Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak pověsit dekorace na vstupní dveře bez hřebíků (tipy)

  

Dekorace v domě umí krásně dokreslit kouzlo domova i vytvořit sváteční atmosféru. Zapomínat bychom neměli ani na venkovní dekorace, které nás uvítají a pohladí už z dálky při příchodu domů. Jak ale pověsit dekorace na vstupní dveře, abychom je neponičili? 

Tipy na zavěšení dekorací

Přinášíme vám několik tipů na pověšení dekorace na vstupní dveře bez hřebíků. 

Oboustranná lepící páska

Jednou z možností je použít oboustrannou lepící pásku, která se sice občas špatně ze dveří dostává, ale rozhodně nezpůsobí žádné trvalé poškození. Dekorace ale nesmí být příliš těžká, aby ji páska udržela. 

Kukátko

Díky kukátku možná vymyslíte více možností na uchycení ozdob. Pevným řešením je kukátko odšroubovat, provléknout jím vlasec nebo mašli a zase kukátko připevnit na své místo. Takto upevněný vlasec by měl udržet i těžší dekorace. 

Přísavka na sklo

Pokud máte vstupní dveře na některých místech prosklené, můžete využít přísavku, kterou upevníte právě na sklo. Nosnost přísavky záleží na velikosti a kvalitě přísavky, ale neměl by být problém ani s těžšími věnci či jinými dekoracemi. Přísavek navíc můžete na dveře umístit několik. 

Plastové háčky z vnitřní strany dveří 

Rychlou a jednoduchou možností je použití plastových háčků s oboustrannou lepící páskou, které nalepíte z druhé strany dveří. Nalepit je ale musíte vzhůru nohama, aby za ně dekorace šly zavěsit tak, že vlasec nebo mašli provlečete přes vršek dveří a z vnější strany dekoraci upravíte. 

Vlasec nebo mašle

Dalším tipem je podobné použití vlasce nebo mašle jako v předchozím bodě. Tentokrát ale konec mašle či vlasce na vnitřní straně dveří zalepíte izolepou nebo jinou lepící páskou. 

Umělecká nebo technická guma 

Pořídit můžete také speciální gumu na výkresy, kterou najdete v sekci uměleckých nebo technických gum. Používá se na gumování, ale je tvárná a je možné ji nalepit na dveře a přímo na ni přichytit jemnější dekoraci nebo věnec. Na těžší dekorace ale zapomeňte. 

Magnetický držák na kovové dveře

Kdo má kovové dveře nebo některé kovové části vstupních dveří, může pořídit také magnetický držák. Ten se jednoduše přiloží na dveře a na něj už můžete zavěsit, co se vám bude líbit. Magnetický držák funguje ale pouze na kov. 

Držák pro dřevěné dveře

Existuje ale už i držák na nekovové dveře, který se upevní pod lem dveřního kukátka a můžete pak zavěsit různě těžké věnce. Držák se dá sehnat ve více velikostech podle velikosti dveřního kukátka.  

 
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)