Kuchyně

Jak na rustikální stůl

Návod vám pomůže při realizaci stolu s rustikálním vzhledem. Základním předpokladem pro úspěšné dokončení projektu je kvalitní příprava, nákup kvalitního dřeva, barev a nástrojů. Rustikální stůl má obvykle charakteristický vzhled, který zdůrazňuje přírodní a tradiční prvky.

Zkušenosti z realizace digestoře

Při realizaci digestoře se můžeme setkat s celou řadou různých technických řešení. Prodejci výrobků pro vzduchotechniku uvádějí, že vytvořit si odsávání znečištěného vzduchu z vaření je velice snadné, avšak já osobně tomu až tak nevěřím. Pokud si řešíme digestoř svépomocí, pak velmi mnoho informací si musíme najít sami. Navíc tyto informace je potřeba spojit dohromady a neuvažovat ty, které jsou nerelevantní či zavádějící nebo dokonce chybné.

Praktické tipy při plánování kuchyně

Plánování kuchyně patří asi k nejradostnější části při projektování domu nebo bytu, zároveň je ale také nejvíce náročná a je nutné toho promyslet mnoho dopředu. V článku si přečtěte praktické tipy, jak si udělat kuchyň co nejvíce pohodlnou a ergonomickou, což ocení nejen vaše záda. 

Úklid: jak udržovat lesklou kuchyň

Mít čistou a  stále lesklou kuchyň by si přál každý. Krásný vzhled ale také vyžaduje kvalitní a pravidelnou péči. Mrkněte nejprve, čemu při úklidu se vyvarovat, a pak na postupy, které vám pomohou udržet vaši kuchyň stále lesklou. 

Jak zvýšit komfort bydlení

Přemýšlíte, jak se cítit doma komforněji? Máme pro vás tipy pro nejrůznější části domácnosti, které vám pomohou se cítit lépe. Některé tipy můžete začít dělat hned, na jiné myslete, až budete pořizovat nové vybavení do domácnosti.

Inspirace: z čeho vytvořit provizorní linku v kuchyni

Bez kuchyně se funguje obtížně. Po dobu rekonstrukce se ale musíte smířit se ztíženými podmínkami. Jak si vytvořit dočasnou kuchyňskou linku?

Jak určit výšku odpadu pro dřez v kuchyni?

Při realizaci či rekonstrukci kuchyně se dostaneme do fáze, kdy potřebujeme umístit vývod odpadu pro kuchyňský dřez. Na první pohled se zdá, že je to jednoduché, ale opak je pravdou. Je lepší se nejdříve informovat, jaké možnosti máme. V opačném případě se může stát, že vývod bude nutné posunout. Sekání drážky do již hotové stěny není ideální řešení.

Jak se vyvarovat hluku z digestoře?

Dnes již je možné konstatovat, že současné moderní digestoře nároky hospodyněk na nízkou hlučnost splňují. Co si však počít, když se kupříkladu nastěhujeme do bytu, v němž již je instalovaná digestoř, která je přece jen poněkud staršího data výroby? Rozhodně není příjemné, když se digestoř zapne, a v tu chvíli není možné kvůli rachotu hovořit s rodinou a věnovat se jiným běžným činnostem.

Co dát za kuchyňskou linku?

Máte vybranou kuchyňskou linku a zbývá doladit poslední věc - jaký za kuchyň použít obklad? Stěna za kuchyňskou linkou je jednou z nejnamáhanějších částí kuchyně a zároveň je nejvíce vidět. Chceme aby byla dobře udržovatelná, vydržela i občasné hrubší zacházení a zároveň plnila i estetickou funkci. Co na její obložení použít, aby byly všechny body splněny? Dříve jsme měli na výběr jen z pár druhů klasických dlaždiček, dnes jsou možnosti daleko širší a my můžeme vybírat z velké spousty rozličných materiálů a designů.

Sporák nebo vestavná trouba?

Sporák nebo vestavná trouba? To je dilema, které možná právě teď řešíte i vy - a v takovém případě jste na správném místě! Trouba či sporák jednoznačně představují nedílnou součást každé kuchyně. Vy byste si snad uměli představit každodenní chod domácnosti bez jejich přítomnosti? Ne? Tak vidíte! Otázku, zda je lepší vsadit na klasiku v podobě volně stojícího sporáku nebo dát raději přednost modernější vestavné troubě, si v dnešní době pokládá stále více lidí. Tak ji pojďme společně rozlousknout a najít na ni odpověď!

Jak poznat nádobí na indukci?

Indukční vaření, indukční nádobí, indukční varné desky jsou pojmy poměrně časté, ale skutečně víte, co znamenají?

Jak vybrat chladničku?

Chladnička je základním vybavením bytu. Když nemáte postel, dá se spát na matraci nebo ve spacáku na karimatce, když nemáte pohovku, stačí pár polštářů na zem, ale kam dát mléko/pivo/víno (podle vašeho výběru), když je venku 30 stupňů? I proto má u nás chladničku téměř každá domácnost. Chladniček je velký výběr – malé, velké, s mrazákem i bez, vestavěné i samostatně stojící, klasické i americké. Stačí si jen vybrat, ale jak?

Jak vyčistit kuchyňskou linku?

Přichází jaro, sluneční paprsky nabírají na síle a my máme více energie než v zimním období roku. Tento elán můžeme využít i k tradičnímu jarnímu úklidu. Místem, které si v každém bytě zaslouží pozornost, je kuchyň. I když uklízíme průběžně, myjeme nádobí, kuchyňskou linku i podlahy, jsou v kuchyni místa, kterým se nevěnujeme každý týden a špína se zde bohužel také vytváří. Můžeme se zaměřit například na těžko přístupné horní poličky, okolí vodovodní baterie, ledničku či troubu.

Jak zařídit jídelnu?

Ať už má vaše jídelna sloužit pro každodenní společné stolování nebo jen pro výjimečné události, vždy potřebuje před zařizováním trochu plánování. Hlavně, pokud do ní chcete nastěhovat původní nebo starší nábytek. Abyste se v jídelně cítili dobře, stačí znát jen pár triků.

Jak vybrat indukční desku?

Indukční deska má mnoho skvělých vlastností:

  • rychle reaguje na požadované změny
  • vaří rychle
  • je energeticky úsporná

Jak nabrousit keramický nůž?

Keramické nože se v posledních letech stále častěji stávají nedílnou součástí kuchyňského vybavení, ale i když jsou velmi ostré, čas od času je třeba je nabrousit. Při běžném používání zpravidla nás to čeká zhruba po dvou letech, případně ve chvíli, kdy se na ostří objeví zoubky. Broušení keramických nožů ale není úplně nejjednodušší, takže nejlevnějším způsobem broušení je koupě nože nového. Pokud to ale chcete zkusit, musíte respektovat specifika keramického materiálu.

Jak připojit myčku na vodu?

Myčka na nádobí

Většina z nás alespoň občas doma vaří. Pak nastává otázka co s použitým kuchyňským nádobí. To můžeme umýt ručně v dřezu nebo pohodlně v myčce. Tu ocení především početnější rodiny. Kuchyňské myčky šetří nejen náš čas, ale také spotřebují méně vody než při klasickém pomývání. Můžeme je rozdělit na tři základní skupiny - volně stojící, vestavné a stolní.

Jak vyčistit odpad v kuchyni?

Chtělo by se říct, tedy spíše napsat, že nejlepší by bylo, kdyby se odpad vůbec nezanášel. Důkladné používání sítka, neházení a hlavně nevylévání do dřezu nic co do něj nepatří, to vše by nám následné starosti výrazně ulehčilo. Jenže v reálném životě to jde jen stěží, a tak se ucpanému odpadu neubrání čas od času ani ta nejsvědomitější hospodyňka.

Jak zavěsit kuchyňskou linku?

Žijeme v drahé době. Za všechno se platí. A jelikož jsou Češi šetřivý národ, snažíme se sami zaopatřit tak, abychom naše peněženky odlehčovali co nejméně. Je zbytečné shánět a platit lidi, když si vystačíme sami. Ať už rekonstruujete nebo vybavujete nové bydlení, stačí vám k úspěchu šikovné ruce a tento návod.

Jak vybrat novou chladničku do domácnosti?

Výběr chladničky rozhodně není snadným úkolem. Tento nejvíce užitečný elektrický spotřebič v našich domácnostech je potřeba vybírat s rozvahou, abychom pak v budoucnu své volby nemuseli litovat. Na našem trhu je v současné době k mání mnoho druhů chladniček. Existují chladničky volně stojící, vestavěné, malé, energeticky úsporné nebo také takzvané americké chladničky. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké jsou mezi nimi rozdíly a která by mohla nejlépe zaplnit volné místečko ve vaší kuchyni.

Myčky na nádobí - investice, která se vyplatí

Myčka na nádobí již dnes dělá společnost v nejedné domácností. Její pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale tato investice se vyplatí, jelikož myčky šetří energii, vodu a váš čas. Díky ním ve výsledku ušetříte oproti jejich investici tisíce korun.

Jak vysoko umístit digestoř?

Hlavní funkcí digestoře neboli parního odsávače, je odsávání výparů a pachů z vaření. Toto zařízení by mělo patřit k základnímu vybavení všech kuchyní. Pokud jste se rozhodli pro zakoupení digestoří, musíte znát dvě základní pravidla a to: jaký typ digestoře je vhodný do vaši kuchyně a jak vysoko umístit digestoř.

Jak vyčistit troubu bez chemie? Přehled čističů.

Jestli hospodyňky při uklízení v kuchyni něco opravdu nemilují, je to čištění trouby. Nebo snad znáte někoho, kdo by se rád patlal s mastným, hnědým a mazlavým povlakem a ještě u toho klečel na podlaze? Maminky a babičky by asi řekly, že musíme troubu čistit po každém použití a nemusíme pak používat ani žádnou chemii. Rada hezká, ale v dnešní hektické době poněkud nerealizovatelná.

Montáž digestoře - Jak na to?

Vylepšili a renovovali jste svoji kuchyni? To je výborná zpráva! Co si ale počít, když potřebujete namontovat i novou digestoř? Zachovejte klid, pokud jste jen trochu šikovní, tak tuhle činnost zvládnete sami levou zadní! Využít přitom můžete i některou z následujících rad. Sami uvidíte, že na montáží digestoře není nic složitého. Jsou totiž pouze dvou typů. Jeden z nich představují ty s vnitřním okruhem a filtrem s aktivním uhlíkem, další jsou s odtahem.

Slaďte svůj interiér do jedné barvy

Všichni se určitě shodneme, že vzhled interiéru je důležitý. Odráží se od něj naše nálada, ovlivňuje naši chuť do života a také nás podle něj hodnotí návštěva. Jednou z možností, jak svůj interiér zkvalitnit a vylepšit, je sladit ho do jedné barvy. V článku si řekneme 3 základní barevné variace.

Kuchyň propojená s obytným prostorem – nač si dát pozor

Již dlouhá léta je v oblibě trend vzdušných a otevřených prostor. Místo, světlo, vzduch… Nezastavovat místnosti velkými, těžkými kusy nábytku, opticky je zvětšit, zbavit se všeho nadbytečného včetně příček a zdí. Jednou z prvních, která padla za oběť této módě, je stěna oddělující kuchyň od obývacího pokoje.