Jak odstranit oboustrannou lepící pásku?

Když používáme oboustrannou lepicí pásku, jde nám samozřejmě vždy především o to, aby co nejlépe držela. Proto jsme jejími vlastnostmi zpravidla nadšeni. Ejhle! Situace se po čase změní a my naopak potřebujeme lepicí pásku odstranit. V tu chvíli je každá rada drahá a my se často jen proklínáme za to, že jsme ji vůbec kdy použili.

Přesto není důvod věšet hlavu! Oboustrannou lepicí pásku totiž odstranit jde! Tento text Vám poradí hned několik „vychytávek“, s jejichž pomocí si ušetříte spoustu kleteb, nadávek i zbytečně ztraceného času.

Oboustranné lepicí pásky mají v domácnosti svoje nezpochybnitelné místo. Je možné je používat nejen místo lepidla, ale také třeba šroubku nebo hřebíku. Dokonce lze konstatovat, že se s nimi v této úloze setkáváme stále častěji. Hamletovská otázka však zní: „Jakým způsobem je možné oboustrannou lepicí pásku v případě potřeby odstranit?“

Jak na to?

Zkoušeli jste to někdy obyčejným nožem? Pak už určitě víte, že tudy cesta nevede! Stejně tak ale nepomůže ani indulona. Oboustranná lepicí páska totiž mastnotu nenasaje! Naopak jako osvědčená rada se jeví návštěva hobby marketu. Neděste se! Nepůjde tu o nějaký nákup, po němž ve Vaší peněžence zůstanou díry jak po výbuchu atomové bomby! Postačí, když investujete do klasické škrabky na sklo, již můžete koupit v podstatě kdekoli. Místa, kde byla lepicí páska nalepena, posléze dočistíte za pomoci odlakovače na nehty bez acetonu. Dávejte si dobrý pozor, aby v něm nebyl přítomen benzín nebo klasický aceton. Jistě netoužíte potom, aby výsledek Vaší práce zkazily skvrny, které se na daném místě udělají!

Další možností je nahřát oboustrannou lepicí pásku fénem či horkovzdušnou pistolí a posléze ji stáhnout. Také zde však musíme počítat s tím, že na místě zůstanou zbytky lepidla k dočištění. Na lepidlo však již zpravidla postačí hadřík a tuk a je po problému! Také toto řešení tedy jistě stojí za zvážení! Není třeba utrácet za drahé čisticí prostředky, hadřík a trocha sádla dokážou udělat během chvíle zázrak.

Odstranění zbytkového lepidla

S lepidlem je zkrátka potíž! Další možností k jeho odstranění je použít technický benzín Jeho předností je skutečnost, že je poměrně levný a většina laků i barev zůstane jeho působením neporušena, na druhou stranu ne každému se může líbit vůně, kterou vydává. Vždy je třeba pamatovat na to, že benzín slouží především jako rozpouštědlo! Následně je konkrétní místo nutné přetřít hadříkem, a to skutečně důkladně. Jinak nám po vyschnutí zůstanou jen oči pro pláč a lepidlo rozmazané po ještě větší ploše než původně!

Kdo nedůvěřuje těmto radám, může si zakoupit přímo speciální spreje, jež jsou k odstraňování zbytků lepidla z pásek určeny. Známý je třeba TAPE-EX, jenž se nanáší postřikem plochy. Jaká je hlavní výhoda třeba oproti zmiňovanému technickému benzinu? Za prvé, speciální spreje nepáchnou, naopak voní po citrusech. Druhou předností je pak skutečnost, že lepidlo se po jejich nanesení nejen rozpustí, ale také definitivně přijde o svoji schopnost lepit. Nemusíme se tedy obávat toho, že se rozmaže. Speciální spreje jsou velmi spolehlivé, na druhou stranu musíme počítat s tím, že si za ně budeme muset připlatit. Někdy ne zrovna málo!

Alternativy

Příznivcům experimentů je možné dát i několik jiných rad! Někdo si třeba nemůže vynachválit isopropylalkohol. Ten by neměl třeba plasty leptat, přece jen je ale lepší řídit se rčením dvakrát měř, jednou řež, a před použitím jej důkladně vyzkoušet. Jiní nedají dopustit na ředidlo S6006, které sice dosáhne pomalejších výsledků než benzín, ale také funguje. Je však třeba mít se na pozoru před rozleptáním lakovaných povrchů!

Oboustranná lepicí páska je vynález, který dokáže v domácnosti velmi pomoci, ve chvíli, kdy přestane sloužit svému účelu, ale umí také pěkně potrápit. Výše zmíněné postřehy by měly přispět k tomu, aby bylo toto trápení pokud možno co nejmenší!


Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4.24/5 (37 hlasů)


  
Úvod  ›  Seznam štítků  › 





Související články

Aktuální články