Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak vybrat madlo k vstupním dveřím?

  

Madla už dávno nejsou vyhledávaná pouze seniory nebo jejich úzkostlivými rodinami, jako bezpečnostní prvek do interiéru, především do koupelen a na toalety. V současné době se můžeme setkat se samotnými madly přímo na vstupních dveřích. Na trhu existuje nepřeberné množství broušených, leštěných nebo matných povrchů, originálních barev, individuálních délek, tvarů a materiálů. Stačí si vybrat.

Nezapomínejte, že tento prvek může být pomyslnou „třešničkou na dortu“ pro moderní dům či byt.

Kvalita a styl

Řada zavedených firem nabízí špičkové materiály, jako je např. kvalitní dřevo, nerezová ocel, titan, hliník, mosaz nebo neobvyklé sklo. Dobrý dodavatel by měl nabídnout také kombinaci různých materiálů, vždy ke spokojenosti svého klienta. Buďte proto vybíraví a nenechte se jen tak odbýt.

Spolupráce špičkového architekta nebo vynalézavého klienta a bezkonkurenčního výrobce je vždy zárukou designového skvostu a vstupní dveře se díky takovému madlu stanou ozdobou celého domu. Nechte si proto poradit od odborníků na slovo vzatých.

Vyberte ty nejvhodnější

Na výběr jsou klasické i nadčasové a originální kousky. Říká se - sto lidí, sto názorů. Každý má jiný vkus a estetické cítění. Proto vyberte vstupní dveře a madlo dle svého rozhodnutí. Vy jste majiteli domu, které budou zdobit a vy se na ně budete každý den koukat. Nenechte se "obalamutit" reklamou nebo slevovou akcí.

Snadná montáž

Obvykle madla zvládnou připevnit i méně zkušení kutilové. Pokud mezi ně nepatříte, nebojte se požádat o pomoc dodavatele.

Setkáme se však pouze se dvěma způsoby montáže – prošroubování skrz dveřní křídlo (zde je možná montáž i do skleněných dveří) a montáž do slepého otvoru (u dveřních křídel dřevěných, plastových nebo hliníkových).

Příslušenství k montáži dodavatel většinou přiloží k samotnému výrobku.

Cenová nabídka

Cena je různorodá. Velice záleží na použitém materiálu, atypickém provedení madla a samozřejmě i na samotném dodavateli. Výrobek můžete zpravidla koupit za pár set korun, ale i za několik tisíc, jde-li o značkového výrobce.

Bezpečnost objektu

Nepřítomnost klasické kliky neznamená menší bezpečnost objektu. Madlo plní tuto funkci stejně dobře. Majitel domu nebo bytu by rozhodně neměl šetřit na kvalitním rozvorovém zámku a zámkové vložce. Madlo je tak na dveřích v podstatě hlavně ozdobou.

Nejmodernější trend

Ačkoliv se to možná zdá nemožné a pro spoustu lidí stále nepochopitelné, jsou již dnes na trhu zámky na otisk prstu. Nemusíte se už nikdy bát, že Vaše ratolest klíče ztratí nebo je zapomenete. Základní typ tohoto zámku je možné pořídit za přibližně 10000,-. Samozřejmě zde opět platí, čím vyšší výbava, tím vyšší cena.

Pokud tuto „vychytávku“ zkombinujete s designovým madlem, sáhnete pravděpodobně hlouběji do kapsy, ale investice se rozhodně vyplatí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články