Karolína Vystrčilová - článkyJaký je rozdíl v plastových, dřevěných a hliníkových oknech?

Plastová okna

  • V současnosti se jedná o okna nejvíce žádaná. Jsou naprosto bezúdržbová.
  • Používají se jako okna pro novostavby, ale uplatňují se také při rekonstrukcích starších rodinných či panelových domů.
  • Plastové okenní rámy se vyrábí z plastových profilů o více komorách. Do těch největších je obvykle vsazen ztužující ocelový profil ve tvaru U či "jekl".
  • Běžná jsou dnes pětikomorová okna, ale můžeme sehnat i osmikomorová. S tím souvisí i hloubka profilu, což v podstatě znamená šířku okna. Čím více komorami se okno vyznačuje, tím by měl být také profil hlubší.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit kuchyňskou linku?

Přichází jaro, sluneční paprsky nabírají na síle a my máme více energie než v zimním období roku. Tento elán můžeme využít i k tradičnímu jarnímu úklidu. Místem, které si v každém bytě zaslouží pozornost, je kuchyň. I když uklízíme průběžně, myjeme nádobí, kuchyňskou linku i podlahy, jsou v kuchyni místa, kterým se nevěnujeme každý týden a špína se zde bohužel také vytváří. Můžeme se zaměřit například na těžko přístupné horní poličky, okolí vodovodní baterie, ledničku či troubu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit skvrny od borůvek?

Borůvky obsahují vitamín C i antioxidanty

Borůvky podporují naši obranyschopnost. Pomáhají nám uzdravit se z nachlazení či jiného infekčního onemocnění. Blahodárně působí na ledviny a močové cesty, které preventivně čistí a zároveň napomáhají organismu léčit případné infekce. Borůvky se vyznačují vysokým obsahem vitamínu C, nalezneme v nich také mnoho antioxidantů, které organismus ochraňují před volnými radikály, viry i bakteriemi. Konzumaci borůvek můžeme považovat také za prevenci vzniku rakovinného bujení.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek