Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak odstranit mastnotu ze zdi?

  

Důkladně odstranit skvrny ze zdi, to může být doslova oříšek. Obzvlášť odstraňování mastných skvrn je poměrně nelehkou záležitostí. Bohužel však tento problém je nutné občas řešit.

Zejména v kuchyni a v rodinách s malými dětmi. Mastné otisky na zdi nejsou zrovna módní záležitostí, ale ne vždy se nám podaří odstranit skvrnu šetrně a bez známek poškození stávající barvy. Jak správně na to? Fungují takzvané babské rady?

Babské rady

Než se pustíme do nové výmalby, měli bychom vyzkoušet některé z účinných babských rad. Účinnými pomocníky v takové situaci jsou zejména:

  • Chleba
  • Křída
  • Savo Prim

Čištění pomocí kůrky chleba

Tvrdá kůrka chleba pomáhá odstranit skvrn ze zdí s barevnou výmalbou. Kůrka funguje jako guma, která jemným škrábáním zbaví zeď mastných fleků.

Odstranění skvrn pomocí křídy

Mastné skvrny přetřeme nasucho několika vrstvami bílé školní třídy a necháme do druhého dne působit. Druhý den křídu jemně oprášíme.

Savo Prim v boji proti mastnotě

Do rozprašovače si vytvoříme směs sava a vody v poměru 2:2. Pomocí rozprašovače naneseme směs na skvrnu a jemně setřeme. Tento způsob je vhodný pro bílé nebo světlé zdi, u tmavých barev mohou vznikat bílé skvrny, které je nutné následně přetřít barvou.

Rada obdorníka

Pokud se rozhodneme mastná místa rovnou přemalovat, nemusí být výsledné dílo přesně podle našich představ. To proto, že mastná místa budou novou barvu odpuzovat a nový nátěr bude flekatý. V případě, kdy se nám nedaří zbavit se mastných skvrn žádným jiným způsobem a je nutné přistoupit k malování, postupujeme následovně:

  • Mastnou barvu je nutné nejprve důkladně seškrábat.
  • Místo odmastíme saponátovou vodou za pomocí houbičky. Pozor si ale dáváme na přílišné namáčení zdi. Saponátem čistíme místo i v několika vrstvách.
  • Po odmaštění naneseme izolační nátěr remal – flek stop
  • Místo přetřeme malířskou barvou
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.79/5 (14 hlasů)

Související články