Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Myš v domě! Co s ní?

  

Myš v domě poznáte docela snadno, máte nakousané sáčky s jídlem a ještě po sobě zanechává stopy v podobě svého trusu. Jak se jich ale zbavit? Nejlépe natrvalo.

Jak se zbavit myší v domě? 

Máme pro vás několik tipů, jak se myší zbavit, vy si jen vyberte, které zvolíte. Nebo je můžete vyzkoušet rovnou všechny. 

1. Utěsněte přístupové cesty

Aby mělo cenu se myší doma zbavovat, musíte jim utěsnit cesty, kterými se k vám dostaly. Pokud cesty znáte, ucpěte každou díru i spáru, myši na projití potřebují opravdu malou škvírku. Díry utěsněte betonem, sádrou nebo speciálním tmelem proti hlodavcům. Nepoužívejte polyuretanové pěny, ty myši bez problému rozkousají. 

2. Vystopujte myši 

Pokud netušíte, kudy se myši do domu dostaly, nastražte na ně léčku. V okolí míst, kde po nich vidíte stopy, posypejte lehce mouku a sledujte, odkud myši do domu přicházejí. 

3. Odlákejte je bylinkami

Myši nemají rády řadu vůní, rozvěste po domě a především u potenciálních přístupových cest bylinky a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Těmto hlodavcům nevoní heřmánek, máta, levandule, řebříček, česnek, listy ořešáku nebo vratič. 

4. Myslete na jejich přirozené nepřátele

Další přirozenou cestou je nechat přírodu, ať si poradí sama. Myši nemají rády pach koček i psů a nemají touhu se vyskytovat v jejich blízkosti. Kočky navíc mohou myši lovit. Další nepřátelé myší jsou ptáci dravci, kterým můžete v okolí domu vysadit vhodné křoviny a postavit jim ptačí budky, aby se u vás chtěli zabydlet. Jedná se o budky vhodné pro poštolky káňata, puštíky nebo sovy. 

5. Plašiče a odpozuvače

Jinou možností pak je zakoupení a instalace různých ultrazvukových plašičů, které myši odpuzují. Nemusíte se bát o svůj sluch - lidi, psi ani kočky je neslyší. 

6. Pasti, pasti, pastičky

Další možností je zakoupení a rozmístění pastiček po domě. Jako návnadu do pastičky zvolte raději sýr, ořech nebo slaninu než dříve hojně používaný chléb. Pastičky je nejlepší umístit do míst, kudy si myslíte, že myši procházejí, může to být kout místnosti, špajzky, případně kolmo ke zdi. 

7. Jed na myši 

Asi poslední možností je pak jed na myši, který většinou zakoupíte ve formě barevných granulí. U jedů si dejte hlavně pozor, aby se k nim nemohl dostat váš domácí mazlíček nebo vaše děti. Pomoci může deratizační stanička. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články