Dveře

Jak pověsit dekorace na vstupní dveře bez hřebíků (tipy)

Dekorace v domě umí krásně dokreslit kouzlo domova i vytvořit sváteční atmosféru. Zapomínat bychom neměli ani na venkovní dekorace, které nás uvítají a pohladí už z dálky při příchodu domů. Jak ale pověsit dekorace na vstupní dveře, abychom je neponičili? 

Barva dveří: která je ta pravá pro nově zrekonstruovaný byt

Výběr barvy dveří bývá často opomíjen. Po rekonstrukcích a stěhování většina lidí řeší nábytek a bytové doplňky. Přitom bytové doplňky lze snadno vyměnit, nábytek přestěhovat, ale dveře vám zůstávají většinou stejné mnoho let.

Možnosti jak zkrátit dveře i s ukázkou

Ne u všech staveb jsou dodržovány standardní rozměry zárubní, do kterých se usazují dveře. To může být problémem, pokud se rozhodneme dveře vyměnit, protože na trhu nenajdeme rozměr dveří, který by nám vyhovoval a bylo jej možné snadno nasadit. A právě proto můžeme stát před otázkou: "Jak zkrátit dveře?".

Co dělat s lepící páskou, která se "vpekla" do dřevěného rámu okna

Lepicí páska umí na dřevěném rámu okna napáchat mnoho škod. Co se s tím dá dělat a je možné ji beze zbytku odstranit?

Jak na výměnu balkónových dveří?

Výměnu balkonových dveří lze zvažovat z mnoha důvodů. Častým problémem, který vyžaduje tuto rekonstrukci je špatné těsnění, které z domu či bytu odvádí příliš mnoho tepla a způsobuje tak neúsporné zacházení s energií. V jiném případě lze vyměnit objekt za novější plastovou verzi, která bude působit esteticky a nahradí tak staré a okoukané materiály. V neposlední řadě se také může jednat o špatné minulé provedení, s tím související komplikace při používání a rozhodnutí tento prvek napravit.

Způsoby čištění špinavých oken a dveří

Okna a dveře udávají první dojem každého interiéru. Odlišují se materiálem, ale mají společný způsob umístění – jejich zavěšení se také podílí na tom, jakým způsobem se mají a dají čistit. Způsoby čištění oken a dveří jsou tedy v určitých bodech společné a jakmile si tyto postupy osvojíte, práci si i usnadníte. Stejně tak vám pomůže čištění v pravidelných intervalech, kdy se špína nestihne zažrat hlouběji do materiálu a snadněji ji odstraníte.

Jak odstranit "připečenou" folii z plastových dveří?

Na rámech plastových oken či dveří bývá ochranná folie. Musí se odstranit včas, do cca 6 týdnů po montáži. To ale řada lidí neví. Jak si účinně poradit kdykoli později?

Jak opravit kliku u dveří a okna v domě?

Nefunkční klika rozhodně nepředstavuje fatální problém. Zručný domácí kutil si poradí i bez návštěvy zámečníka. Jak tuto drobnou nehodu v domácnosti snadno a rychle řešit?

Jak na kompletní výměnu starých oken a dveří?

V životě každého majitele rodinného domu nebo bytové jednotky, nastane chvíle, kdy je nutná výměna starých a nevyhovujících oken a dveří. Tato povinnost může být někdy i nemilá, proto je důležité se na ni dobře připravit a počítat s možnými komplikacemi.

Jak na stínící polep oken?

Není to ani tak novinka na trhu, jako momentální trend. Řeč je stínících protislunečních fóliích, které se lepí na okna. Předejít tak lze přehřívání interiérů a tím usnadnění pobytu v kancelářích, obchodech, bytech i rodinných domech. V létě tedy slouží proti horku a slunci, v zimě naopak zabraňují tepelným ztrátám přes málo izolovaná okna.

Jak opravit drhnutí dveří o podlahu?

Drhnutí dveří je nepříjemné nejen pro uši a vynakládanou sílu k jejich otevření či zavření, ale i pro dveře samotné. Časem se zdeformují. Už nedřou jenom o podlahu, ale táhne přes ně průvan nebo jimi proniká nárazový vítr (u vchodových dveří) a proniká jimi prašnost.

Jak vybrat plastová okna a dveře?

1. Okno může změnit charakter místnosti

Plastová okna už dávno nejsou jen bílá. Vyrábí se řada velikostí, tvarů, různých typů profilů i dekorů v podobě venkovních fólií na profily. Můžete si také vybrat, zda chcete dvojité či trojité sklo a další vlastnosti. I když jsou některé velikosti obvyklejší, v podstatě každý dodavatel je schopen vyrobit okna přesně podle velikosti stavebního otvoru, tedy přesně podle rozměru, jaký potřebujete pro svůj dům právě vy. Dlouhá životnost a snadná údržba popularitu oken jen zvyšuje a výrobci se snaží, by s nimi zákazníci byli co nejspokojenější. Obvykle se přizpůsobí vašim potřebám i při výběru kování a dalších prvků.

Dveře a okna špatně těsní. Co s tím?

Netěsnící okna a dveře nejsou jen nepříjemností, která negativně ovlivňuje vaše pohodlí, ale mohou se vám i velmi zásadně prodražit.  Přitom někdy stačí jen drobná úprava a situace se rapidně zlepší.

Jak vybrat skryté zárubně dveří?

Stavíte od základu nový dům nebo rekonstruujete byt po babičce? Určitě se dříve či později nevyhnete otázce, jakým způsobem zavěsíte dveře. Zda budete někde bourat, případně dozdívat, je jen na vás. Líbí se vám posuvné dveře, které se schovají do zdi? Milujete vaši barvu na zdi natolik, že ji necháte přenést i na dveřní křídlo?

Jak vybrat venkovní rolety u oken, dveří?

Venkovní rolety patří nejvyužívanějším stínícím systémům zejména u rodinných domů a novostaveb. Je to logické, protože nabízí celou řadu výhod. Při jejich výběru je vždy dobré ujasnit si, v čem pro nás mohou být venkovní rolety výhodnější než klasické žaluzie, které jsou umístěny z druhé strany oken a dveří, tedy té vnitřní.

Jak vybrat vnitřní dveře?

Doby, kdy se daly do interiéru domu či bytu vybrat dveře bílé, nebo ošklivě hnědé (a snad ještě plné nebo se zrnitou skleněnou výplní) jsou už naštěstí dávno pryč. Dnes si můžete koupit dveře v mnoha různých designech, barvách i provedeních. Nabídka je naopak tak široká, že výběr není úplně lehký. Ale protože dveře jsou poměrně zásadním prvkem interiéru vašeho domova, měli byste si jejich výběr důkladně promyslet. Při tom nezapomínejte, že se jedná nejen o vzhled dveří, ale také o jejich funkčnost. Vybrat si můžete podle různých parametrů:

Jak vyměnit prasklé sklo u okna, dveří?

Ať už přičiněním nezvedeného uličníka, který naschvál špatně nakopne míč, nebo vlivem skryté konstrukční vady, občas nás zkrátka potká nepříjemnost v podobě rozbitého okna. Ať už přímo vyskleného, nebo pouze prasklého skla. Každopádně nastává situace, kdy je třeba sklo vyměnit. Stojíme před problémem, jak na to.

Jak vybrat madlo k vstupním dveřím?

Madla už dávno nejsou vyhledávaná pouze seniory nebo jejich úzkostlivými rodinami, jako bezpečnostní prvek do interiéru, především do koupelen a na toalety. V současné době se můžeme setkat se samotnými madly přímo na vstupních dveřích. Na trhu existuje nepřeberné množství broušených, leštěných nebo matných povrchů, originálních barev, individuálních délek, tvarů a materiálů. Stačí si vybrat.

Jak vybrat interiérové dveře?

Dveře v interiéru našeho domu či bytu jsou nejen funkčním, ale také velmi výrazným designovým prvkem. Materiál i barevnost dveří a zárubní mohou změnit vzhled místnosti a značně také ovlivnit užitné vlastnosti celé nemovitosti. Proto bychom si měli jejich výběr důkladně promyslet.

Jak natřít vchodové dřevěné dveře?

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží na tom, z jakého materiálu jsou dveře vyrobené, jak jsou staré, jsou-li poškozené či bez vad, zda jsou vystaveny přímému vlivu počasí, nebo je chrání veranda či nějaká stříška.

Jak vyřešit přístřešek vstupů?

Každá návštěva, která k vám zavítá, musí pochopitelně nejprve projít nějakým vstupem. Je to on, který nejprve upoutá její pozornost a zapůsobí na ni. Přemýšleli jste o tom, jakým způsobem postupovat, aby byl první dojem, jejž zanecháte, co nejlepší? Co takhle uvažovat o přístřešku vstupu a jeho estetické podobě? Ten může mít podobu jednoduchého a minimalistického zastřešení z kovu a plastu, ale i rozsáhlého a robustního přístřešku z betonu a ze dřeva.

Jaký je rozdíl ve 2-sklech a 3-sklech u oken a dveří?

Při rozhodování o síle výplně do oken a dveří byste neměli zvažovat jen jejich tloušťku, ale hlavně vlastnosti. Trojskla jsou díky silnějším izolačním vlastnostem primárně určená pro nízkoenergetické a pasivní domy. Výběr mezi dvojsklem a trojsklem ale ovlivňuje i cena, energetická účinnost, odolnost apod.

Jak seřídit plastové dveře?

Pořídit si plastové dveře sice znamená, že s nimi nebudete mít takovou starost jako například s masivem, nicméně svou údržbu potřebují i ony. Čas od času je musíte seřídit. Jaký je správný postup?

Jak odstranit zaschlou montážní pěnu?

Montážní pěnu a práci s ní zná v dnešní době snad každý domácí kutil. Jedná se totiž o poměrně levný, ale za to velmi účinný prostředek k přilepování, kotvení, vyplňování děr apod. Práce s montážní pěnou je velice jednoduchá, ale může být i zrádná. Ne každý z nás dokáže přesně odhadnout potřebné množství pěny. Po nanesení se totiž montážní pěna začne rozpínat či “nabobtnávat”, což může v konečné fázi znamenat, že se dostane i na místa, kde ji mít nepotřebujeme. Tekutá forma montážní pěny je velmi lepkavá a těžko se proto umývá. Je vhodné ji odstraňovat až po jejím úplném zaschnutí. Jak jednoduše odstranit zaschlou montážní pěnu? Způsobů je hned několik, ale mezi ty nejpoužívanější patří:

  • ořezání
  • seškrábání
  • obroušení
  • použití čistícího prostředku, který je k tomuto účelu určený

Z čeho postavit překlady nad okna a dveře?

Na trhu existuje poměrně široká nabídka stavebních překladů skýtající řešení pro prakticky veškeré situace, ať se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci. Jedním z nejdůležitějších hledisek, podle nichž je nutné překlady vybírat, je zcela jistě materiál.

Vchodové dveře PERITO

Pokud v současné době vybíráte nové vchodové dveře pro váš dům, pak by tou správnou volbou mohly být vchodové dveře značky PERITO. Můžete si vybrat vchodové dveře z různých materiálů, a následně je vyzkoušet v tzv. modelovém domě, kde můžete zvolit také různé doplňky a barvy a mít tak stoprocentní jistotu, že zvolíte správné dveře, které budou ladit k vašemu exteriéru i interiéru. 

Jak zrenovovat dveře?

Je Vám líto vyhodit staré dveře? Zrenovujte je. Odstranění starých laků, jemné broušení, nový nátěr - to vše sice vyžaduje dost času a práce, ale výsledek stojí za to. Renovace dveří dokáže s interiérem zázraky.

Hliníkové vstupní dveře, jaké jsou na trhu možnosti?

Hliník je velmi oblíbeným materiálem pro vstupní dveře. Má řadu předností. Které to jsou a jak se zorientovat v nabídce na trhu a vybrat si správné dveře?

Jak opravit poškrábané dveře?

Nemusíte být zrovna majitelem domácího mazlíčka, abyste museli řešit problém s poškrábanými dveřmi. I když se snažíme být sebevíc opatrní, je často problém se uraženému rohu či škrábancům ubránit. Nevzhledné rýhy a dolíky na krásných dveřích nepůsobí dobře a protože nejsou dveře nejlevnější záležitostí, je dobré si se škrábanci umět poradit.

Jak vybourat futra?

Bourání kovových zárubní oživuje řemeslníkům a domácím kutilům nepříjemné vzpomínky. Tato úprava domu či bytu je však dnes velice častá. Její cíl je nahradit staré kovové zárubně za moderní dřevěné. Často se jedná o náročný úkol, jelikož zárubně mohou být zality betonem nebo jinou pojivovou směsí.

Jak vybrat vchodové dveře?

Výběr vchodových dveří není radno podceňovat. Už jenom kvůli tomu, že investice do nich je poměrně vysoká, stejně jako frekvence, s níž se používají. Jsou tedy vystaveny větší námaze než například okna, kterým mnohdy věnuje větší pozornost.

Jak utěsnit vchodové dveře pomocí těsnění?

Netěsnící okna a dveře jsou příčinou chladu, a to i v případě, že topíme na vysokou teplotu. Předejít tomu lze jejich výměnou nebo úpravou těsnění. Rozhodneme - li se pro druhé řešení, zjistěme si nejdříve přesné místo úniku tepla. K tomu nám dobře poslouží svíčka nebo zapalovač. V případě dobrého utěsnění nám plamen hoří rovně. Pokud ale plápolá do strany, nebo je sfouknut, nachází se na tomto místě průvan. Není to nic neobvyklého zejména u starších dveří, které se častým používáním či vlivem vlhka nebo vyšších teplot mohly poškodila, a proto již patřičně nedovírají.

Jak poznám pravé a levé dveře?

Věřím, že většina z vás dlouhá léta netušila, že nějaká problematika podobného rázu vůbec existuje. A proč by se tím měl člověk zabývat, když to k běžnému civilnímu životu vůbec nepotřebuje. Ale v životě člověka přicházejí chvíle, které nás mají něco naučit. Třeba to, jak poznám, jestli máme doma pravé nebo levé dveře.

Jak nalepit samolepící tapetu na dveře?

S pomocí samolepících tapet můžete snadno obléknout vaše interiérové dveře do nového kabátu. Vštípí nový design těm, které moc krásy nepobraly a zamaskují povrchová poškození těm, kterým krása ubyla vinou opotřebení či nehody.

Jak renovovat staré dveře?

Staré dveře jsou krásné, ale čas od času je třeba je zrekonstruovat, aby mohly dál sloužit svému účelu. Zejména ve starších domech je to určitě lepší, než je měnit za nové. Existuje několik způsobů, jak dveře opravit.

Jak se měří šířka dveří?

Jednoduchá otázka, která se rýmuje a působí až hravě, může pořádně zatopit těm, kteří plánují pořídit nové dveře, nebo vyměnit ty staré. Jak se měří šířka dveří? Ať už pořizujete interiérové dveře, vchodové dveře či bezpečnostní dveře, princip je stejný. Tento článek vám pomůže vytvořit si potřebný základní přehled.

Jak zazdít dveřní zárubně svépomocí?

Dveře představují hlavní symboliku propojení jednotlivých místností a samostatného vstupu do daného prostoru. Plní funkci bezpečnostní a zároveň oddělující. K montáži je však nutné nejdříve zazdít dveřní zárubně. Možná se vám na první pohled zdá, že se jedná o celkem složitou stavební práci, ve skutečnosti to zvládne každý středně zručný kutil sám.

Jak očalounit dveře?

Máte-li doma zárubně atypických rozměrů, je pro vás levnější alternativou renovace dveří starých, namísto jejich kompletní výměny. Obzvláště tehdy, když se do toho pustíte svépomocí, byť se samozřejmě můžete obrátit i na odborníka. Ovšem čalounění dveří zvládnou zruční kutilové i doma. Jak?

Jak natřít staré kovové zárubně?

Zejména ve starších domech se stále ještě můžeme setkat s původními kovovými zárubněmi. Obvykle jsou natřeny nepříliš hezkou barvou – nejčastěji to bývá tmavě červená, hnědá nebo béžová. Při úpravách bytu se obvykle vymění dveře, ale málokdo se odhodlá vybourat i zárubně, pokud byt neprochází celkovou rekonstrukcí. Přesto můžete vzhled zárubní zásadně vylepšit novým nátěrem.

Jak sladit podlahu a dveře?

Podlaha i dveře jsou dva velmi dominantní prvky našich domovů. Jak si s nimi v interiéru poradit? Čtěte dál.

Jak vybrat tu správnou podlahu?

Při výběru odstínu podlahové krytiny samozřejmě hraje roli i praktická stránka věci. Svůj význam mají i parametry místnosti, to znamená, zda je velká a mohla by působit příliš prázdně, když nepoužijete tmavší barvu nebo jde o malý prostor, kde lépe poslouží tóny jemné, světlé. Nehodí se ovšem vlastnit ve stejném odstínu také nábytek, výsledek pak působí příliš jednolitě. Pokud už takové spojení ale doma máte, zkuste celkový dojem tak trochu narušit za pomoci kusových koberců.

Jak natřít futra?

Nelíbí se vám nevzhledně vypadající zárubně, které kazí celkový dojem vašeho bydlení? Staré, oloupané, vybledlé zárubně, které nezachrání ani nové dveře je třeba nově natřít. 

Nebojte, není to příliš složitá práce. Navíc, když budete znát správný postup, práce vám půjde rychle od ruky. Natřete futra tak, aby ladila ke dveřím, a vylepšete tak váš domov. Tím navíc ušetříte spoustu peněz za obložení futer.

Jak nalepit tapetu na dveře?

Pokud jste někdy bydleli v panelovém domě, den za dnem jste se museli dívat na dveře, které byly všechno, jen ne krásné. Ve všech bytech byla stejné napodobenina dřeva – stejná barva, stejná struktura, stejné kování, prostě nuda.

Jak vyměnit dřevěný práh u vnitřních dveří?

Existuje obrovské množství stavebních procesů, ke kterým je zapotřebí přivolat specializovanou společnost nebo přinejmenším zkušené pracovníky. Pak se však setkáváme i s takovými úkony, u nichž je přítomnost využití předražených služeb spíše na obtíž a dají se zvládnout svépomocí. Jednou z takových záležitostí je i výměna dřevěného prahu u vnitřních dveří. V našem informativně pojatém článku se zaměříme na přesný postup, po jehož přečtení se stanete v této oblasti natolik zkušenými, že celou realizaci zvládnete bez jakékoliv pomoci. Tento podrobný návod je určený všem majitelům klasického dobrého dřevěného prahu.

Jak nejlépe umýt okna a dveře?

Umývání oken

Taky trávíte mytím okem bez mála celý den a výsledek vašemu snažení neodpovídá? Mytí oken je nemilou povinností, kterou musíme čas od času všechny udělat.

Je mnoho ověřených typů, jak umýt okna. Člověk má občas pocit, že se v nich ztratí, protože každý profesionál používá jinou techniku a nedá dopustit na jiný přípravek. Jak tedy správně postupovat, aby byla okna umytá v co nejkratší době, nezabralo nám to mnoho času a výsledek byl oslňující a dlouho vydržel?

Jak vybrat vchodové a interiérové dveře?

Domov je místo, kam se rádi vracíme a kde se cítíme dobře. Kromě pohodlí, je třeba klást důraz na design a hlavně bezpečí. Výběr dveří bychom rozhodně neměli podcenit, a to jak u vchodových dveří, tak u dveří v interiéru. Jenže na trhu je tolik značek a prodejců, jak se v tom má člověk vůbec orientovat? Před koupí je třeba zaměřit se na několik důležitých kritérií, které vám výběr hodně zjednoduší. A my vám poradíme, jak na to.