je skvělý pomocník, pokud chceme něco trvale označit nebo popsat. Ale nesmí se dostat do rukou dětem, které s ním jsou schopné „vyzdobit“ i to, čeho se neměl fix vůbec dotknout. Co s tím? Úplně jednoduše to nepůjde už proto, že tento typ fixů bývá ne nadarmo označován jako permanentní.

Způsoby, jak se zbavit vlhkosti

Vlhké zdi trápí mnohé z nás a rozhodně neznamenají nic dobrého. Příčin poruchy bývá několik, od zcela chybějící izolace, přes izolaci porušenou, chybný návrh a provedení až po její stáří. Pokud zdi navlhnou, je potřeba zasáhnout zavčasu a co nejrychleji, jelikož vlhkost snižuje životnost stavby a zároveň s sebou přináší různá zdravotní rizika. Jaké řešení v boji proti vlhkosti zdiva se nabízí?

Jak odstranit staré tapety?

Už se vám nelíbí vaše staré, zaprášené a vybledlé tapety na zdi, nebo jen chcete přejít od tapet ke klasické omítce? Po určitém čase se vám tapety v pokoji zašpiní, zesvětlají nebo se v tom horším případě začnou odlepovat. Není to vůbec pěkný pohled. Pojďme si popsat určité postupy, kterých je dobré se držet, pokud se potřebujeme nehezkých, zaprášených, omšelých nebo prostě jen okoukaných tapet zbavit.

Jak odstranit saze z komína?

Pokud doma nebo na chalupě topíte tuhými palivy, měli byste minimálně dvakrát do roka vyčistit komín od sazí. Není to nic složitého a hravě to zvládnete svépomocí.

Jak odstranit zápach z odpadu?

Jen máloco dokáže příjemnou vůni domova zkazit tak nečekaně a nechutně, jako zápach z odpadu. Na vině jsou nejčastěji zbytky jídla a vlasů a další nečistoty, které postupně odpad ucpaly, problémem však může být také narušená pachová uzávěra. Pojďme se podívat, jak se vypořádat s nechtěným zápachem.

Jak odstranit starý lak ze dřeva?

Chcete-li prodloužit trvanlivost a kvalitu nových nátěrů, je vždy třeba nejprve odstranit starší nátěry. Odstranění starého nátěru ze dřeva je pracné, ale lze toho docílit několika způsoby. Každý z nich má svá pro i proti, často bývá nejlepší je zkombinovat.

Jak odstranit skvrny od borůvek?

Borůvky obsahují vitamín C i antioxidanty

Borůvky podporují naši obranyschopnost. Pomáhají nám uzdravit se z nachlazení či jiného infekčního onemocnění. Blahodárně působí na ledviny a močové cesty, které preventivně čistí a zároveň napomáhají organismu léčit případné infekce. Borůvky se vyznačují vysokým obsahem vitamínu C, nalezneme v nich také mnoho antioxidantů, které organismus ochraňují před volnými radikály, viry i bakteriemi. Konzumaci borůvek můžeme považovat také za prevenci vzniku rakovinného bujení.

Jak odstranit staré nátěry?

Starou barvu v několika vrstvách je vždy lepší odstranit, než když se ji snažíte přetřít. Nátěr na obnoveném povrchu je hezčí a vydrží delší dobu.

Jak odstranit mastné skvrny?

Mastné skvrny jsou pěkné potvůrky – vždy se objeví na nejvíce viditelném místě a u oblečení vždycky úplně nevhod. Naštěstí se dají skoro vždycky vyčistit, i když z různých materiálů bude odstraňování různě obtížné.

Jak odstranit skvrny od barvy? Z kovu, ze dřeva nebo stěn.

Známe to všichni. Když se maluje, je všude nepořádek. I když všechno vystěhujete, převléknete se, zakryjete igelitem nebo čímkoli jiným, občas prostě neohlídáte všechno a stane se, že troška barvy někam ukápne. A už je nadělení. Žádná situace ovšem není neřešitelná. Barva se dá odstranit. Jak na kterou vyzrát? Pojďme se na to podívat!

Jak odstranit zápach ze septiku?

Nejen trpaslíci na zahradě, ale hlavně obyvatelé přilehlého domu mohou být zaskočeni nepříjemným zápachem linoucím se ze septiku. Nejhorší to bývá při prudké změně počasí, nebo při velmi vysokých letních teplotách. Snášet tuto nepříjemnost ale nemusíte ani když zrovna nemůžete septik nechat hned vyvézt.

Vzlínavá vlhkost jak odstranit?

Nadměrné vlhko v domě je vždy problém. Vzlínající vlhkost poznáte podle viditelných mokrých map a omítky, které odchlipuje a opadává. Pokud v místnosti se vzlínající vlhkostí nebudete dostatečně větrat, bude v ní dost nepříjemný zatuchlý zápach. V takové místnosti budou navlhlé všechny textilní výrobky a velmi pravděpodobně i plíseň. Nejčastěji se vzlínající vlhkost objevuje ve starých domech, kde je buď nekvalitní, porušená, případně žádná hydroizolace.

Jak odstranit skvrny od trávy?

Skvrny od trávy na oblečení jsou nepříjemností, ať už jsou čerstvé nebo zaschlé. Máte-li doma malé děti nebo vášnivého zahradníka, bude se vám hodit pár receptů, jak skvrny od trávy dostat z látky pryč. Ne vždy totiž stačí jen běžné praní v pračce. Postup se poněkud liší podle toho, zda je skvrna čerstvá, nebo už zaschlá.

Jak odstranit rez z kovu?

Nehezké hnědé skvrny se objeví na věcech, kde se nám to opravdu hodí. Například skvělé staré nůžky po babičce perfektně střihají, ale na bílou látku už si s nimi netroufáte. Ale rzi se dá zbavit, ať už se dáte cestou nákupu specializovaného přípravku v drogerii, hrubé síly, nebo vyzkoušíte některou z „babských rad!“. Někdy to nezabere na první pokus, ale není od věci vyzkoušet po sobě i dvě různé metody. A nezapomeňte nakonec kov preventivně ošetřit nátěrem, nejlépe nějakou antikorozní barvou či lakem.

Jak odstranit lepidlo po samolepce?

Samolepky už dávno nezdobí jen ledničky, jako v dobách našeho dětství. Dnes jsou samolepící materiály řešením mnoha problémů v domácnosti – od tapet, přes zrcadla až po věšáky a mnoho dalšího.

Jak odstranit vosk z ubrusu? Zaručené rady

Potřebujete-li odstranit vosk z ubrusu tak, aby to opravdu fungovalo, existuje několik osvědčených způsobů s podobnými postupy. Odstraňujte vosk s ohledem na materiál ubrusu.

Jak odstranit rez z vany?

Říká se, že koupelna je vizitkou naši domácnosti. Den začínáme v koupelně a do jisté míry nás ovlivňuje po celý zbytek dne. Jak velikou a zařízenou koupelnu potřebujeme, je na každém zvlášť. Ideálně je taková, kde se budeme cítit příjemně, bezpečně.

Jak odstranit mastnotu ze zdi?

Důkladně odstranit skvrny ze zdi, to může být doslova oříšek. Obzvlášť odstraňování mastných skvrn je poměrně nelehkou záležitostí. Bohužel však tento problém je nutné občas řešit.

Zejména v kuchyni a v rodinách s malými dětmi. Mastné otisky na zdi nejsou zrovna módní záležitostí, ale ne vždy se nám podaří odstranit skvrnu šetrně a bez známek poškození stávající barvy. Jak správně na to? Fungují takzvané babské rady?

Jak odstranit smůlu z oblečení?

Smola, nebo-li pryskyřice, je výměšek produkovaný množstvím rostlin, převážně jehličnatými stromy. Přestože v praxi má velké využití, pokud se vám dostane na oblečení, může nastat menší boj, neboť takovouto nepříjemnou skvrnu obyčejným praním neodstraníte.

Jak odstranit lepidlo ze skla?

S potřebou odstranit lepidlo ze skla se setkáte poměrně často. Ať už jsou to zbytky lepidla po dálniční známce, které hyzdí čelní sklo vašeho auta nebo lepidlo, které zbylo na sklenicích po kompotech a zavařeninách, které máte v úmyslu dále používat, budete se chtít  lepidla na skle zbavit. Jak to udělat co nejefektivněji a s nejmenší námahou?

Jak odstranit mech ze střechy?

Pravděpodobně každý dá za pravdu tvrzení, že mech na střeše dokáže opravdu důkladně potrápit. Útočí podobně jako Vikingové nejčastěji ze severu a vlhko i prach jsou jeho silní spojenci! Přestože se častěji vyskytuje na porézním povrchu, setkat se s ním je možné i na plechu, skle a hladkých taškách. Protože se pod ním zadržuje vlhkost, krytina se postupem času znehodnocuje. Jakým způsobem se je možné tohoto škůdce navždy zbavit?

Jak odstranit zatuchlý zápach?

Není moc věcí, které zapáchají tak odporně jako zatuchlina, zvlášť, máte-li ji ve vlastním bytě či domě. Její příčinou může být vlhkost, hnijící podlaha nebo hnilobou napadený nábytek a také plísně. Pokud se chcete zatuchlého odéru zbavit, musíte v prvé řadě odstranit její příčinu. Zatuchlina ale nemusí být jenom nepříjemností, která vám otravuje život. Protože se jedná o směs spór plísní, bakterií a dokonce i některých virů, mohl by vám dlouhodobý pobyt v takovém prostředí způsobit i zdravotní problémy.

Jak odstranit plíseň ze dřeva?

Zná to nejspíš každý z nás. Plísně, mechy, vlhkost, to všechno dokáže zkazit kvalitu i toho nejlepšího dřeva. Což o to, pokud se jedná o zapomenutý plot za domem, pak se ještě tolik neděje, ale když nám zplesniví třeba zahradní nábytek nebo konstrukce altánu, pak máme problém. Nejen proto, že dřevo nebude vypadat esteticky dobře, ale především proto, že bude společně s plísňovou infekcí hnít a rozpadat se. Jak tohle celé snadno a efektivně vyřešit?

Jak odstranit lepidlo mamut?

Kutilové a kutilky, kteří si raději všechno opraví a smontují sami, poslední dobou stále víc a víc přicházejí na chuť tzv. montážním lepidlům. Je pravda, že takové lepidlo nadělá skutečně mnohem méně hluku než taková vrtačka, spotřebuje méně energie než šroubování šroubovákem a ušetří i nějakou tu minutku vašeho, jistě velmi ceněného, času.

Jak odstranit zápach z pračky?

Někdy může být obtížné zbavit se zápachu z pračky. Lepší než ho maskovat vůněmi je praktičtější se zbavit zdroje zápachu a nenechat jej znovu se objevit.

Jak odstranit vzlínající vlhkost zdí?

Vzlínající vlhkost zdí může nadělat pěknou paseku, takže se je potřeba s ní nějakým způsobem vypořádat. Vlhkost do zdi proniká celou řadou způsobů – např. kvůli přirozené navlhavosti materiálu, kapilárním vzlínáním, chemickou reakcí či smáčením konstrukce protékající vodou. Řada lidí si jako první metodu odstranění vzlínající vlhkosti zdí představí náročné mechanické zásahy do stavebních konstrukcí, ale to není vždy nutné.

Jak odstranit syntetickou barvu ze dřeva?

Starý nábytek postupem času oprýskává, barva se loupe nebo už je dokonce zcela nepoužitelná. Je na čase opatřit dřevěnou plochu novým, pěkným nátěrem. Je však třeba se zbavit nátěru starého a nábytek kvalitně ošetřit. Vždy je třeba pečlivě zvážit účel, pro který má ošetřovaný kus dřeva sloužit. Jistě budeme jiným způsobem čistit nátěr na historických židlích a jinak na venkovní houpačce pro děti. Ať tak či tak, poradíme vám, jak na to!

Jak odstranit starý silikon?

Koupelna je odpočinkovou zónou, která zároveň slouží jako jediná možnost úniku před okolním světem. Stačí jen pootočit klíčkem a relaxace v podobě horké koupele může bez jakýchkoliv obav začít. Vše ostatní zůstává za dveřmi a záleží pouze na vás, jakým způsobem svůj čas využijete. Problém nastává až ve chvíli, kdy je zapotřebí koupelnu renovovat, opravit nebo preventivně ošetřit. Pokud nepatříte mezi zručnější nebo alespoň informovanější kutily, je zapotřebí se v této oblasti trochu zdokonalit.

Jak odstranit zbytky silikonu?

Silikon je jeden z nejčastěji používaných pomocníků všech kutilů. Každý muž by ho měl mít někde v dílně nebo v kufru s nářadím, protože se mu může hodit za všech okolností a vypomoci s mnoha různými pracemi. Jenže když ho chceme odněkud odstranit, většinou narazíme. Jak tedy na to?

Jak odstranit oboustrannou lepící pásku?

Když používáme oboustrannou lepicí pásku, jde nám samozřejmě vždy především o to, aby co nejlépe držela. Proto jsme jejími vlastnostmi zpravidla nadšeni. Ejhle! Situace se po čase změní a my naopak potřebujeme lepicí pásku odstranit. V tu chvíli je každá rada drahá a my se často jen proklínáme za to, že jsme ji vůbec kdy použili.

5 tipů, jak odstranit latexové nátěry - experimenty s rozumem

Rozhodli jste se vymalovat pokoj, chatu nebo garáž a překáží vám nános prastarého latexu? Každý z nás tuší, jak pracné a zdlouhavé bývá mechanické škrabání vrstev staré barvy. Inspirujte se pěti zaručenými metodami, které vám pomohou s nepotřebným nátěrem a ušetří čas a spoustu energie.

Jak odstranit vlhkost ze zdiva?

Jsou situace, když je třeba v bytě zvlhčovat vzduch, aby se nám lépe dýchalo. Doporučená vlhkost ovzduší má však svou předepsanou hranici a ve chvílích, kdy je překročena velkou měrou, přemýšlíme, z čeho pramení.