Patrik Chlumecký - článkyJak zazdít dveřní zárubně svépomocí?

Dveře představují hlavní symboliku propojení jednotlivých místností a samostatného vstupu do daného prostoru. Plní funkci bezpečnostní a zároveň oddělující. K montáži je však nutné nejdříve zazdít dveřní zárubně. Možná se vám na první pohled zdá, že se jedná o celkem složitou stavební práci, ve skutečnosti to zvládne každý středně zručný kutil sám.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak natahovat marmolit?

Máte v plánu využít výhod jednoduše zpracovatelné omítky vystupující pod názvem marmolit, ale nejste si jisti, že tuto celkem jednoduchou stavební úlohu zvládnete? Stačí dodržet jen několik důležitých zásad a nebudete potřebovat žádnou výpomoc.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Typy radiátorů - jak vybrat?

Nezáleží na tom, jestli právě pořizujte radiátory zcela nové nebo se pokoušíte o jejich výměnu. Vždy je nutné přihlédnout k aktuálním požadavkům a možnostem dané stavby a vybrat přesně takový typ, který svou funkčností a poskytovanými výhodami co nejlépe zapadne do interiérového konceptu.

V dnešní době není nutné obcházet výrobce a pracně se dohledávat informací, které by vám napomohly k jednoduššímu výběru. Virtuální pokrokové technologie nabízejí okamžitou odezvu v podobě informativně laděných článků, jako je tento. Jak tedy správně vybrat radiátor a který je do vašeho domova ten nejvhodnější a který naopak pro vás vhodný není?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na kanalizaci v domě?

Kanalizace domu je nedílnou součástí standardního předpokladu komfortního užívání stavebního objektu. Je velmi důležité, aby se její realizace za žádných okolností nepodceňovala a postupovalo se dle přesně stanovených pravidel. Mějte na paměti, že případná oprava budoucích ucpaných trubek je finančně i časově velmi nákladná. Právě z těchto důvodů je nutné věnovat celému projektu zvýšenou pozornost a nedělat zbytečné chyby vedoucí k nejistým výsledkům.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit starý silikon?

Koupelna je odpočinkovou zónou, která zároveň slouží jako jediná možnost úniku před okolním světem. Stačí jen pootočit klíčkem a relaxace v podobě horké koupele může bez jakýchkoliv obav začít. Vše ostatní zůstává za dveřmi a záleží pouze na vás, jakým způsobem svůj čas využijete. Problém nastává až ve chvíli, kdy je zapotřebí koupelnu renovovat, opravit nebo preventivně ošetřit. Pokud nepatříte mezi zručnější nebo alespoň informovanější kutily, je zapotřebí se v této oblasti trochu zdokonalit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak utěsnit sprchový kout

Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností celého domova. Jedná se o prostor nabízející všem potencionálním zájemcům únik před rutinou každodenních starostí skrze plnohodnotnou relaxaci, která se v dnešní uspěchané době hledá jen velmi těžko. K tomu, aby koupelna dokázala nabídnout určitý užitný komfort je nutné, aby disponovala moderním vzhledem a v neposlední řadě i plně funkčním příslušenstvím v odpovídající kvalitě. V tomto článku se podíváme, jak správně utěsnit sprchové kouty, které jsou mezi lidmi oblíbené pro svou značnou prostorovou nenáročnost a skvělé využití při potřebě se rychle omýt. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit zadehtovaný komín?

Dehet je velmi nebezpečným a rizikovým faktorem vznikající nekvalitním pálením v kotli na tuhá paliva nebo v krbové vložce. Mnoho lidí se domnívá, že kotel slouží pouze k přikládání a není třeba se o něj výrazněji start. Jaké je pak jejich zjištění, když dojde na pozdní čištění a je třeba volat profesionální kominíky, kteří z bezpečnostních opatření dehet vypalují, jelikož je hodně hořlavý a snadno se tak vznítí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit nerezovou digestoř?

Nerezové spotřebiče jsou symbolem nadstandardního přístupu a cítění k celkovému vzhledu kuchyňského prostoru. Určitě si ještě teď vzpomenete na ty krásné chvíle, kdy se před vámi objevily úplně nové, lesklé, že by se daly používat na místo klasického zrcadla.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Venkovní nátěry na podbití střechy

Dřevo patří mezi nejstarší stavební materiály. Má všestranné využití, skvěle se renovuje a především lahodí oku i po designové stránce. Jeho podmanivost si získala celou řadu příznivců. Svou hlavní roli nalézá jak ve vnitřních, tak i venkovních prostorách.

Vyrábí se z něho prvotřídní nábytek, oblíbené hračky nebo fasádní dekorace a o té bude dnešní článek. Především pak si prozradíme vše o venkovních nátěrech.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit krbová skla?

Zakončení večera u plápolajícího ohně slibuje okamžité navození psychické pohody. Praskající dřevo propouští k vašim nohám příjemné teplo. Romantické chvíle nebo jen uklidňující momenty v naprostém soukromí. Kdo by se nechtěl poddat té podmanivé atmosféře, na kterou dnešní uspěchaná společnost pomalu zapomíná a odvrací se ke konzumnímu způsobu života s nedostatkem odpočinku a odbourávání stresu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jaké topení do koupelny?

Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností v našem domově, která nám a celé naší rodině poskytuje optimální podmínky pro každodenní hygienu. Není tedy divu, že při rekonstrukci či výstavbě patří koupelna na přední příčky zvýšeného zájmu o líbivý vzhled a praktické uspořádání jednotlivých komponentů.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek