Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Hliníkové vstupní dveře, jaké jsou na trhu možnosti?

  

Hliník je velmi oblíbeným materiálem pro vstupní dveře. Má řadu předností. Které to jsou a jak se zorientovat v nabídce na trhu a vybrat si správné dveře?

Výhody hliníkových vstupních dveří

Zásadní výhodou hliníkových vstupních dveří je především jejich vysoká odolnost. Jsou prakticky nezničitelné, odolají horku i mrazu a "nemění tvar". Jejich dlouhá životnost je předurčuje jak pro využití v novostavbách, tak i v rámci starších domů, kde budou úspěšně svou roli plnit po dlouhou řadu let, kdy se budou stále otevírat plynule bez zadrhávání. Vykazují rovněž perfektní tepelněizolační vlastnosti a není problém je nainstalovat ani do velmi namáhaných prostor.

Stejně tak se i velmi snadno udržují, na rozdíl třeba od dřeva. Omezeni nejste ani jejich vzhledem, kde můžete sáhnout po těch elegantně působících, ale na své si přijdou i vyznavači extravagance. Od klasických dekorů napodobujících dřevo přes metalickou povrchovou úpravu, prakticky žádné přání zákazníka není v tomto směru nesplnitelné. K dispozici jsou v celé škále barev a jsou vyladěny do detailu. Vlastní povrchovou úpravu může tvořit například práškové lakování či dekorování fólií, zvolit si můžete navíc i prosklení.

Na rozdíl od plastových dveří, což je další poměrně populární alternativa, je možné je též realizovat ve větších rozměrech.

Citelný nedostatek: vysoká pořizovací cena

Právem tak patří k tomu nejlepšímu, co lze v sortimentu vchodových dveří pořídit. Právě tady je ovšem potřeba hledat určitý „kámen úrazu”. Je jím finanční náročnost tohoto produktu. Pro mnoho zákazníků jsou hliníkové vstupní dveře nedostupné z důvodu vyšší pořizovací ceny. Nejdražší se pohybují až na hranici 100 000 Kč, proto se jedná o alternativu vyhrazenou spíše náročným zákazníkům, kteří požadují skutečně špičkovou kvalitu. Často se s nimi lze proto také setkat v bytových a panelových domech, kde jsou dveře denně vytíženy intenzivním otvíráním a zavíráním.

Bude-li vás prodejce lákat na velmi nízkou cenu, zbystřete. Takový nákup by se vám vyplatit příliš nemusel. Nízká cena bude pravděpodobně znamenat, že se šetřilo na materiálu i komponentech. Vhodné proto je, moci si konkrétní výrobek prohlédnout naživo v kamenném obchodě. Nakupování v e-shopu s sebou nese jistá rizika. Dobrým ukazatelem kvality výrobku je i délka záruky, kterou výrobce na svůj sortiment poskytuje.

Možnosti doplňků hliníkových dveří

Dveře lze samozřejmě i opatřit mnoha doplňky, například bezpečnostním kováním nebo bezpečnostním dvojsklem, díky nimž spolehlivě odolají pokusům o násilné vniknutí, kukátkem a mnoha dalšími. Ohledně typu otevírání lze sáhnout po klasické klice nebo kouli, a to v řadě barevných provedení. Důležitým kritériem je rozhodně i požární ochrana.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články