Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak odstranit mech ze střechy?

  

Pravděpodobně každý dá za pravdu tvrzení, že mech na střeše dokáže opravdu důkladně potrápit. Útočí podobně jako Vikingové nejčastěji ze severu a vlhko i prach jsou jeho silní spojenci! Přestože se častěji vyskytuje na porézním povrchu, setkat se s ním je možné i na plechu, skle a hladkých taškách. Protože se pod ním zadržuje vlhkost, krytina se postupem času znehodnocuje. Jakým způsobem se je možné tohoto škůdce navždy zbavit?

Modrá skalice a voda

Jednou z možností je vyhubit mech roztokem modré skalice s vodou. Tu na střechu dostanete pomocí stříkací pistole na barvy. Roztok má světle modrozelenou barvu, k jeho rozředění dojde podle instrukcí výrobce a s mechem se rozhodně nepáře!

Vápenné mléko

Další možností je v květnu postříkat betonové střešní tašky vápenným mlékem. Vápno se má procedit přes síto, čímž se zabrání ucpávání trysky postřikovače. V létě se můžete kochat tím, jak mech ze střechy postupně zmizí!

Mech na střešních taškách

Autor: RitaE

Kartáč a Kuprikol

Poněkud náročnější způsob představuje postup, kdy jsou nejprve tašky ručně očištěny pomocí kartáče. Následně je třeba postříkat střechu Kuprikolem (koncentrace 0,5 %). I po několika letech by se neměl mech na střeše mít šanci uchytit.

Chemický útok

Proti mechu však můžete bojovat i za použití výhradně chemických prostředků. V drogerii si opatřete roztok síranu měďnatého v poměru 500 g na 10 l vody, který nastříkejte na suchou střechu. Druhým krokem v této chemické válce je užití uhličitanu sodného, který každý zná jako sodu na praní. Mech si na střechu již více nedovolí.

Měděnka

Velmi inspirativní řešení problémů s mechem pak představuje umístění pruhu měděného plechu v horní části střechy. Ten totiž oxiduje a měděnka, která z něho při dešti stéká, ničí mech. Po několika letech je nutné pásek vyměnit.

Je lhostejné, jaký z výše uvedených způsobů boje s mechem využijete. Každý z nich by měl vést ke konečnému řešení, jehož zásluhou se už mech na vaší střeše neobjeví!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.5/5 (6 hlasů)

Související články