Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vyřešit přístřešek vstupů?

  

Každá návštěva, která k vám zavítá, musí pochopitelně nejprve projít nějakým vstupem. Je to on, který nejprve upoutá její pozornost a zapůsobí na ni. Přemýšleli jste o tom, jakým způsobem postupovat, aby byl první dojem, jejž zanecháte, co nejlepší? Co takhle uvažovat o přístřešku vstupu a jeho estetické podobě? Ten může mít podobu jednoduchého a minimalistického zastřešení z kovu a plastu, ale i rozsáhlého a robustního přístřešku z betonu a ze dřeva.

Přístřešek zkrášlí dům a ochrání před špatným počasím

Někdy postačí jednoduché stříšky nad vchodové dveře, jež jsou vybaveny kovovým rámem a polykarbonátovou krytinou, aby se kolemjdoucí za takovým vchodem dlouze otáčeli. Současně tyto přístřešky nad dveře chrání vstupní prostor před deštěm, jinými rozmary počasí, ale také nečistotami. Při hledání klíčů tak rozhodně nezmoknete!

Druhy přístřešků

Hliníkové

Jednu z možností, kdy instalaci stříšky zvládnete pohodlně ve dvou, představují ty hliníkové. Konstrukce je z upraveného hliníku a krytinou bývá obvykle komůrkový polykarbonát s UV filtrem, jenž je lehký a vyniká dobrými izolačními vlastnostmi. Tento způsob se jeví jako ideální hlavně pro vchodové stříšky s menšími rozměry.

S nerezovou konstrukcí

Další variantu představují stříšky nad vchod s nerezovou konstrukcí. Zde bývá běžně krytinou akrylát nebo plexisklo. Tento způsob řešení se osvědčil i u rozložitějších zastřešení dvoukřídlých vstupů, teras a balkonů.

Z pozinkované oceli

Jinou možnost představují stříšky z pozinkované oceli, kdy jsou výplní čiré polykarbonátové desky. Ty ale nepropouštějí UV záření a příjemně stíní. Výhodou polykarbonátových desek je nejen skutečnost, že vypadají dlouho jako nové, ale jejich plusem je i to, že se z nich obvykle nečistoty nebo listí samo smyje při dešti. Je samozřejmé, že tato vlastnost je umožněna tvarem přístřešku.

Vchodové stříšky nejsou drahým špásem

Společným znakem výše jmenovaných stříšek je jejich sympatická pořizovací cena, dlouhá životnost, jednoduchá údržba a snadná instalace. Vchodové stříšky těchto typů se vyskytují nejen u rodinných domků, ale je možné se s nimi setkat také u komerčních budov nebo činžáků.

Není problém stanovit si i délku přístřešku

Zadavatel si samozřejmě může vždy zvolit i délku přístřešku nad vchodové dveře. Prodloužený přístřešek někdy lemuje celou plochu, jež je určena ke vchodu. To ale rozhodně není jediná možnost a v případě nejasností není na škodu nechat si poradit od odborníka.

Přístřešky nad vchod nejen přinesou vašemu domu půvabnější vzhled, ale současně pomohou ochránit vchodové dveře a okolí před špatným počasím. Jejich zásluhou se tak prodlužuje životnost vchodových dveří, jejichž renovace rozhodně nepatří mezi levné záležitosti.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.25/5 (4 hlasy)

Související články