Tereza Hotovcová - článkyJak na výměnu balkónových dveří?

Výměnu balkonových dveří lze zvažovat z mnoha důvodů. Častým problémem, který vyžaduje tuto rekonstrukci je špatné těsnění, které z domu či bytu odvádí příliš mnoho tepla a způsobuje tak neúsporné zacházení s energií. V jiném případě lze vyměnit objekt za novější plastovou verzi, která bude působit esteticky a nahradí tak staré a okoukané materiály. V neposlední řadě se také může jednat o špatné minulé provedení, s tím související komplikace při používání a rozhodnutí tento prvek napravit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak získat hypotéku na bydlení?

Rodinný domek či nádherný byt je snem mnoha rodin, ale i jedinců. Pokud však nevlastníte potřebnou sumu finančních prostředků, abyste mohli nemovitost zakoupit či vybudovat, lze se obrátit na finanční pomoc prostřednictvím hypotéky. Bankovní instituce tuto formu půjčky představují svým klientům mnoha různými způsoby, ale ne vždy se dostane k uším těch, kteří ji opravdu potřebují. Podívejte se tedy na příručku, jež vás navede tím správným směrem a podá doporučení k získání hypotéky na bydlení.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na zelenou vodu v bazénu?

Příjemný zážitek z koupání ve vašem vysněném bazénu může jednoduše zkazit špinavá voda. Zbavit se větších nečistot může být hračka, jak si ale poradit s komplikací, když voda začne měnit barvu do zeleného odstínu? Na tomto místě nepomůže obyčejná levná filtrace, ani čištění pomocí síťky. Je třeba k čištění bazénu přistoupit spolehlivě a radikálně s účinnými prostředky.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zajistit pračku, aby neskákala

Neposedná pračka, která při ždímání skáče, může potrápit nejednoho z nás. Problém se objevuje jak u praček, které jsou nějaký čas v provozu, tak bohužel i u těch nových.  Důsledkem bohužel není jen velmi otravný rachot, ale i další nepříjemnosti, jako například zatarasené dveře místnosti, v případě malé koupelny. Pračka, jež se rozhodne při ždímání vyrazit na cestu skrz koupelnu či prádelnu, dokáže poničit například sprchový kout nebo podlahu. Koupě nové pračky není v tomto případě řešením, a proto si zmiňme pár triků, jak této nepříjemné situaci zabránit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak jednoduše vyndat zalomený klíč?

Přicházíte  k domu, bytu, garáži či autu, popadnete klíč, vložíte do zámku a najednou se pokazí, co může. V ruce třímáte už jen torzo klíče a zbytek je zaražený v zámku. Na vině může být opotřebovaný klíč, nečistota v zámku, spěch anebo jen nešikovnost, avšak jediné, co vás v tu chvíli zajímá, je řešení. Není třeba skládat hlavu do dlaní v myšlenkách na zámečníka, finanční částku, a čas, který obnáší výměna zámku. Než se rozhodnete pro radikální řešení, jako je rozbití okna, raději první vyzkoušejte pár ověřených triků, které vás z této prekérní situace dostanou jako hrdinu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek