Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak odstranit lepidlo mamut?

  

Kutilové a kutilky, kteří si raději všechno opraví a smontují sami, poslední dobou stále víc a víc přicházejí na chuť tzv. montážním lepidlům. Je pravda, že takové lepidlo nadělá skutečně mnohem méně hluku než taková vrtačka, spotřebuje méně energie než šroubování šroubovákem a ušetří i nějakou tu minutku vašeho, jistě velmi ceněného, času.

Jedním z nejpopulárnějších lepidel současné doby je Mamut, který láká na svou doslova mamutí sílu. A tu skutečně má!

Vlastnosti "Mamuta"

  • Výborná počáteční pevnost - Mamut výborně drží už od prvního kontaktu s plochou, i proto se hodí výborně k lepení větších nebo těžších předmětů, u nichž by bylo problematické udržet je v požadované poloze, než lepidlo zaschne.
  • Nosnost - ne nadarmo se jmenuje, jak se jmenuje. Udrží až 22 kg/cm2, což vůbec není zanedbatelné. Právě proto vzniká tolik otázek okolo jeho odstranění.
  • Nulový zápach - výtečná vlastnost! Nemusíte se tedy bát tohle lepidlo použít i bez plynové masky či oken dokořán přes to, že je venku -20°C.
  • Tlumení vibrací - Díky svému složení je schopno eliminovat vibrace. Což může být výhoda například u různých strojů.
  • Pružnost - nemusíte se bát, že by lepidlo do dvou let zteřelo a všechno přilepené vám začalo odpadat.

Čtěte také: Jak na zaschlou spárovací hmotu? | Jak odstranit silikon? | Jak na odstranění oboustranné lepící pásky? | Jak odstranit latexové nátěry?

Jak ho odstranit?

Tato otázka koluje internetem jako lavina. Odpovědí je málo, ale vesměs se shodují:

  1. Nelepit, když si nejste jistí - přece jen pár dírek po šroubcích se dá eliminovat lépe než celá zalepená plocha. Proto než tímto lepidlem něco přilepíte, osmkrát si rozmyslete, jestli to třeba za půl roku nebudete chtít jinak.
  2. Seškrábnout - s touto radou se potkáte nejčastěji na různých diskuzích. Ačkoli je to velmi překvapivé, opravdu je to nejlepší způsob. Doporučuje se např. žiletka nebo ostrý nůž. Tímto odškrábnete hlavní vrstvu a zbytek se dá pohodlně seškrábnout nehtem či drsnou stranou houbičky.
  3. Odstraňovač těsnění a lepidel - kdo více důvěřuje chemii, může se poohlédnout po nějakém odstraňovači. Počítejte ovšem s investicí kolem 300 kč, která se nemusí vyplatit.
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.03/5 (32 hlasů)





Související články