Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Barva dveří: která je ta pravá pro nově zrekonstruovaný byt

  

Výběr barvy dveří bývá často opomíjen. Po rekonstrukcích a stěhování většina lidí řeší nábytek a bytové doplňky. Přitom bytové doplňky lze snadno vyměnit, nábytek přestěhovat, ale dveře vám zůstávají většinou stejné mnoho let.

Proč je důležitá barva dveří?

Jsou velkou dominantou každého vnitřního prostoru. Pokud máte nově zrekonstruovaný byt, věnujte výběru barvy trochu času, může velmi pomoci k příjemné atmosféře a spokojenosti obyvatel bytu. 

U výběru barvy dveří jsou většinou důležité tři věci - aby byla barva praktická, líbila se nám a zároveň se hodila do prostoru.

4 tipy, na které myslet před výběrem barvy interiérových dveří

Přečtěte si následující tipy a promyslete je, než půjdete nakupovat. Každý máme jiné potřeby, ale tyto tipy se budou hodit každému.

  1. Barva dveří by neměla rozbíjet okolní prostor. Dveře by měly být spíše v harmonii s prostorem, pokud máte například pokoj laděn do bílé a zelené barvy, modré dveře by mohly působit nepatřičně. 
  2. Naopak volte takovou barvu dveří, aby nebyly stejné s podlahou
  3. Rovněž by dveře neměly splývat s barvou zdí. Na obrázcích to sice působí elegantně, ale pro praktický život to moc není. Dveře by byly vizuálně tak schované, že byste je mohli vy nebo vaše návštěva hledat.
  4. Podobně přemýšlejte o barvě kování, klika by neměla mít stejnou barvu jako dveře, aby nebyla špatně vidět. 

Doporučené barvy dveří

Do každého bytu se hodí jiná barva, stejně jako ke každému obyvateli bytu. Existují ale doporučené barvy, se kterými nesáhnete vedle. Jsou moderní i elegantní.

  • Bílá barva je oblíbenou barvou dveří, obzvláště do menších bytů, protože opticky zvětšuje prostor. Pokud máte ale malé děti nebo zvířata, zvažte, jestli jsou pro vás i praktické.
  • Přírodní barvy od smetanové až po hnědou se většinou skvěle hodí do prostoru. Jen pozor, ať nesplývají s podlahou.
  • Tóny šedé barvy jsou za nás ty nejoblíbenější. Jedná se o praktickou barvu z pohledu údržby a zároveň se hodí do většiny prostorů. Aktuálně se těší oblibě antracitová barva, kterou můžete často vidět u domů na venkovních dveřích i oknech, do bytu a interiérových dveří se hodí rovněž. Pro lepší představu se můžete jít projít po vašem městě nebo obci, určitě na nějaké antracitové dveře narazíte.

Tak a je to. Na co si dát pozor, už víte, doporučené barvy také znáte. Teď už jen doladit barvu dveří u vás doma, ať se tam cítíte příjemně, bezpečně a harmonicky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články