Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak na kompletní výměnu starých oken a dveří?

  

V životě každého majitele rodinného domu nebo bytové jednotky, nastane chvíle, kdy je nutná výměna starých a nevyhovujících oken a dveří. Tato povinnost může být někdy i nemilá, proto je důležité se na ni dobře připravit a počítat s možnými komplikacemi.

Pokud jste již provedli první krok, tedy rozhodnutí o výměně oken a dveří, je vhodný čas poohlédnout se po vhodné společnosti nabízející dostatečný výběr materiálů, druhů a barev. Tato společnost by neměla poskytovat jen široký sortiment výrobků, ale především kvalitní provedení všech prací souvisejících s výměnou a v neposlední řadě také spolehlivý servis ještě dlouhou dobu po samotné výměně. Nikdo si určitě nepřeje řešit vzniklé problémy, jako jsou netěsnící okna, nedoléhavé dveře nebo dokonce praskající sklo, když firma dělá tvz. „mrtvého brouka“.

S výběrem spolehlivé firmy vám mohou pomoci přátelé, kteří již mají nějaké zkušenosti s výměnou oken a dveří. Dále můžete rozeslat žádosti o cenové nabídky několika společnostem a vybrat tu nejvýhodnější pro vás. Nepodepisujte hned první nabídku, která se k vám dostane. Vše si propočítejte a rozmyslete.

Od podpisu smlouvy k realizaci

Jste plně rozhodnuti o nutnosti výměny oken a dveří ve svém domově, dokonce jste se již rozhodli pro konkrétní firmu zajišťující tyto výměny. Pokud jste úspěšně podepsali smlouvu s obchodním konzultantem je na čase domluvit si termín samotné výměny.

Výměna je zpravidla záležitostí jednoho dne, maximálně několika dní a vždy záleží na množství oken či dveří, které si přejete vyměnit. Spolehlivá firma by nikdy neměla nechat váš dům či byt s prázdnými okenními či dveřními otvory. Dle rozsahu prací váš obchodní konzultant určí vhodný počet pracovníků, kteří budou výměnu provádět. Tito lidé se postarají o kompletní výměnu a s ní spojené služby.

Výměna

Ještě před příjezdem dělníků je více než vhodné z okolí dveřních a okenních otvorů, odstranit předměty, které by se mohly poškodit či zničit. Posuňte svůj oblíbený nábytek kousek dál od těchto otvorů a míst, kde budou pracovníci často procházet. Chraňte ho také před prachem a nečistotami, které vzniknou díky vybourávání starých a osazování nových oken a dveří. Dále je doporučováno ochránit koberce a podlahové krytiny například igelitem nebo novinami. Ty pak jednoduše odstraníte a vyhodíte.

Demontáž starých oken je poměrně dost fyzicky náročná práce a obvykle je k ní potřeba i hrubé síly. Zároveň je však tato činnost časově náročnější a vyžaduje velmi opatrné provádění z důvodu možného poškození vnitřní i vnější omítky. U starších a méně kvalitně provedených omítek je mnohem vyšší riziko poškození a je zde kladen opravdu velký důraz na pečlivost a opatrnost.

Prázdný otvor je připraven pro osazení nových oken či dveří. Občas jsou nezbytné také drobné zednické práce. Tyto úpravy jsou pracovníci nuceni dělat především kvůli nejvhodnějšímu usazení oken i dveří a celkovému dokonalému provedení. Po dokončení přípravy otvorů, jsou pracovníci povinni uklidit veškerý hrubý nepořádek, vytvořený výměnou a zbytky stavebních hmot. Počítat bohužel musíte s všudypřítomným prachem, který za vás již nikdo po dokončení prací neuklidí.

Po odstranění hrubých nečistot už nic nebrání v osazení oknem a dveří. Jako možné doplňky jsou zde parapety, ochranné sítě proti hmyzu nebo stínící rolety a žaluzie. Vše stačí předem domluvit s vybranou společností. Po osazení oken a dveří pracovníci obvykle začistí tato místa a provádějí nátěr základní interiérovou barvou.

Pokud jste s odvedenou prací spokojeni, nezbývá již nic jiného než podepsat předávací protokol a užívat si nových krásných výhledů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články